• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, August 2, 2013

پیروزی بسکتبالیست‌های ایران بر کره‌جنوبی/واترپلوی آسیا

Posted by UNITY4IRAN On 12:57 PM No comments

ایسنا: تیم ملی بسکتبال ایران پس از پیروزی برابر مالزی در بازی نخست در دومین دیدارش از مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف کره‌جنوبی رفت و با عملکردی خوب 76 بر 65 به پیروزی رسید و دومین بردش در این مسابقات را جشن گرفت. ایران هم اکنون تنها تیم بدون باخت گروه C است و فردا باید به مصاف چین برود.
کوارتر نخست: 18 بر 15 ایران
بچیروویچ دوباره ترکیب اصلی‌اش را وارد میدان کرد. مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه‌بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی وارد میدان شدند و از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفتند و با پرتاب آزاد حامد حدادی به امتیاز رسیدند.
ایران با استفاده از قامت اوشین ساهاکیان و حامد حدادی در زیر سبد به دنبال امتیاز بود و کره‌ای‌ها از همان ابتدا به دنبال استفاده از حمله‌های سرعتی بودند. دو تیم در دفاع خوب کار می‌کردند اما بازهم قدرت زیر سبد ایران فرصت را برای شاگردان بچیروویچ ایجاد می‌کرد تا امتیازآوری کنند. ایران 7 بر 4 از حریف شرقی‌اش پیش بود. ایران دفاع خوبی داشت و توپ‌ربایی‌های آفاق و کامرانی عرصه را بر حریف تنگ‌تر می‌کرد.
در ادامه کُره رو به پرتاب سه امتیازی آورد. دفاع نفر به نفر کُره نیز خط حمله ایران را تحت فشار قرار می‌داد. کره‌ای‌ها با سرعت زیاد از بازیکنان ایران خطا می‌گرفتند و فاصله امتیازی را کم می‌کردند. ایران 13 بر 9 پیش بود اما کره‌ای‌ها همچنان فشارش را افزایش می‌داد.
اصغر کاردوست نخستین بازیکن ایران بود که از روی نیمکت وارد میدان شد. او جای حامد حدادی را گرفت و عملکرد خوبی نیز داشت. در ادامه روزبه ارغوان و جواد داوری نیز وارد میدان شدند و در سه دقیقه مانده به پایان کوارتر نخست برابر کره‌ای‌ها ایستادند و امتیازآوری آنها را متوقف کردند. ایران در نهایت این کوارتر را 18 بر 15 به سود خود به پایان رساند.
کوارتر دوم: 16 بر 12 کره‌جنوبی
کواتر دوم مسابقه با امتیازآوری کره‌ای‌ها آغاز شد. کره دفاع خود را تقویت کرده بود و اجازه امتیازآوری به ایران نمی‌داد و بالاخره توانست برای نخستین بار در جریان بازی از ایران پیش بیفتند. نتیجه بازی 19 بر 18 به سود کره شد و بچیروویچ برای شاگردانش زمان استراحت گرفت. با بازگشت دوباره بازیکنان به میدان ایران کارش را سرعتی ادامه داد و همان ابتدا با امتیاز کاپیتان تیم ملی دوباره از حریفش پیش افتاد. اسلم دانک حامد حدادی نیز عملکرد تیمی ایران را کامل کرد و دوباره فاصله امتیازی به سود ایران افزایش پیدا کرد اما طولی نکشید که بازهم ایران اسیر دفاع کره شد.
در ادامه کره سیستم دفاعی‌اش را نفر به نفر کرد که جواب داد و با استفاده از ضد حمله‌های سریع فاصله را کاهش داد. دو تیم پایاپای کار می‌کردند و تنها 5 دقیقه به پایان نیمه نخست باقی مانده بود. با اینکه فاصله امتیاز بسیار کم بود بچیروویچ به طور مقطعی بازیکنانش را تغییر می‌داد و از اکثر ملی پوشانش استفاده می‌کرد. در حالی که ایران سعی داشت بازی را آرام‌تر کند کره‌ای‌ها در دو ضد حمله موفق کار کردند و دوباره بازی برابر شد. تعداد خطاهای ملی پوشان در این دقایق بالا رفته بود و همین موضوع فرصت امتیازآوری به کره می‌داد.
کره در دقایق پایانی کوارتر دوم بهتر کار کرد و توانست به برتری برسد. در حالی که ملی پوشان ایران در امتیازآوری ناموفق بودند و موقعیت‌هایشان را از دست می‌دادند کره‌ای ها با نفوذهای سریع به سبد ایران می‌رسیدند و امتیاز می‌گرفتند. کره در یک دقیقه مانده به نیمه نخست 31 بر 27 پیش بود. ایران در این کوارتر در امتیازآوری ضعیف کار کرد و نتوانست کاری برابر کره پیش ببرد.
ثانیه‌های پایانی کوارتر دوم نیز به سود کره گذشت و پرتاب سه امتیازی آنها نیز وارد سبد ایران شد و در نهایت این کوارتر با نتیجه 16 بر 12 به سود حریف شرقی ایران به پایان رسید. کره‌ای‌ها با درخشش در کوارتر دوم توانستند نیمه نخست را با برد پشت سر بگذارند.
