• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, August 4, 2013

تشکیل «جنبش میلیونی» در عربستان و اعلام برگزاری اولین تظاهرات سراسری/غرق شدن قایق

Posted by UNITY4IRAN On 12:26 PM No comments

به تازگی جنبش معارض جدیدی در عربستان علیه حکومت سعودی به نام «جنبش میلیونی» اعلام موجودیت کرده است. این جنبش در اولین اطلاعیه خود از برگزاری راهپیمایی سراسری در کشور عربستان سعودی خبر داده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری سوری «دام پرس»، جنبش عربستانی جدیدی که در عربستان سعودی به نام «جنبش میلیونی در عربستان» تشکیل شده، اعلام کرد که قصد دارد، راهپیمایی سراسری را در سرزمین حجاز و علیه حکومت سعودی برگزار کند.
بیانیه منتشره از سوی این جنبش که دومین بیانیه آن از زمان اعلام موجودیت به شمار می‌آید، اعلام می‌کند که به زودی زمان برگزاری تظاهرات سراسری در عربستان سعودی را از طریق شبکه‌های اجتماعی اینترنتی به اطلاع مردم عربستان می‌رساند.
«جنبش میلیونی در عربستان» در بیانیه خود از تمام مردم کشور عربستان به ویژه جوانان این کشور دعوت کرده است، با ریختن به خیابان‌ها در این تظاهرات شرکت کنند و خواستار احقاق حقوق غصب شده خود در کشورشان شوند و به این ترتیب در ایجاد تغییر و تحول در کشور و بنای آینده روشن برای خود در وطن‌اشان مشارکت داشته باشند.
بیانیه «جنبش میلیونی در عربستان» بر مشروعیت خواسته‌ها و مطالبات خود تاکید کرده و این مطالبات را ساده‌ترین و اولیه‌ترین حقوقی دانسته که دولت یک کشور می‌تواند به شهروندان خود در این دوره اعطا کند.
این بیانیه همچنین بر ادامه اعتراض‌ها جهت تحقق حقوق غصب شده مشروع مردم عربستان از طریق برگزاری راهپیمایی‌های مسالمت آمیز تاکید کرده و خواستار آزادی‌ها و حق و حقوقی در چارچوب دین و شریعت اسلامی شده است.
«جنبش میلیونی در عربستان» در ادامه افزوده است که ریختن ما به خیابان‌ها و حضور در این تظاهرات سراسری برای این است که به استبداد و ظلم و بازداشت‌های خودسرانه و غارت اموال عمومی و بیت المال و زیر پا گذاشته شدن کرامت بشری «نه» بگوییم.
این خواسته‌های خود را آزادی زندانیان سیاسی و آزادی بیان و سالمند و علما و روحانیون دانسته که بدون هیچ اتهامی در تحت شکنجه در زندان‌های وزارت کشور سعودی در بازداشت به سر می‌برند.
همچنین بیانیه فوق تاکید کرده است که اعتراض‌های مسالمت آمیز و آزادی بیان حق شهروندان سعودی است تا صدای خود را به گوش مسئولین امر برساند.
«جنبش میلیونی در عربستان» اعلام کرده است که زمان اولین تظاهرات خود را اعلام خواهد کرد و اماکن برگزاری این تظاهرات تمام شهرهای عربستان از جمله مکة مکرمة، مدینة منورة، ریاض، جدة، دمام، قصیم، تبوک، حائل، عرعر، جوف، باحة، عسیر و نجران خواهد بود.
عربستان اجازه عبور هواپیمای عمرالبشیر برای سفر به ایران را نداد 
ساعات پیش مقامات سعودی مانع عبور هواپیمای حامل رئیس جمهور سودان که به سمت ایران در حال حرکت بود، از آسمان عربستان شدند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، ساعاتی پیش مسئولان عربستانی با ممانعت از عبور هواپیمای حامل رئیس جمهور سودان، عمر البشیر که در راه سفر به ایران برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ایران بود، آسمان عربستان را بر وی بستند.
این اقدام سعودی‌ها خلاف حقوق بین الملل و آداب دیپلماتیک محسوب می‌شود.
مقامات سودان تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.
همچنان ۳۷ مفقود در حادثه غرق شدن قایق اندونزیایی در مالزی 
گروه‌های امداد و نجات مالزی امروز در حالی جسد ۳ نفر از سرنشینان قایق اندونزیایی غرق شده در آب‌های این کشور را پیدا کردند که امیدها برای یافتن ۳۷ تن دیگر از آنان از بین رفته است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه‌های امداد و نجات مالزی امروز (یک‌شنبه) در حالی جسد 3 نفر از سرنشینان قایق اندونزیایی غرق شده در آب‌های این کشور را پیدا کردند که امیدها برای یافتن 37 تن دیگر از آنان از بین رفته است.
این قایق چوبی روز پنجشنبه با 44 مسافر اندونزیایی خود از جمله زنان و کودکان هنگامی به زیر آب رفت که در حال حرکت از آب‌های ایالت "جوهور" در جنوب مالزی به سمت جزیره "باتام" در اندونزی بود.
بنا براین گزارش، تنها 4 نفر از مسافران این قایق از این حادثه نجات یافتند.
نیروی دریایی مالزی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که امروز این نیروها جسد دو نفر از مفقودان این حادثه را پیدا کردند در حالی که ماهیگیران جسد دیگری از آنان را از آب گرفتند.

0 comments:

Post a Comment