• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, August 7, 2013

یکی از هفت مدیر پیشین جامعه بهائی از بیمارستان به زندان منتقل شد

Posted by UNITY4IRAN On 8:39 PM No comments

سعید رضایی که دو هفته پیش برای معالجه به بیمارستان منتقل شده بود و پس از عمل قلب علی رغم دستور پزشکان ایشان مبنی بر مراقبت های پزشکی ویژه در محیط آرام و بدون تنش به مدت یک ماه نیاز داشت، روز گذشته ۱۵ مرداد ۹۲ مجددا به زندان رجائی شهر منتقل شد و این در حالی است که نگرانی ها نسبت به وضعیت نامطلوب جسمی ایشان در زندان رجائی شهر افزایش یافته است.
بر اساس گزارش رسیده به سایت دانشجونیوز، سعید رضایی که حدود ۵ سال است بدون مرخصی در حبس به سر می برد، هفته ی گذشته به علت بیماری گوارشی به بیمارستان منتقل شد.
پزشکان پس از انجام آزمایش های گوناگون متوجه شدند که ۷۰ % از دو عروق قلبی وی مسدود شده بود.
سعید رضائی یکی از هفت مدیر سابق جامعه بهائی ایران است که در تاریخ  ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ به همراه ۵ تن از دیگر اعضای این هیأت ۷ نفره به نام‌های فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، بهروز توکلی و وحید تیزفهم در حمله مأمورین امنیتی به منازل‌شان دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند.
در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۸۷، دادسرای امنیت تهران از صدور قرار مجرمیت برای ۷ تن از شهروندان بهائی به اتهام «جاسوسی برای اسرائیل، توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» خبر داد.
در مرداد ماه سال ۱۳۸۹، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی مقیسه، هر کدام از این هفت تن را به ۲۰ سال زندان و مجموعاً به ۱۴۰ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.
عده ی زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی مدت ها پیش از زندان اوین و دیگر زندان های کشور به زندان رجائی شهر کرج منتقل شده اند و در بند ۴ سالن ۱۲ این زندان نگهداری می شوند.
لازم به ذکر است زندان رجایی شهر کرج به دلیل مناسب نبودن شرایط بهداشتی آن، عدم رسیدگی پزشکی مناسب و تراکم زندانیان همواره مورد انتقاد گروههای مدافع حقوق بشر قرار گرفته است.
از مشکلات قابل ذکر در بند ۴ سالن ۱۲ وجود تنها دو عدد کولر آبی در سالن و گرمای بالای محیط در فصل تابستان می باشد.

0 comments:

Post a Comment