• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, August 3, 2013

امریکا نسبت به احتمال عملیات تروریستی القاعده در کشورهای خاورمیانه هشدار داد

Posted by UNITY4IRAN On 10:00 PM No comments

رادیو فرانسه: ایالت متحده امریکا روز جمعه به تمام شهروندان خود نسبت به وقوع عملیات تروریستی از سوی گروه تروریستی القاعده در سرتاسر جهان به خصوص کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا هشدار داد.
وزارت خارجه امریکا خطاب به شهروندان این کشور اعلام کرد:«خطر بالقوه عملیات تروریستی به خصوص در کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا و شبه جزیره عربستان وجود دارد.»
در این بیانیه تاکید شده است احتمال وقوع عملیات تروریستی توسط شبکه های مختلف القاعده تا پایان ماه اوت بیشتر از گذشته است.
به گزارش روزنامه شیکاگو تریبیون، یک مقام امنیتی امریکا که نخواست نامش فاش شود در این رابطه عنوان کرده است:« این خطر بیشتر مربوط به شاخه شبه جزیره عربستان القاعده است.»
از سوی دیگر، با افزایش احتمال عملیات تروریستی طی روزهای اخیر، برخی از کشورهای غربی از بستن سفارت خانه های خود در برخی از کشورهای مسلمان طی روزهای آینده خبر داده اند.
ژنرال مارتین دمپسی رییس ستاد مشترک ارتش امریکا دراین رابطه در گفتگو با شبکه «ای.بی.سی نیوز» با تایید این خبر از افزایش تهدیدها به شکل بی سابقه طی روزهای اخیر سخن گفت و عنوان کرد:« هدف به طور کامل مشخص نیست اما اراده حمله تروریستی کاملا واضح است.»
امریکا در پی انتشار یک فایل صوتی از ایمن الظواهری یکی از سران القاعده و تهدید امریکا از سوی او تصمیم گرفته است سفارت خانه های خود را در روز یکشنبه در 22 کشور مسلمان سراسر جهان تعطیل کند.
همچنین بریتانیا نیز اعلام کرده است سفارت خانه خود را در روزهای شنبه و یکشنبه در یمن تعطیل خواهد کرد.
دستور فرانسوا هولاند برای بستن سفارت فرانسه در یمن
فرانسه نیز به دنبال تهدیدهای القاعده، به مدت «چند روز» سفارت خود در صنعا پایتخت یمن را می‌بندد.
فرانسوا هولاند رییس جمهور فرانسه، امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم از تهدیدهای القاعده علیه نمایندگی‌ها و حتی شهروندانمان در خارج مطلع شدیم .»
آقای اولاند اضافه کرد: "در حال حاضر، من تصمیم گرفتم سفارت فرانسه در یمن را ببندم تا وقتی که فکر می کنیم این تهدیدهای کاملا جدی است ببندم.
رییس جمهور فرانسه همچنین از تصمیمات مشابه دیگر کشورهای متحد این کشور مثل آلمان و بریتانیا خبر داد و گفت: برخی از کشورهای دوست، چنین تصمیمی را اتخاذ کرده‌اند.
فرانسوا هولاند از اتباع فرانسه در خاک یمن خواست تا در زمینه جابه جایی در این کشور کاملا دقت کنند.
همچنین یکی از سخنگویان وزارت امورخارجه فرانسه به خبرگزاری این کشور گفته که در پی اطلاع از تهدیدات کاملا جدی، سفارت فرانسه در یمن در روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل خواهد بود.
این تصمیم فرانسه به دنبال تصمیم آمریکا مبنی بر بستن 22 سفارت و کنسولگری این کشور در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اتخاذ شده است.

0 comments:

Post a Comment