• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, August 1, 2013

استرالیا گروهی از پناهجویان غیرقانونی ایرانی و افغان را به گینه نو منتقل کرد

Posted by UNITY4IRAN On 7:20 PM No comments

رادیو فرانسه: دولت استرالیا امروز پنجشنبه اعلام کرد در چارچوب سیاستهای جدید خود برای جلوگیری از مهاجرتهای غیرقانونی به این کشور، اولین گروه از پناهجویان غیرقانونی را به گینه نو انتقال داده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ٤٠ پناهجو که عمدتا شهروندان افغان و ایرانی هستند تحت حفاظت پلیس و بوسیله هواپیما از جزیره کریسمس استرالیا به جزیره مانوس در گینه نو انتقال یافتند.
تونی برک، وزیر مهاجرت استرالیا گفت انتقال این پناهجویان نشاندهنده « قاطعیت» دولت این کشور در جلوگیری از مهاجرتهای غیرقانونی به این کشور است.
وی افزود پناهجویان باید بدانند که از این به بعد نباید به وعده های قاچاقچیان برای اقامت و کار در استرالیا باور کنند.
دولت استرالیا روز ١٩ ژوئیه تصمیم گرفت پناهجویانی را که تلاش می کنند بطور غیرقانونی و با قایق وارد آبهای مرزی این کشور گردند به گینه نو منتقل کند.
بر اساس این تصمیم پناهجویانی که درخواست پناهندگی شان از سوی استرالیا پذیرفته خواهد شد همچنان در گینه نو باقی خواهند ماند.
سازمان ملل متحد از این تصمیم استرالیا ابراز نارضایتی کرده و نهاد های بشردوستانه و مدافعان حقوق بشر از شرایط ناگواری که در مراکز نگهداری پناهجویان در گینه نو حکمفرماست انتقاد کرده اند.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته است سیاست جدید استرالیا در مورد پناهجویان ابهامات حقوقی دارد و در بعضی موارد پناهجویان در اثر «تصمیم های خودسرانه» برای مدت نامعلومی در مراکز پناهجویان نگهداری می شوند.
گینه نو یک کشور فقیر محسوب می شود و استرالیا تعهد کرده است در قبال انتقال پناهجویان به این کشور، سالانه چندین ملیون دلار به گینه نو کمک کند.
گزارش شده است که علیرغم تصمیم جدید دولت استرالیا، طی دو هفته اخیر نزدیک به ١٣٠٠ پناهجو توسط قایق وارد آبهای این کشور شده اند.
بیشتر پناهجویان به استرالیا را افغانها و ایرانیانی تشکیل میدهند که با قایق خود را از سواحل اندونزی به استرالیا میرسانند.

0 comments:

Post a Comment