• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, August 6, 2013

مأمورین رژیم آل‌خلیفه کودک خردسال یک فعال بحرینی را ربودند/چند خبر از خاورمیانه

Posted by UNITY4IRAN On 11:53 AM No comments

نیروهای امینی آل‌خلیفه ساعاتی پیش در نقض آشکار حقوق بشر با یورش به یک منزل مسکونی در جزیره ستره اقدام به بازداشت کودک این خانواده کردند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه لولوه، درپی یورش کسترده نیروهای امنیتی آل خلیفه به منازل مسکونی در سراسر بحرین، ساعاتی پیش و در نقض آشکار حقوق بشر نیروهای امنیتی آل خلیفه در جزیره ستره با یورش به منزل یکی از شهروندان بحرینی کودک خردسال این خانواده را بازداشت کردند.
در حالیکه بیش از چند روز با موعد مقرر برای اعتصاب عمومی مردم بحرین و راهپیمایی آنان در 14آگوست با الهام از جنبش تمرد مصر فاصله نداریم، نیروهای امنیتی آل خلیفه برای مقابله با اعتصابات و راهپیمایی‌های 14 آگوست دست به بازداشت‌ها و یورش‌های وسیعی در سراسر بحرین زدند که شامل فعالان سیاسی، مذهبی، مدنی، زنان و حتی کودکان شده است.
در همین راستا مسئولان بحرینی به بازرگانان و صاحبان شرکت‌های مختلف دستور دادند تا کلیه مرخصی‌ها در ایام قبل و بعد از 14 آگوست لغو شده و با غایبان در این روزها به‌شدت برخورد شود، همچنین شرکت باپکو (شرکت نفت بحرین) به کلیه کارکنان خود هشدار داد که در صورت غیبت در این ایام، فرد خاطی را جهت تحقیق و تشکیل پرونده به نیروهای امنیتی ارجاع خواهند داد.
از سوی دیگر سید هادی موسوی، مسئول بخش آزادی‌های مدنی و حقوق بشر در جمعیت الوفاق طی نشست خبری روز گذشته خود تاکید کرد که در ماه مبارک رمضان امسال شاهد 648 مورد یورش به منازل مسکونی مردم، بازداشت 208 نفر، زخمی شدن 170 نفر و 26 مورد تخریب اموال مردم بوده‌ایم.
ارتش مصر طرح ترور السیسی را خنثی کرده است 
یک روزنامه کویتی گزارش داد که ارتش مصر طرح ترور مقامات ارشد نظامی این کشور از جمله ژنرال السیسی را خنثی کرده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه کویتی الرای به نقل از منابع امنیتی مصر گزارش داد، ارتش این کشور یک شبکه تروریستی را که قصد داشت مقامات ارشد نظامی این کشور از جمله ژنرال عبد الفتاح السیسی و معاون رئیس جمهور مصر را ترور کند، کشف و منهدم کرده است.
در همین حال خبرگزاری فلسطینی معاء گزارش داد که 12 نفر فلسطینی در شهر العریش واقع در صحرای سینا دستگیر شده‌اند.
مصر از زمان برکنار محمد مرسی از مقام ریاست جمهوری توسط ارتش این کشور شاهد بحران و آشوب شده و تاکنون ده‌ها نفر جان خود را بر اثر این خشونت‌ها از دست داده‌اند.
رم: کشیش ایتالیایی در سوریه توسط یک گروه سلفی ربوده شده است 
وزیر خارجه ایتالیا اعلام کرد، کشیش گم شده ایتالیایی در شمال سوریه، توسط یک گروه سلفی محلی وابسته به القاعده ربوده شده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، " اما بنینو" وزیر خارجه ایتالیا گفته است،کشیش پدر پائولو که در شمال سوریه گم شده است توسط یک گروه سلفی محلی وابسته به القاعده ربوده شده است.
وی در ادامه ضمن ابزار امیدواری به نجات این کشیش، اظهار داشت که تمام تلاش برای آزادی وی در جریان است.
