• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, August 5, 2013

بشار اسد: مخالفان از نظر اخلاقی و مردمی شکست خورده‌اند

Posted by UNITY4IRAN On 5:32 PM No comments

رادیو فرانسه: بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، اعلام کرد که ائتلاف ملی مخالفان سوریه شکست خورده و نمی‌تواند هیچ نقشی برای برون رفت از بحران و پایان دادن به در گیری ها ایفا نماید. بشار اسد گفت که بحران در سوریه فقط با خرد کردن و انهدام تروریسم با مشتی فولادین میسر میگردد.
بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، دیشب در تلویزیون دولتی این کشور طی سخنانی اعلام کرد که اپوزیسیون- منظور ائتلاف ملی مخالفان سوریه، قابل اعتماد نبوده واز نظر مردمی و اخلاقی در سوریه شکت خورده است. وی اعلام کرد که به دلیل این شکست، ائتلاف ملی مخالفان سوریه نمی تواند و قادر نخواهد بود هیچ نقشی در یافتن راهی برای حل بحران سوریه و پایان دادن به درگیری‌ها بازی کند.
بشار اسد، مخالفان خود را تروریست خطاب کرد و گفت که هیچ راه حلی در تعامل با تروریست‌ها امکان‌پذیر نیست. وی تأکید کرد که تنها گزینه، سرکوب و انهدام آنان با مشتی پولادین است. رئیس جمهوری سوریه در این باره گفت که تروریسم راه حل سیاسی ندارد و تنها راه، سرکوب آن است.
بشار اسد، همچنین گفت هرگونه اقدام در جهت یافتن راه حل سیاسی برای برون‌رفت سوریه از بحران، تا زمانی که اپوزیسیون به عملیات نظامی خود ادامه میدهد امکان پذیر نخواهد بود.
رئیس جمهوری سوریه کشورهای عربی خلیج فارس را متهم به پشتیبانی از مخالفان و اشاعه تروریسم در بحران سوریه دانست.
بشار اسد به دنبال سرکوب و گفت‌وگوی توامان است
ایلیا جزایری- روزنامه‌نگار مقیم لبنان، در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه در مورد این سخنان بشار اسد چنین اظهارنظر می‌کند:
شار اسد، تأکید کرده که عملیات نظامی نیروهای دولتی علیه مخالفان حتی با وجود آغاز گفت‌وگوهای دو طرف متوقف نخواهد شد؛ به تعبیر رئیس جمهور سوریه مسیر مبارزه با تروریسم که همان سرکوب مخالفان است می‌تواند موازی با گفت‌وگو باشد.»
وی، در مورد مخاطب این سخنان بشار اسد هم توضیح می‌دهد: «بشار اسد موضع غرب را می‌داند و به دنبال جلب حمایت آنها نیست. سخنان او بیشتر رویکرد داخلی دارد، تا هوادارن غیرنظامی خود را با نیروهای دولتی همراه کند.»
بازدید وزیر دفاع سوریه از "خالدیه" در شهر حمص
بر اساس خبرگزاری رسمی سوریه "سانا"، ژنرال "فهد جاسم الفریج"، وزیردفاع سوریه، امروز از منطقه "خالدیه" در شهر "حمص" بازدید کرد، تسخیر خالدیه پس از القصیر، دومین پیروزی بزرگ نیروهای بشار اسد بر مخالفان طی دو ماه اخیر می‌باشد.
وزیردفاع سوریه از نظامیان سوری در این منطقه که به تازگی از وجود گروه‌های مسلح وابسته به مخالفان پاکسازی شده است، بازدید کرد.
ارتش سوریه در یک عملیات گسترده و هماهنگ هفته گذشته، مقاومت نیروهای مسلح مخالفین را در این منطقه در هم شکست و موفق شد این منطقه را که یکی از مکان‌های محوری در شمال شهر حمص است از وجود گروه‌های مسلح مخالف، پاکسازی کند.
یاد آور می شویم که خالدیه که به مدت دو سال تحت اشغال گروه‌های مخالف بشار اسد بوده است، نماد شورش و انقلاب در شهر حمص بود.
بازپس‌گیری خالدیه، ارتش سوریه را در پاکسازی سایر مناطق مجاور از وجود گروه‌های مسلح مخالف یاری میدهد.

0 comments:

Post a Comment