• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, August 2, 2013

انفجار خط لوله کرکوک به ترکیه/کشته شدن یکی از سرکرده های القاعده

Posted by UNITY4IRAN On 6:19 PM No comments

منابع عراقی از انفجار خط لوله انتقال نفت کرکوک به ترکیه و کشته شدن یکی از سرکرده های القاعده در عملیات ارتش این کشور در استان صلاح الدین خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه المدی پرس، یک منبع برجسته در شرکت نفت شمال عراق گفت: انتقال نفت از کرکوک به بندر جیهان ترکیه به سبب اقدام خرابکارانه متوقف شده است و تیم مهندسی در حال ترمیم آن هستند.
این منبع بیان کرد: ظهر امروز افراد مسلح ناشناس با کار گذاشتن ماده منفجره در زیر خط لوله در روستای الوجحش در نزدیکی الشرقاط آن را منفجر کردند.
یک منبع وابسته به پلیس نینوی نیز اعلام کرد: در اثر حمله افراد مسلح به یک مرکز ایست بازرسی در غرب موصل یک پلیس کشته شد.
این منبع افزود: افراد مسلح در منطقه حسن در تلعفر در 65 کیلومتری غرب موصل به یک مرکز ایست بازرسی حمله کردند و یک پلیس را کشتند و ضمن انتقال جسد این پلیس به مرکز پزشکی قانونی، عملیات جستجوی وسیع برای یافتن عاملان این حمله آغاز شد.
منابع وابسته به پلیس استان نینوی نیز  اعلام کردند در اثر انفجار بمب که افراد ناشناس ظهر امروز در محل عبور یک گشتی پلیس در ناحیه الشوره کار گذاشتند یک افسر کشته و چهار نیروی پلیس زخمی شدند.
در استان صلاح الدین نیز منابع پلیس عراق از کشته شدن یکی از رهبران القاعده در عملیات ارتش عراق در منطقه الکسارات در بیست کیلومتری جنوب غرب الدجیل موسوم به حامد احمد السامرایی خبر دادند.
این منابع افزودند: السامرایی به شدت تا زمان کشته شدن مقاومت کرد و چهار نفر از معاونان وی خود را داوطلبانه تسلیم کردند و سلاح خود را بر زمین گذاشتند.
منابع عراقی بیان کردند: این علمیات پس از گزارش های اطلاعاتی دقیق صورت گرفت و پس از این روشن شد آنها در خانه ای متروکه سنگر گرفته اند و از این خانه برای هماهنگی عملیات خود علیه ارتش و پلیس عراق در مناطق شمالی صلاح الدین و ابوغریب در جنوب بغداد استفاده می کنند به آنها حمله شد و مقادیری سلاح و  مواد منفجره از آنها به غنیمت گرفته شد. همچنین نقشه هایی از آنها برای حمله به مراکز دولتی و نیز ده ها دستگاه ارتباطی از آنها کشف شد.
از سوی دیگر منابع وابسته به پلیس عراق در استان دیاله عراق از نجات احمد الحربی عضو جبهه گفتگوی ملی عراق خبر دادند.
این منابع به فرود آمدن سه خمپاره در نزدیکی منزل احمد الحربی عضو شورای دیاله در منطقه سنسل در شمال المقدادیه که فقط خسارات مالی به دنبال داشت اشاره کردند.
یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه نفر دیگر در اثر انفجاری در نزدیک یک ایستگاه تولید برق در شمال بغداد خبر داد.
یک منبع وابسته به پلس استان نینوی به کشته شدن یک نظامی و برادرش و زخمی شدن دو نفر دیگر در اثر انفجار بمب در جنوب موصل اشاره کرد.
انتقاد ترکیه از اظهارات وزیر خارجه آمریکا 
معاون نخست وزیر ترکیه از اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ارتش با عزل «محمد مرسی» رئیس جمهوری پیشین مصر، دموکراسی را به این کشور بازگرداند، انتقاد کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری «النشره»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مدعی شده است:« ارتش مصر قدرت را قبضه نکرده بلکه با عزل محمد مرسی از قدرت، دموکراسی را به این کشور بازگردانده است.»
«بکر بوزداغ» معاون «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه از اظهارات جان کری درباره عزل محمد مرسی از قدرت توسط ارتش مصر، انتقاد کرد و گفت:« من با سخنان کری به شدت مخالفم.»
بکر بوزداغ در رد اظهارات کری گفت:« آیا ارتش در اتحادیه اروپا و آمریکا هم دموکراسی را به ارمغان آورده است؟ کودتا دموکراسی به ارمغان نمی آورد بلکه مسیر دموکراسی را تخریب می کند و قتل عام به بار می آورد، اوضاع کنونی مصر گویای این واقعیت است.»
اردوغان خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام در مصر شد 
نخست وزیر ترکیه از دولت موقت مصر خواست که انتخابات زودهنگام در این کشور برگزار کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در تماس تلفنی با ژان مارک ایرو و آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان اوضاع مصر و سوریه را مورد رایزنی قرار داد.
نخست وزیر ترکیه بر اهمیت آزادی زندانیان سیاسی در مصر تاکید و از دولت موقت این کشور خواست که در نزدیکترین زمان ممکن انتخابات برگزار کند.
از سوی دیگر دولت آلمان اعلام کرد: در طی نشست گروه بیست در اوایل سپتامبر آتی در شهر سن پطرزبورگ روسیه اوضاع مصر و سوریه بررسی خواهد شد.
در این نشست همچنین اوضاع سیاسی داخلی ترکیه بررسی می شود.

0 comments:

Post a Comment