در کوارتر دوم بازی می‌توان به پرتاب‌های پنالتی از دست رفته حامد حدادی اشاره کرد.
کوارتر سوم: 21 بر 7 ایران
نیمه دوم در حالی آغاز شد که کره‌ای‌ها 34 بر 32 از ایران پیش بودند اما امتیاز صمد نیکخواه بهرامی بازی را برابر کرد و در ادامه دوباره از حریف شرقی‌اش پیش افتاد. بازی برای هر دو تیم پر اشتباه و بدون امتیاز پیش می‌رفت. ایران و کره تمرکز خوبی در دفاع داشتند و به همین دلیل حمله‌هایشان اکثرا ناموفق می‌شد.
در ادامه کار، ایران توپ و میدان را برای خود کرد. هرچه ملی پوشان در کوارتر دوم ناکام بودند در نیمه دوم خودشان را پیدا کردند و درخشیدند. ایران با دفاع خوب موقعیت‌سازی می‌کرد و با استفاده از قدرت زیر سبد و نفوذ بازیکنان سرعتی‌اش امتیازآوری می‌کرد. ایران فاصله امتیازی را به سود خود افزایش می‌داد که با پرتاب سه امتیازی صمد نیکخواه‌بهرامی این فاصله به 10 امتیاز نیز رسید.
در ادامه کره‌ای‌ها دفاع خود را منطقه‌ای کردند که جواب نداد و ایران بازهم امتیازآوری کرد. صمد نیکخواه‌بهرامی و حامد حدادی در کنار دیگر ملی پوشان خوب کار می‌کردند و تا دقایق پایانی این کوارتر به مجموع امتیازهای ایران اضافه می‌کردند. دقایق پایانی کوارتر سوم نیز با ناکامی کره‌ای‌ها و امتیازآوری ایران سپری شد و بالاخره بسکتبالیست‌های ایران در این کوارتر با نتیجه قاطع 21 بر 7 به پیروزی رسیدند.
کوارتر چهارم: 25 بر 24 ایران
کوارتر پایانی این مسابقه در حالی آغاز شد که ایران 51 بر 43 از حریفش پیش بود و حامد حدادی دو امتیاز دیگر برای ایران بدست آورد. بچیروویچ در این دقایق از دو گارد راس استفاده می‌کرد. مهدی کامرانی و آرن داوودی در کنار هم بازی می‌کردند که این مساله دفاع کره‌ای‌ها را آزار می‌داد. سه دقیقه از کوارتر چهارم گذشته بود و کره فاصله زیادی با ایران داشت و به همین دلیل سعی می‌کرد تا ملی پوشان ایران را عصبی کند.
در همین لحظه "جو سانگ کیم" فوروارد قدرتی با خطا بر روی صمد نیکخواه بهرامی می‌خواست درگیری ایجاد کند که کاپیتان تیم ملی ایران اجازه نداد این اتفاق بیفتد. در ادامه بچیروویچ کمی آرام‌تر عملکرد شاگردانش را از کنار زمین دنبال می‌کرد و ملی پوشان نیز بهتر کار می‌کردند. بازی 57 بر 48 به سود ایران ادامه داشت و ملی پوشان نمایش بهتری داشتند.
تنها پنج دقیقه به پایان باقی مانده بود که هماهنگی حدادی و کامرانی صحنه‌های زیبایی به وجود می‌آورد. ایران در دفاع خوب کار می‌کرد و در حمله نیز با پاس‌های بی نقص کامرانی و دانک‌های حدادی صاحب امتیاز می‌شد. کار کره‌ای‌ها تمام شده بود و سرمربی این تیم با فریاد آخرین برنامه‌هایش را به بازیکنان کره منتقل می کرد. ایران 64 بر 50 از کره پیش بود و تنها 4 دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود.
در ادامه کره‌ای‌ها روی به پرتاب‌های سه امتیازی آوردند. آنها از ابتدای مسابقه در این امر موفق بودند و امتیاز می آوردند. در حالی که کره‌ای‌ها به سرعت بازی اضافه کرده بودند بچیروویچ وقت استراحتی برای تیمش گرفت تا مسابقه آرام شود. با بازگشت دو تیم به میدان دیگر کره نتوانست به بازی برگردد و دقایق پایانی مسابقه نیز به سود ایران سپری شد و در نهایت ملی پوشان با نتیجه 76 بر 65 در این مسابقه به پیروزی رسیدند. کوارتر پایانی نیز با نتیجه 25 بر 24به سود ایران به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، ایران فردا ساعت 14:15 به مصاف چین می‌رود. همچنین تیم ملی بسکتبال ایران با کسب این پیروزی صعود خود به مرحله بعد را قطعی کرد.
میزبانی جام باشگاه‌های واترپلوی آسیا به ایران رسید
پس از این که سه نماینده از فدراسیون شنای ایران در حاشیه مجمع انتخاباتی و عمومی فدراسیون جهانی فینا موفق به کسب کرسی شدند، محسن رضوانی، سرپرست فدراسیون از میزبانی ایران در جمع باشگاه‌های آسیا خبر داد.
به گزارش ایسنا، بر همین اساس ایران میزبان رقابت‌های واترپلو جام باشگاه‌های آسیا در آذر ماه سال جاری خواهد بود.

0 comments:

Post a Comment