اوایل هفته گذشته رسانه‌ها گزارش دادند که اعضای گروه‌های سلفی یک کشیش ایتالیایی را در شهر رقه واقع در شمال سوریه ربودند.
بر اساس این گزارش‌ها، کشیش پائلو دال اگلیو در حال پیاده روی در این شهر بود که توسط گروه‌های سلفی ربوده شد. شهر رقه چند ماه پیش به کنترل شبه نظامیان القاعده در آمد.
گروه های تکفیری پیش از این نیز چندین کشیش را ربوده و آنها را به قتل رسانده اند، در آخرین مورد، یک ماه پیش شورشیان سوریه فیلمی در اینترنت منتشر کرده اند که در آن به صورت بی رحمانه ای سر دو مسیحی از جمله یک کشیش را قطع می کنند.
انگلستان سفارت خود را در یمن به طور کامل تخلیه کرد
دولت انگلستان در پی افزایش هشدارهای امنیتی و تهدیدات تروریستی در منطقه تصمیم گرفت سفارت خود را در یمن به طور کامل تخلیه کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از صدای روسیه؛ دولت انگلستان نیز تمام کارمندان خود را از سفارت این کشور در صنعائ خارج کرده است.
صبح امروز آمریکا نیز علاوه بر تخلیه سفارت خود در یمن از سایر شهروندان خود نیز خواست که این کشور را فورا تخلیه کنند.
آمریکا، روز یکشنبه، 19 سفارتخانه و کنسولگری خود را در شمال آفریقا و خاورمیانه تعطیل و اعلام کرد که تعطیلی سفارت خانه هایش، عملی از روی «احتیاط» است.
در دو نشست مطبوعاتی جداگانه، کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا خبر دادند که تهدید‌ها از شبه جزیره عربستان بوده است اما اطلاع بیشتری در این خصوص ندادند.
این در حالی است که روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت، آمریکا پس از آن تصمیم به تعطیلی سفارتخانه‌هایش در شمال آفریقا و خاورمیانه گرفت که مکالمه محرمانه ایمن الظواهری با «ناصر الوحیشی» رئیس القاعده در یمن را رهگیری کرد.
این دو مقام آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند:« ایمن الظواهری به الوحیشی دستور داده است تا علیه اهداف آمریکا عملیات هایی انجام شود.»
در پی این تهدیدها کشورهای آلمان، انگلستان، فرانسه، هلند و کانادا نیز تصمیم گرفته‌اند که سفارتخانه‌های خود را در برخی کشورهای جهان تعطیل کنند.
انتقال نفت از خط لوله کرکوک-جیهان بار دیگر متوقف شده است 
مقامات عراقی گفتند که جریان انتقال نفت عراق به ترکیه از طریق خط لوله کرکوک- جیهان متوقف شده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یکی از مسئولین شرکت نفت شمال در عراق گفت: جریان  انتقال نفت عراق به ترکیه امروز(سه‌شنبه) از طریق خط لوله کرکوک- جیهان متوقف شده است.
بر اساس این گزارش، دلیل این خربکاری هنوز مشخص نشده اما این خط لوله بارها هدف حملات شبه‌نظامیان قرار گرفته و دچار خسارت جدی شده است.
 این مقام عراقی در ادامه افزود: نیروهای فنی برای تعمیر خط لوله به منطقه اعزام شده‌اند و در حال حاضر نمی‌توان گفت که صادرات نفت چه زمانی دوباره از سر گرفته خواهد شد.
خرابکاری در این خط لوله در حالی اتفاق می‌افتد که منابع آگاه محلی روز چهارشنبه اعلام کردند، فعالیت خط لوله انتقال نفت کرکوک به بندر جیهان که بر اثر انفجار بمب متوقف شده بود، بار دیگر  آغاز شده است.

0 comments:

Post a Comment