• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, August 3, 2013

روزهای ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد تمام شد

Posted by UNITY4IRAN On 2:41 PM No comments

رادیو فرانسه: روزهای کاری محمود احمدی‌نژاد به عنوان رییس جمهور ایران، امروز پس از گذشت دو هزار و نهصد و بیست و دو روز به پایان رسید.
دوران هشت ساله ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد با برگزاری مراسم تنفیذ حسن روحانی به پایان رسید.
احمدی‌نژاد که پیش از ریاست جمهوری، شهردار تهران بود، قرار است پس از این در دانشگاهی که خود تأسیس خواهد کرد فعالیت کند.
احمدی‌نژاد در آخرین ساعات کاری خود در مقام ریاست جمهوری ایران، ساعت 9 صبح امروز، با حضور در منطقه پردیس تهران از روند ساخت واحدهای جدید مسکن مهر در فاز 11 پردیس بازدید کرد.
وی همچنین پس از این بازدید، به غرب تهران رفت و از کارگاه عملیاتی پروژه احداث متروی تهران به شهر جدید پرند در محل ایستگاه شهر آفتاب دیدن کرد.
همچنین محمود احمدی‌نژاد در آخرین روز از فعالیت هشت ساله خود در نامه‌ای به صادق لاریجانی رئیس‌قوه قضاییه فهرست آخرین اموال خود را اعلام کرد.
وی در این نامه نوشت: «پیرو اعلام اموال اینجانب در سال 1384 به اطلاع می‌رساند که در این مدت تغییری که در اموال اینجانب پدید آمده است بازسازی و نوسازی منزل مسکونی قدیمی نارمک است که با کمک همسر و فرزندان و با استقراض از بانک و همچنین صندوق نهاد و برخی بستگان چهار واحد حدود یکصد متر مربعی احداث گردیده که با فرزندان در آن سکونت داریم.»
بر اساس اصل صد و چهل و دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارایی رهبر، رییس جمهور، معاونان رییس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت، توسط رییس قوه قضاییه رسیدگی می‌شود که «بر خلاف حق»، افزایش نیافته باشد.
احمدی‌نژاد، دیشب نیز در یک برنامه زنده تلویزیونی در این زمینه گفت «به جای خانه نارمک که قدیمی بود و 175 متر زمین داشت، یک آپارتمان چهار طبقه ساختیم تا با خانواده‌ها و بچه‌ها دور هم زندگی کنیم.»
این اظهارات محمود احمدی‌نژاد در حالی است که در دولت وی، بزرگترین اختلاس بانکی ایران اتفاق افتاد. همچنین پرونده‌های فساد مالی زیادی علیه دولت احمدی‌نژاد مطرح شد.
محمود احمدی‌نژاد امروز در حالی با ریاست جمهوری خداحافظی می‌کند که برخی معتقدند که او با تقلب به دور دوم ریاست جمهوری خود راه یافت.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات سال 88 همچنان در حصر خانگی به سر می‌برند و حتی مشخص نیست که با روی کار آمدن حسن روحانی، قفل این حصر شکسته خواهد شد یا نه,
احمدی‌نژاد بعد از ریاست جمهوری با چالش جدی مواجه نمی‌شود
حسن شریعتمداری، تحلیلگر سیاسی ساکن آلمان در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه در مورد آینده احمدی نژاد می‌گوید:" به نظر می‌رسد حداقل در کوتاه مدت تسویه حساب افراد و جمهوری اسلامی با محمود احمدی نژاد چندان شدید نخواهد بود و ایشان وقتی از دولت کناره‌گیری کند، با چالش جدی مواجه نخواهد بود."
وی توضیح می‌دهد:" احمدی نژاد این اواخر سعی کرد برخی افشاگری‌ها را که آغاز کرده بود؛ پایان دهد و در واقع با آینده‌نگری خواست تا بیش از این در مقابل آیت‌الله خامنه‌ای نایستد و در واقع بتواند خود و همراهانش را حفظ کند."
به گفته این تحلیلگر گویا توافقی هم در این میان و در پشت پرده میان احمدی نژاد و حکومت صورت گرفته است، همچنان که آقای خامنه‌ای در یکی دو سخنرانی آخر و به ویژه در جلسه خداحافظی هیئت دولت از او، از محمود احمدی نژاد تقدیر کرد و این نشان می‌دهد که همه تنش‌های گذشته با قرار و مدارهای پشت پرده رفع شده است.
وی معتقد است اگر حکومت بخواهد با احمدی‌نژاد تسویه حساب بکند، این موضوع در مورد پرونده‌های اقتصادی و اختلاس‌های صورت گرفته در دولت او خواهد بود و موضوع پرونده‌های سیاسی از جمله تقلب در انتخابات سال 1388 مطرح نخواهد شد، چون در چنین مواردی شخص آقای خامنه‌ای هم مقصر است.
شریعتمداری در مورد قصد احمدی‌نژاد از تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی هم می‌گوید:" تاسیس دانشگاه نه تنها ژستی است که او می‌تواند با آن خود را خدمتگزار ملت نشان بدهد؛ از سویی محل امنی است که او و یارانش می‌توانند در آنجا به فعالیت‌های خود ادامه دهند، چیزی که در تشکیل حزب سیاسی با چنین امنیتی وجود ندارد."

0 comments:

Post a Comment