• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, August 3, 2013

کشته شدن سه متخصص اروپایی ساخت موشک در سوریه/ چند خبر دیگر از خاورمیانه

Posted by UNITY4IRAN On 9:53 PM No comments

ارتش سوریه سه نفر از مهندسین و متخصصان اروپایی در ساخت موشک را در اطراف شهر لاذقیه از پای درآورد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، ارتش سوریه امروز شنبه سه نفر از مهندسان اروپایی که در زمینه ساخت موشک برای گروه های تروریستی فعالیت می کردند را در بین دو روستای کنسبا و الریحانیه، واقع در شمال شهر لاذقیه از پای درآورد.
نیروهای ارتش  همچنین عملیات خود در روستاهای "ربیعه، خان الجوز و جبل الکوز"، واقع در اطراف شهر لاذقیه را آغاز کرد.
بنا به این گزارش، عملیات ارتش در لاذقیه در حالی آغاز می شود که  بیشتر مناطق مختلف شهر حمص از جمله منطقه الخالدیه به طور کامل از گروه های تروریستی پاکسازی شد.
ارتش سوریه اخیراً موفق شد منطقه استراتژیک "الخالدیه" حمص را از گروه‌های تروریستی پاکسازی کند و بر آن مسلط شود.
منطقه الخالدیه مهمترین مرکز تجمع نیروهای شورشی در شهر حمص است و شورشیان بیش از یک سال است که کنترل آن را به دست گرفته‌اند.
ارتش سوریه پس از کشتن دهها نفر از تروریست‌های سوری در منطقه الخالدیه حمص پیشروی چشمگیری داشته است.
مخالفان سوری ضمن اعتراف به پاکسازی کامل منطقه "الخالدیه" سوریه از گروه‌های تروریستی، جامعه بین المللی و ستاد مشترک ارتش آزاد را مسئول شکست آنها در این منطقه استراتژیک خواندند.
ابورامی الحمصی، سخنگوی گروه مخالف دولت بشار اسد موسوم به "هیئت انقلاب سوریه" اعلام کرد که ارتش سوریه بر منطقه "الخالدیه" حمص تسلط کامل پیدا کرد و درگیری‌ها در این منطقه تقریباً متوقف شده است.
وی در گفت‌وگو با پایگاه لبنانی "النهار" گفت: این منطقه استراتژیکی از یک سو بین دو منطقه قدیمی القصور و جوره الشیاح حمص قرار دارد و از سوی دیگر مناطق القرابیص، القصور و جوره الشیاح را به هم متصل می‌کند.
ابورامی الحمصی گفت: ارتش سوریه بر منطقه الخالدیه تسلط کامل پیدا کرد و این مسئله منجر به پایین آمدن روحیه گروه‌های مسلح شده است به‌ویژه اینکه در این منطقه قبر خالدبن الولید وجود دارد.
الحمصی تأکید کرد که "جامعه بین المللی، مخالفان مسلح سوری و ستاد مشترک ارتش آزاد سوریه" را مسئول از دست دادن این منطقه استراتژیکی حمص دانست.
نیروهای ارتش سوریه علاوه بر پیشروی در منطقه الخالدیه و پاکسازی گروه‌های تروریستی از این منطقه استراتژیکی تا حدودی کنترل دیگر مناطق حمص از جمله باب هود و جوره الشیاح را در دست گرفت.
آمریکا باید اخوان‌المسلمین را برای توقف تظاهرات تحت فشار قرار دهد 
وزیر دفاع مصر در واکنش به درخواست طرفداران مرسی درباره اینکه ارتش حق دخالت در حل سیاسی بحران این کشور را ندارد، گفت: در تکیه زدن بر مسند قدرت و حکومت مصر حریص نیستم.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه اسکای نیوز، عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر در واکنش به درخواست احزاب طرفدار مرسی برای نقش نداشتن وی در حل بحران این کشور اعلام کرد که هیچ چشم داشتی به حکومت و قدرت در مصر ندارد.
به گزارش رویترز، السیسی از واشنگتن خواست تا جمعیت اخوان المسلمین را برای پایان دادن به تظاهرات خود تحت فشار قرار دهد.
طرفداران مرسی معتقدند که ارتش نباید در حل سیاسی بحران مصر نقش داشته باشد.
احزاب مصری وابسته به جمعیت اخوان‌المسلمین امروز شنبه اعلام کردند که ارتش نباید در حل سیاسی بحران مصر نقش داشته باشد و عبدالفتاح السیسی، فرمانده کل ارتش نباید جزئی از حل این بحران باشد.
سخنگوی ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت مصر اعلام کرد که این ائتلاف به مطالبات مردمی که در تظاهرات ضد مرسی 30 ژوئن شرکت کردند، احترام می گذارد اما عبدالفتاح السیسی، فرمانده کل ارتش مصر که هم اکنون معاون اول رئیس جمهور موقت است نباید جزئی از حل سیاسی بحران این کشور باشد.
