• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, August 1, 2013

عسگراولادی: قفل ماجرای موسوی و کروبی باید باز شود

Posted by UNITY4IRAN On 10:12 AM No comments

رادیو آلمان: حبیب‌الله عسگراولادی می‌گوید ادامه بازداشت خانگی مهدی کروبی و میرحسین موسوی "قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد." او این قفل را "سران فتنه" خواندن موسوی و کروبی می‌داند.
حبیب‌الله عسگراولادی، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و از اعضای ارشد حزب موئتلفه اسلامی است. در ماه‌ها و هفته‌های گذشته اظهارات او در مورد دو نامزد معترض به نتایج اعلام شده‌ی انتخابات سال ۸۸ با واکنش‌های فراوانی روبرو شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس عسگراولادی شامگاه دوشنبه (۵ فروردین/ ۲۵ مارس) در جمع اعضای شورای مرکزی تشکل‌های عضو جبهه پیروان در خراسان رضوی در مورد موضع‌گیری‌های اخیرش درباره موسوی و کروبی گفته است: «در این مورد بنده فکر کردم، قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد.»

بازداشت موسوی و کروبی، قفل انتخابات ۹۲
حامیان حکومت جمهوری اسلامی جنبش اعتراضی پس از انتخابات سال ۸۸ را "فتنه" و موسوی و کروبی را "سران فتنه" می‌خوانند. حبیب‌الله عسگراولادی می‌گوید "قفل این بود که فتنه را به کروبی و موسوی نسبت می‌دادند."
دبیرکل جبهه پیروان با نقل این عبارت از رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای که "فتنه‌گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است" می‌افزاید "من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه‌زده تفاوت است."

عسگر اولادی سال گذشته نیز چند بار گفته که موسوی و کروبی را "سران فتنه" نمی‌داند. به گزارش خبرگزاری ایلنا او ۲۷ بهمن ماه ۹۱ در توضیح سخنان خود گفته است: «اینکه گفتم آمریکا و انگلیس فتنه‌گر اصلی هستند و موسوی کروبی دچار فتنه شدند و این موضوع حدود دوماه پیش به ذهنم هدایت شد، به این خاطر بود که انتخابات سال ۹۲ را دارای قفل می‌دیدیم.»

خامنه‌ای مسئول بازداشت موسوی و کروبی
موسوی و کروبی اعلام پیروزی محمود احمدی‌نژاد در سال ۸۸ را حاصل "کودتای انتخاباتی" و "تقلب گسترده" می‌دانند. این دو نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ۸۸ از دو سال پیش در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده کل نیروی انتظامی در گفتگویی که متن آن پنجم دی‌ماه ۹۱ در روزنامه کیهان منتشر شد اعلام کرد که بازداشت خانگی موسوی و کروبی به دستور مستقیم رهبر جمهوری اسلامی انجام شده است.

به گفته‌ی احمدی‌مقدم نیروی انتظامی با بالا گرفتن موج اعتراض‌ها در سال ۸۸ اعتقاد داشت که باید رهبران معترضان بازداشت شوند و به این منظور فهرستی از چهل نفر را برای نظر خواهی به علی خامنه‌ای ارائه کرد. او می‌افزاید رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به موسوی و کروبی در این فهرست گفته است "این چند نفر با من."

عزل و نصب تا یک روز مانده به انتخابات
عسگراولادی در بخش دیگری از سخنانش در خراسان از مشورت‌ناپذیری دولت‌های نهم و دهم به شدت انتقاد کرده و می‌گوید "قانون‌ستیزی از دیگر ضعف‌ها در این دولت" است.
دبیرکل جبهه پیروان یکی دیگر از ضعف‌های احمدی‌نژاد را تصمیم‌گیری‌های فردی و کنارگذاشتن همکاران دولت عنوان می‌کند: «هر کس که از اطرافیانش رشد می‌کرد را کنار می‌گذاشت.»

همزمان با سخنان عسگراولادی، اسفندیار رحیم مشایی، مشاور و رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد عزل و نصب‌های مکرر در ترکیب کابینه را از نقاط قوت رئیس دولت عنوان می‌کند: «دکتر احمدی‌نژاد نشان داده است که عزل و نصب افراد در بالاترین سطوح برای این دولت کار آسانی است.»

رحیم‌مشایی که کاندیدای مورد نظر احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۹۲ خوانده می‌شود پنجم فروردین به خبرگزاری ایرنا گفت: «رییس جمهوری حتی یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز ممکن است تغییراتی را انجام دهد.»

0 comments:

Post a Comment