• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, August 5, 2013

رهبر اخوان المسلمین به اتهام تحریک به قتل راهپیمایان مصری محاکمه می شود/چند خبر دیگر از خاورمیانه

Posted by UNITY4IRAN On 12:55 PM No comments

رئیس دادگاه تجدید نظر قاهره اعلام کرد محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین در تاریخ 25 اوت جاری به اتهام تحریک به قتل 8 تن از تظاهرکنندگان مخالف محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده این کشور، محاکمه می شود.
به گزارش العربیه علاوه بر رهبر اخوان المسلمین، خیرت الشاطر و رشاد بیومی دو معاون وی نیز با اتهامات مشابهی در دادگاه حضور خواهند یافت.
خبرگزاری مصری الشرق الاوسط روز دوشنبه 5-8-2013 در گزارشی اعلام کرد، پرونده اتهام به قتل راهپیمایان مصری، 6 نفر از گروه اخوان المسلمین از جمله رهبر این گروه و دو معاون وی را شامل می شود.
از زمان برکناری محمد مرسی در سوم ژوئیه گذشته بسیاری از رهبران گروه اخوان المسلین با اتهامات مختلفی از جمله تحریک به قتل مخالفان روبرو هستند.
این در حالی است که محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر به اتهام نقل اطلاعات به جنبش حماس و فرار از بازداشت موقت به سر می برد.
هشدار رئیس جمهور موقت به هواداران محمد مرسی
از سوی دیگر عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر امروز دوشنبه اعلام کرد، دولت همه امکانات خود را برای پایان دادن به اعتصاب طرفداران محمد مرسی در میدان العدویه به کار خواهد برد. وی اما در عین حال تاکید کرد که دولت بیش از این اجازه ادامه این اعتصام را نخواهد داد.
طرفداران گروه اخوان المسلمین پس از برکناری مرسی در دو میدان رابعه العدویه و النهضه تجمع کرده اند. آنها می گویند تا بازگشت دوباره رظیس جمهور برکنارشده به قدرت در این دو میدان باقی خواهند ماند.
منصور در یک گفتگوی کوتاه با تلویزیون مصری "الیوم" افزود:" همه اعضای شورای دفاع ملی در مورد پایان دادن به اعتصاب موافقت کرده اند و این تصمیم در زمان مناسب به مرحله اجرا در خواهد آمد."
رئیس جمهور موقت مصر تاکید کرد " هر کس در هر مقامی، در صورت ارتکاب جرم در برابر قانون مسئول است و به دادگاه احضار خواهد شد."
انفجار بمبی در معبد بودائیان در اندونزی 
رسانه‌های اندونزی امروز از انفجار بمبی در یک معبد بودائیان در جاکارتا، پایتخت این کشور، که گفته می‌شود در پاسخ به جنایات بودائیان علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار صورت گرفته است، خبر دادند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه‌های اندونزی امروز (دوشنبه) از انفجار بمبی در یک معبد بودائیان در جاکارتا، پایتخت این کشور، که گفته می‌شود در پاسخ به جنایات بودائیان علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار صورت گرفته است، خبر دادند.
بنا براین گزارش، شدت انفجار این بمب که شب گذشته نزدیک درب ورودی معبد "اکایانا" در غرب جاکارتا منفجر شد بسیار پایین بوده است و تنها یک نفر دچار جراحات مختصری بر روی پا و دست خود شده است.
یکی از مقامات این معبد مدعی شد که بر روی کیسه‌ای که این بمب داخل آن جاسازی شده بود نوشته بود: ما به فریاد‌های مسلمانان روهینگیا پاسخ می‌دهیم.
ژنرال "سوتارمن" رئیس پلیس ملی اندونزی نیز در مصاحبه با خبرنگاران تاکید کرد که انفجار یکشنبه شب خسارات اندکی به بار آورده است.
به گفته وی، بمب دیگری نیز نزدیک درب پشت معبد کار گذاشته شده بود که عمل نکرد و تنها دودی از آن برخاست.
دادگاه ترکیه ۲۱ مظنون به کودتا را تبرئه کرد 
دادگاهی در ترکیه ۲۱ نفر از مظنونانی را که به اتهام تلاش برای براندازی دولت این کشور محاکمه شده بودند را تبرئه کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از صدای روسیه؛ شبکه تلویزیونی NTV ترکیه گزارش داد امروز (دوشنبه)‌ دادگاهی در ترکیه 21 نفر از 275 مظنونی را که به اتهام تلاش برای براندازی دولت ترکیه مورد محاکمه قرار گرفته‌اند را تبرئه کرد.
گفتنی است فرمانده سابق ارتش ترکیه از چهره های سرشناسی است که متهم به طراحی کودتا بر ضد دولت اسلامگرای ترکیه شده است.
