• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, August 4, 2013

آغاز اعتصاب غذای یک فعال آزربایجانی در حمایت از اعتصاب اعضای یئنی گاموح

Posted by UNITY4IRAN On 12:56 PM No comments

بعد از ملاقات کابینی خانواده ها در زندان رجایی شهر امروز چهارمین روز بی خبری از آنان در حالی سپری می شود که عزیز پورولی از فعالین شناخته شده جنبش ملی- دموکراتیک آزربایجان نیز به جمع اعتصاب کنندگان پیوست.
خبرگزاری کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، به گزارش سایت یئنی گاموح از اویرنجی سسی، حوالی ساعت ۱۲:۳۰ دیروز دوازدهم مرداد ماه عزیز پورولی با حضور در اتاق ۴۵ زندان تبریز با ارائه نامه اعتراض آمیزی در خصوص برخورد های ناعادلانه قوه قضایه با زندانیان سیاسی آزربایجان، آغاز اعتصاب غذای خود را در حمایت از اعتصاب غذای پنج نفر از فعالین اعلام نمود.
بنا به اخبار رسیده از زندان تبریز با اعلام اعتصاب غذای عزیز پورولی ماموران اداره اطلاعات مستقر در زندان تبریز عزیز پور ولی را تهدید کرده و با تراشیدن موهای سرش وی را به بند ویژه زندان تبریز انتقال داده اند.
عزیز پورولی بیستم آذر ماه نود و یک برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل گردیده است.
این فعال سرشناس تورک دوم شهریورماه سال ۹۰ به همراه بیست و هشت تن دیگر، در جلسه ی هم‌اندیشی برای نجات دریاچه ی اورمیه دستگیر شده بود که پس از گذراندن هشتاد وشش روز بازداشت موقت به اتهام اجتماع وتبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی، در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز محاکمه و به دوسال حبس که یک سال آن به حالت تعلیقی درآمده است، محکوم گردید.
لازم به یاداوری است که ۵ عضو شورای مرکزی یئنی گاموح از ۲۲ تیر ماه 92 در اعتراض به حکم نه سال زندان خود و همچنین شرایط زندان تبریز دست به اعتصاب غذا زده اند اعلام کرده‌اند تا حصول خواسته‌شان دست از اعتصاب غذا نخواهند کشید. این فعالین را روز بیست ونهم تیرماه به تهران منتقل شده و بعد از دو روز حبس در زندان اوین، به بند چهار زندان رجایی شهر کرج منتقل کرده اند.

0 comments:

Post a Comment