• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, August 6, 2013

افشای نقش سپاه پاسداران و شاگردان مصباح در حمله به لاریجانی

Posted by UNITY4IRAN On 10:13 AM No comments

گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم در مجلس قرائت شد.
به گزارش ایسنا، سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در صحن علنی امروز مجلس گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم را قرائت کرد.
وی با بیان اینکه قبل از قرائت گزارش این حادثه، ‌سه نکته را به عنوان مقدمه مطرح می‌کند، گفت: نظر به اینکه در این گزارش به مسئولیت برخی از اشخاص شاغل در نهادها و ارگان‌های نظامی، انتظامی و امنیتی اشاره شده، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تاکید و تقدیر از زحمات بی‌شائبه نهادها و ارگان‌های مسئول که در پایداری نظام جمهوری اسلامی و برقراری نظم و امنیت نقش بی‌بدیل و اساسی داشتند اعلام می‌دارد که همچون گذشته با تمام توان در جهت حمایت و تقویت و پشتیبانی از آنها ادامه خواهد داد و آن را افتخار خود می‌داند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اقدامات خودسر معدود افراد مذکور را شایسته نهادها و ارگان‌های انقلابی نمی‌دانیم.
نقوی‌حسینی به بیان نکته دوم خود پرداخت و گفت: گزارش جامع هیات، نتیجه کاری دقیق، فنی و با حدود دو هزار ساعت / نفر وقت‌گذاری است که بر اساس روندی کاملا قانونی انجام شده است که در این راه بیانات مقام معظم رهبری هیات را مصمم‌تر کرد.
وی افزود: درد و دل مراجع عظام و علمای اعلام مبنی بر ضرورت التیام زخم کهنه‌ی نظام آن هم در مرکزیت شیعه بر مسئولیت هیات افزود تا مشکل را ریشه‌یابی و شناسایی کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: نکته سوم در مورد نحوه انتخاب اعضای هیات، بحث‌ و حدیث‌هایی مطرح شد که در این رابطه لازم است این توضیحات را بدهم که طبق روال کاری کمیسیون هم در سال‌های گذشته و هم در این دوره وقتی ماموریتی ویژه به کمیسیون ارجاع می‌شد رییس کمیسیون در جلسه رسمی ماموریت را اعلام کرده و افرادی را برای پیگیری موضوع مشخص می‌کردند.
نقوی‌حسینی ادامه داد: هیچگاه برای انتخاب اعضای هیات در جلسه رسمی کمیسیون رای‌گیری نشده و در این رابطه نیز این کار انجام نشد. البته اگر اعضای کمیسیون پیشنهاداتی برای عضویت هیات داشتند در کمیسیون مطرح می‌کردند.
وی با بیان اینکه انتخاب اعضای هیات بررسی قائله قم طبق روال گذشته انجام شد، افزود: اگر این نحوه را انتخابات می‌دانید، انتخابات است و اگر به ظن شما انتصاب است به این شکل و روند و طبق روال گذشته انجام شده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گزارش قائله ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ قم را به شرح زیر قرائت کرد:
الف) مقدمه
مقامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بنا به آموزه‌های دینی بیشترین تماس را با قاطبه مردم در سطوح مختلف برقرار می‌نمایند. این ارتباط چهره به چهره قطعا منتج به حفظ مردم در دفاع از انقلاب اسلامی و کشور می‌گردد و مسئولین فاصله خود را در ارتباط با مردم به حداقل می‌رسانند. آفت این حضور مردمی قرار گرفتن مستقیم مسئولین در معرض انواع تعرضات فیزیکی و شخصیتی است. آثار ترور شخصیتی کمتر از ترور فیزیکی نبوده و به نظر می‌رسد طراحی سازوکاری مناسب جهت جلوگیری از این آفات که همسو با سیاست‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و همچنین جلوگیری از اقدامات عده‌ای خودسر یا سازماندهی شده که اقدام به برهم زدن مراسمات، تجمع و اهانت به بیت مراجع عظام، مسئولین ارشد نظام و ائمه جمعه می‌نمایند کاملا ضروری به نظر می‌رسد که قطعا این قبیل اعمال لزوم برخورد سیاسی، فرهنگی و امنیتی را توامان طلب می‌نماید.
یکی از حوادثی که قلب مقام معظم رهبری را جریحه‌دار کرد قائله ۲۲ بهمن ۹۱ در شهر مقدس قم و در جوار حرم حضرت معصومه (س) در یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۱ بود که همگان را به شگفتی در آورد و موجب شد تا با این حادثه فضای رسانه‌ای به دست دشمنان این مرز و بوم دهد تا جایی که حماسه باعظمت و باشکوه مردم را دچار خدشه نمود.
در همین راستا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، کمیته‌ای مرکب از آقایان منصور حقیقت‌پور، جواد جهانگیرزاده، مهدی دواتگری و سیدحسین نقوی‌حسینی را مسئول بررسی این حادثه نمود.مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان فرمودند من مخالف هستم کسانی راه بیافتند، افراد را ضدولایت فقیه و بی‌بصیرت معرفی کنند و علیه او صحبت کنند. من با اقدامی که در قم صورت گرفت مخالفم، من با اقدامی که در حرم امام (ره) صورت گرفت مخالفم، بارها به مسئولین جهت جلوگیری از این وقایع تذکر دادم، اگر این افراد واقعا حزب‌اللهی و مومن هستند این کار را نکنند.