سایر افسران ارشد ارتش ترکیه، وکلای حقوقی، دانشگاهیان و روزنامه نگاران ترکیه نیز در بین افرادی هستند که متهم به طراحی این کودتا شده اند.
این افراد به اتهامات زیادی از جمله عضویت در سازمان تروریستی "ارگنکون"، در اختیار داشتن غیر قانونی اسلحه و اقدام برای قیام مسلحانه بر ضد دولت اردوغان متهم شده اند. دولت اردوغان در سال 2002 میلادی به قدرت رسیده است.
اعتصاب زندانیان سیاسی اماراتی در اعتراض به شکنجه و بدرفتاری در زندان 
زندانیان سیاسی و آزادی بیان اماراتی در اعتراض به شکنجه و بدرفتاری در زندان‌های این کشور دست به اعتصاب باز زدند و جریان اصلاح‌طلب این کشور دولت را مسئول سلامت این زندانیان دانست.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الوطن، زندانیان سیاسی و آزادی بیان اماراتی اعلام کردند، در اعتراض به شکنجه و بدرفتاری مسئولان زندان‌های این کشور با آنها دست به اعتصاب باز می‌زنند و در این میان جریان اصلاح‌طلب این کشور نیز در بیانیه‌ای دولت را مسئول سلامت این زندانیان دانست.
جریان اصلاح‌طلب امارات تاکید کرد که برخورد با اصلاح‌طلبان در زندان‌های امارات توهین‌آمیز و به دور از کرامت انسانی است و این امر دال بر بی‌توجهی گروه‌های امنیتی به حقوق بشر و شهروندی و نقض آن است.
این جریان در بیانیه‌ای که به این منظور منتشر کرد، افزود: اقدامات مسئولان زندان‌ها با اصلاح‌طلبان اماراتی در حقیقت ادامه نقض قوانین کشور و حقوق رهبران اصلاح‌طلب به شمار می‌آید.
این بیانیه در ادامه تاکید کرده است که برخوردهای توهین آمیز حکومت امارات با اصلاح طلبان این کشور با بازداشت‌های خودسرانه و محاکمه ناعادلانه شروع شد تا جایی که در ماه مبارک رمضان نیز، ما هنوز شاهد جنایت‌های ضد انسانی حکومت امارات در علیه این زندانیان هستیم و این نقض قوانین تا جایی ادامه یافته که اداره زندان‌ها مانع دیدار زندانیان با خانوادهایشان در عید فطر هستند.
جریان اصلاح‌طلب امارات در بیانیه خود افزوده است که شش شخصیت اصلاح‌طلب اماراتی به نام‌های محمد المنصوری، محمد العبدولی، علی الکندی، سالم حمدون الشحی، نجیب الأمیری و احمد القبیسی در اعتراض به اقدامات یاد شده دست به اعتصاب غذا زده‌اند و در ضعیت جسمانی وخیمی به سر می‌برند.
در این بیانیه همچنین آمده است: همه این اقدامات نقض‌ آشکار قوانین و توافقنامه‌های بین المللی حقوق بشر و بیانگر این امر است که آنچه در قبال اصلاح‌طلبات اماراتی روی داده و می‌دهد، تلاش‌های ناکامی برای انتقام از داعیان اصلاح در این کشور است که تنها خواهان حضور سیاسی شهروندان و استقلال کامل مقامات و زندگی شهروندی به دور از قید و بندهای امنیتی است.
جریان اصلاح‌طلب امارات با محکوم کردن بدرفتاری با زندانیان آزادی بیان و زندانیان سیاسی اماراتی، وزارت کشور امارات را مسئول سلامت جان آنها دانست و از دولت امارات خواست تا به نقض حقوق و قوانین بشری پایان دهد و تحقیقاتی را در خصوص تعرض به اعضای حزب و برخورد مسئولان زندان و در راس آنها «طارق حمد المقبالی» شد.
انفجار در قطاری در پاکستان ۳ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت 
دستکم سه نفر بر اثر انفجار بمبی در قطاری که بین شهرهای لاهور و کراچی پاکستان در حال حرکت بود، کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، بنابر گفته شاهدان محلی و مقامات پاکستان، دستکم سه نفر بر اثر انفجار بمبی در قطاری که بین شهرهای لاهور و کراچی در حال حرکت بود، جان خود را از دست دادند.
بر اساس این گزارش، این بمب که در قسمت درجه یک قطار شالیمار اکسپرس نصب شده بود در نزدیکی شهر طوبی تک سینگ در استان پنجاب منفجر شده است.
یک مقام محلی گفته است که در طول ماه جولای تهدیدهای زیادی دریافت کرده و سرویس‌های امنیتی را در جریان این تهدیدها گذاشته بود.
این قطار مملو از مسافر بوده است.
هنوز هیچ گروهی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما شبه‌نظامیان طالبان بارها برای تضعیف دولت مرکزی نیروهای امنیتی و نظامی و حتی شهروندان عادی را هدف حملات مرگبار خود قرار داده‌اند.

0 comments:

Post a Comment