• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, August 7, 2013

برخی وزرای پیشنهادی از اعتدال خارج و آتش‌افروز فتنه ۷۸ و ۸۸ بوده‌اند

Posted by UNITY4IRAN On 1:49 PM No comments

جمعیت ایثارگران تأکید کرد: متأسفانه برخی وزرای پیشنهادی نه‌تنها در فتنه ۸۸ نقش جدی داشته‌اند بلکه در بلواها و آشوب‌های ۱۸ تیر ۷۸ نیز نقش پررنگ آنها کاملاً بر همه روشن است.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، متن بیانیه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در مورد کابینه پیشنهادی دولت یازدهم به‌شرح ذیل است:
گردش نخبگان، ضرورتی اجتماعی است که به‌خوبی با سازوکاری مشخص در قانون اساسی جمهوری اسلامی گنجانده شده است و در اصل باید آن را ثمره مجاهدت شهیدان تحت رهبری‌های ولایت فقیه از ابتدا تاکنون دانست، هر دوره نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود که به بهترین شکل جابه‌جایی قدرت و گردش نخبگان  در دستگاه اجرایی را شاهد هستیم.
اکنون که با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب حماسه‌ای پرشکوه شکل گرفت و رأی مردم توسط ایشان تنفیذ شد و کابینه به مجلس معرفی شده ضمن تبریک مجدد به جناب آقای حجت الاسلام دکتر روحانی، در خصوص صلاحیت و شایستگی این افراد جداگانه نکاتی را به رئیس محترم تقدیم خواهیم کرد اما اکنون که مجلس محترم شورای اسلامی در معرض آزمون بزرگی است و باید صلاحیت نهایی وزرای پیشنهادی را بررسی کند نکاتی را تقدیم می‌کنیم:
1- بر اساس شعار اعتدال و تعریفی که از این شعار از سوی رییس جمهور محترم در روز تنفیذ و تحلیف صورت گرفت، وزرای دولت یازدهم در دهه‌ای که به پیشرفت و عدالت نام گرفته است و در این پیچ عظیم تاریخی، ضرورت داشت افرادی ولایت‌مدار، کارآمد، ضدفساد، استکبارستیز، معتقد به گردش نخبگان، متخصص، دارای سابقه مقابله جدی با فتنه و انحراف، واقع‌بین، معتقد به خرد جمعی و مدیریت عقلانی معرفی گردند که در خصوص برخی از افراد معرفی شده این کار انجام نشده است.
2- لازم بود دولت یازدهم ضمن توجه به تخصص و تعهد در جهت استفاده از ظرفیت جوانان مستعد و باظرفیت کشورمان همان‌طور که در سالهای بعد از انقلاب تاکنون شاهد بوده‌ایم «چرخش نخبگان» را مد نظر قرار دهد  و در تشکیل کابینه از نیروهای توانمند، مدیر، متخصص، جوان و پرانگیزه استفاده نماید تا این‌طور تلقی نشود که حلقه بسته‌ای از مدیران دستگاه‌های اجرایی را در اختیار دارند.
3- بدون تردید برای تحقق پیام هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در زمینه مبارزه با فساد نیازمند مسئولین پاک‌دست و ضدفساد هستیم که کمترین شائبه‌ای در حوزه شخصی  و مدیریتی آنها از گذشته تاکنون وجود نداشته باشد. افرادی که در دوران وزارت و وکالت و معاونت وزارتخانه با ریخت و پاش‌های آن‌چنانی توجهی به بیت المال نداشتند و قراردادهایی را با برخی مفسدین داخلی و خارجی امضا کردند شایستگی حضور را در دولتی که اعتدال نام گرفته ندارند. رییس جمهور محترم در زمان تصدی دبیری شورای عالی امنیت ملی نیز تذکراتی به برخی از افراد داده است که لازم است زمان ر‌أی اعتماد به این سوابق توجه شود.
4- بعد از آتش افروزی‌ها و فتنه گری‌هایی که در سال 88 شاهد آن بودیم که ریشه در 10-20 سال گذشته آن داشت شاخص‌های مهمی در اختیار مردم و مسئولین قرار گرفت که افراد مرتبط با این جریان را به‌دلیل همراهی با نقشه سلطه و ایجاد بحران آشوب در آن سال شایسته حضور در هیچ مسئولیتی در نظام اسلامی را نداشته باشند. متأسفانه برخی وزرای پیشنهادی نه‌تنها در فتنه 88 نقش جدی داشته‌اند بلکه در بلواها و آشوب‌های 18 تیر 78 نیز نقش پررنگ آنها کاملاً بر همه روشن است. نکته آنجاست که این اسامی توسط افرادی مطرح می‌شود که درصددند به رییس جمهور القا نمایند که آرای مردم به او در واقع آرای به این گروه‌های سیاسی است و آقای روحانی باید سهم آنها را از قدرت بدهد.
5- خوشبختانه حجت الاسلام دکتر روحانی از نیروهایی هستند که از ابتدای انقلاب مسئولیت‌های متعددی را در نظام اسلامی داشته و همواره یار و یاور رهبری بوده‌اند و بر همین اساس انتظار بود  نیروهای توانمند، کارآمد و متخصص بسیاری را بشناسند که امیدواریم بدون توجه به سهم‌خواهی گروه‌های سیاسی و با توجه به تجربه گذشته خود، ضمن توجه به کارآمدی وزرای پیشنهادی، افرادی را انتخاب نمایند که تولید داخلی را مدنظر داشته و به جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی باور داشته باشند. به نظر نم‌یرسد افرادی که خود را هضم در نظام لیبرال سرمایه‌داری می‌دانند بتوانند کشور را در التهابات بین المللی حفظ نمایند.
در پایان ضمن آرزوی توفیق برای ریاست محترم جمهوری، امیدواریم با امعان نظر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی دولتی ولایت‌مدار، مقتدر، توانمند، ضد فساد، فتنه و انحراف شکل گیرد تا بتواند پاسخگوی منویات رهبری و مطالبات مردم و نخبگان باشد.
جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

0 comments:

Post a Comment