در خصوص قائله ۲۲ بهمن ۹۱ در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، علما و مراجع بزرگ تقلید، حضرات آیات، مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، موسوی اردبیلی، سعیدی، حسینی بوشهری، غروی، فاضل لنکرانی، مقتدایی، امینی، مسعودی خمینی و سیدجواد شهرستانی در قالب سخنرانی صدور بیانیه و ارائه نقطه نظرات در ملاقات با هیات تحقیق، انزجار خود را از قائله مذکور اعلام داشتند که مشروح بیانات علما و مراجع عظام مبنی بر ضرورت پیگیری و خشکاندن ریشه قائله موجود است که کل بیانات آقایان در هیات حضور دارد که می‌توانند آقایان مراجعه کنند. بنده بخشی از بیانات را در پایان گزارش قرائت می‌کنم.
ج سابقه موضوع:
سابقه اینگونه اقدامات متاسفانه در شهرستان قم وجود داشته و به کرات جریانات تند و افراطی خودسر با دریافت‌های شخصی یا محفلی حوادثی در قم یا مناطق دیگر را ایجاد نمودند که از جمله این اقدامات
۱- قائله پانزده خرداد ۸۵ و مخالفت با سخنرانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و اهانت به ایشان.
۲- قائله حضور در نماز جمعه قم و دادن شعار مرگ بر ضدولایت فقیه در هنگام ایراد خطبه توسط حضرات آیات، امینی، جوادی آملی و استادی که باعث تکبر خاطر این عزیزان و وهن اساتید حوزه علمیه قم شده است.
۳- قائله حضور عده‌ای در حرم مطهر حضرت امام و مخالفت با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی و اهانت به ایشان در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام که مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان در سالروز قیام مردم تبریز صراحتا مخالفت خود را با این اقدام اعلام فرمودند.
۴- قائله حضور در مراسم روز قدس استان قم و دادن شعار بر علیه دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی
۵- قائله تجمع در مقابل بیت حضرت آیت‌الله جوادی آملی و دادن شعار و تعرض به ایشان
۶- قائله تجمع مقابل دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی و دادن شعار علیه ایشان با مضامین مرگ بر ضدولایت فقیه و مرجع بی‌بصیرت.
در شرح واقعه همه ساله در مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن در شهرستان قم شخصیت‌های طراز اول نظام و بعضا روسای قوا به منظور ایراد سخنرانی دعوت شده‌اند که بر همین اساس در آستانه ۲۲ بهمن ۹۱ نیز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم با هماهنگی حضرت آیت‌الله جنتی رییس محترم این شورا از آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم و جهت ایراد سخنرانی دعوت نموده است.
طبق روال جاری و قبل از عزیمت رییس محترم مجلس شورای اسلامی به قم، نماینده تیم حفاظت ایشان در کمیته امنیتی شورای تامین استان قم که با حضور مسئولین رده‌های امنیتی، نظامی و انتظامی تشکیل می‌گردد شرکت کرد و هماهنگی لازم با تقسیم کار بر پایه سه حلقه حفاظتی به شرح ذیل انجام گرفت.
حلقه اول تیم حفاظتی رییس مجلس شورای اسلامی، حلقه دوم یگان حفاظت سپاه علی‌ابن ابیطالب (ع) و حلقه سوم نیروهای ناجا.
در روز ۲۲ بهمن ۹۱ آقای دکتر لاریجانی به همراه تیم حفاظتی خود از خیابان ارم به جمع راهپیمایی‌کنندگان می‌پیوندد.
در طول مسیر و تا رسیدن به شبستان صحن مطهر جمعی بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ نفر با حمل تابلوهایی با عنوان "بهار" شعارهایی با مضامین بصیرت، بصیرت را سر می‌دهند.
با پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن، رییس مجلس شورای اسلامی به محل اقامتگاه موقت شبستان منتقل و آماده ایراد سخنرانی می‌گردد.
در این حال گروه سرود که عمدتا از نوجوانان بوده‌اند پس از اجرای سرود خود محل شبستان حرم مطهر را ترک و به بیرون هدایت می‌شوند در حالیکه در سنوات قبل این گروه تا پایان مراسم در محل سخنرانی حضور داشتند.
دکتر لاریجانی سخنرانی خود را بر اساس دست نوشته‌ای که قبلا تهیه کرده بود آغاز می‌کند و پس از چند دقیقه گروه‌های پنج الی ۱۰ نفره از چند نقطه شبستان به پا خاسته و علیه ایشان شعار داده و به مرور به سمت تریبون حرکت می‌کنند و از میان این افراد چند لنگه کفش و تعدادی مهر نماز به سمت ایشان پرتاب می‌شود، در حالیکه این گروه همچنان شعارهای بصیرت بصیرت، خجالت و خجالت را سر می‌دادند.
فیلم و کلیه مستندات از ابعاد مختلف موجود است.
گزارش حادثه قم به قوه قضائیه ارجاع شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۵۳ رای موافق خواستار رسیدگی قوه قضائیه به گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره حادثه قم شدند.
به گزارش مهر، گزارش کمیسیون امنیت و سیاستی خارجی مجلس شورای اسلامی در باره غائله روز ۲۲ بهمن قم روز سه شنبه توسط نقوی حسینی سخنگوی این کمیسیون در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت شد.
پس از قرائت این گزارش طبق  ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارجاع گزارش برای رسیدگی به قوه قضائیه رای گیری به عمل آمد و نمایندگان مجلس با ۱۵۳ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از ۲۲۴ نماینده حاضر با ارجاع این گزارش به قوه قضائیه موافقت کردند.

0 comments:

Post a Comment