در همین حال، طارق الملط، سخنگوی حزب الوفد وابسته به اخوان المسلمین مصر در دیدار با فرستادگان آمریکایی و اتحادیه اروپا اعلام کرد که طرفداران مرسی خواستار حل بحران مصر بر اساس همان قانون اساسی است که پس از عزل مرسی ابطال شده است.
افزایش تلفات حمله به کنسولگری هند در افغانستان به ۱۲ کشته 
دست‌کم ۱۲ نفر از جمله ۸ کودک در یک بمب‌گذاری انتحاری که کنسولگری هند در شهر "جلال آباد" افغانستان در نزدیکی مرز پاکستان را هدف قرار داده بود، کشته شدند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه تایمز هند، دست‌کم 12 نفر از جمله 8 کودک در یک بمب‌گذاری انتحاری که کنسولگری هند در شهر "جلال آباد" افغانستان در نزدیکی مرز پاکستان را هدف قرار داده بود، کشته شدند.
سه عامل انتحاری در این حمله سوار بر خودروی بمب گذاری شده خود به سمت این کنسولگری حمله کردند و موجب کشته شدن 12 نفر از جمله 8 کودک و زخمی شدن 24 تن دیگر شدند.
سید اکبرالدین" سخنگوی وزارت خارجه هند نیز در این باره اعلام کرد که هیچ یک از مقامات هندی در این حادثه آسیب ندیده‌اند. این در حالی است که شبه‌نظامیان طالبان با ارسال پیامکی به رسانه‌های خبری دست داشتن در این حمله را تکذیب کردند.
ده‌ها کشته و مفقود در سیل سهمگین افغانستان 
وقوع سیل شدید در مناطق کوهستانی اطرف کابل منجر به کشته شدن ده‌ها نفر و مفقود شدن تعداد زیادی دیگر از مردم این کشور شد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس؛ مقامات افغانستان اعلام کردند که در اثر وقوع سیل در مناطق کوهستانی اطرف پایتخت احتمال کشته و مفقود شدن تعداد زیادی از شهروندان افغان وجود دارد.
شانقاسی احمدی، رئیس‌پلیس منطقه سوروبی اعلام کرد که صبح امروز (شنبه) وقوع سیلی سهمگین در منطقه کوهستانی شرق کابل منجر به کشته شدن ده‌ها نفر و مفقود شدن تعدادی دیگر از شهروندان افغان شده است.
به گفته وی با توجه به از بین رفتن بسیاری از منازل در پی این سیل نمی‌توان تعداد دقیق کشته‌ها را بیان کرد. احمدی در ادامه از آسیب جدی به بیمارستان اصلی این منطقه خبر داد.
رئیس‌جمهور افغانستان از شنیدن خبر سیل به شدت ابراز ناراحتی کرد.
سروبی منطقه‌ای است که چندین رودخانه از آن عبور می‌کند. این منطقه به علاوه یکی از مراکز فعالیت طالبان به شمار می‌رود.
کشته شدن ۱۵ نفر در حملات پراکنده امروز عراق 
منابع امنیتی عراق از کشته شدن ۱۵ نفر در حملات پراکنده امروز در مناطق مختلف این کشور خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، مناطق مختلف عراق امروز شنبه شاهد انفجارهای پراکنده بوده است.
یک افسر عالی رتبه عراق اعلام کرد که در این انفجارهای پراکنده 15 نفر کشته شدند.
به گفته این افسر عراقی که نخواست نامش فاش شود، بر اثر انفجار بمب در منطقه ابودشیر، واقع در منطقه الدوره در جنوب غربی بغداد، دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.
خالص الخالدی، مسئول محلی پلیس شهر موصل گفت: افراد مسلح ناشناش امروز دو نفر از محافظان قضات را پس از آنکه به خودروهای آنها حمله کرده بودند، ترور کردند.
منابع امنیتی و پزشکی عراق اعلام کردند که یکی از عناصر پلیس در حمله مسلحانه افراد ناشناس به مرکز ایست و بازرسی در منطقه  السلامیه کشته شدند.
در بعقوبه نیز افراد مسلح به سه زن از جمله یک زن و دو دختر حمله کردند و آنها را در منزلشان در ناحیه بهرز، واقع در جنوب این شهر به قتل رساندند.
انفجار یک بمب مقابل منزلی در منطقه الامین واقع در مرکز بعقوبه کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر از اعضای یک خانواده انجامید.
در شهر تکریت نیز انفجاری در نزدیکی مسجد الشهدا رخ داد که به دنبال آن یک مرد 40 ساله و فرزند 11 ساله وی کشته شدند.اعلام کرد که هیچ یک از مقامات هندی در این حادثه آسیب ندیده‌اند. این در حالی است که شبه‌نظامیان طالبان با ارسال پیامکی به رسانه‌های خبری دست داشتن در این حمله را تکذیب کردند.

0 comments:

Post a Comment