• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, August 5, 2013

نتانیاهو: رییس جمهور ایران شاید عوض شده، اما اهداف رژیم نه/عضویت احمدی‌نژاد

Posted by UNITY4IRAN On 12:18 PM No comments

رادیو فرانسه: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، امروز یکشنبه، بار دیگر حسن روحانی، رییس جمهور ایران را متهم کرد که در راستای اهداف جمهوری اسلامی مبنی بر از بین بردن اسرائیل قدم بر می‌دارد.
آقای نتانیاهو در جلسه هفتگی خود با کابینه اسرائیل در بیت المقدس گفت: «دو روز پیش، رییس جمهور جدید ایران اسرائیل را به زخمی بر پیکر جهان اسلام تشبیه کرد. رییس جمهور ایران شاید تغییر کرده اما اهداف رژیم تغییر نکرده است.»
در حالی که جمهوری اسلامی ایران اتهامات غرب و اسرائیل را مبنی بر تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای رد می‌کند، نخست وزیر اسرائیل بار دیگر تأکید کرد: «نیت ایران، توسعه فعالیت‌ها و سلاح‌های هسته‌ای با هدف ویرانی اسرائیل است.»
اظهارات امروز نخست وزیر اسرائیل در حالی است، دو روز پیش، نقل قولی از حسن روحانی در جریان راهپیمایی روز قدس در ایران، فورا واکنش‌ بنیامین نتانیاهو را در پی داشت.
روز جمعه گذشته، برخی از خبرگزاری‌های ایران از قول روحانی نوشتند که وی خواستار از بین رفتن اسرائیل شده است.
نخست وزیر اسرائیل با محکوم کردن این نقل قول، گفت که این سخنان تأییدی بر اظهار نظر قبلی‌اش درباره رئیس جمهور جدید ایران است.
آقای نتانیاهو پیشتر روحانی را به گرکی در پوست میش توصیف کرده بود.
اما پس از واکنش نتانیاهو، برخی از رسانه‌های ایران نوشتند که اظهارات روحانی در روز قدس تحریف شده است.
احمدی‌نژاد به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد
آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، امروز طی حکمی محمود احمدی نژاد را به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرد.
آیت الله خامنه‌ای، در این حکم خدمات هشت ساله محمود احمدی نژاد را ارزشمند دانسته و خطاب به محمود احمدی نژاد گفته که با توجه به تجارب فراوانی که طی دو دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران اندوخته است او را به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می کند.
محمود احمدی نژاد، دیروز یکشنبه، در مراسم تحلیف حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی شرکت نکرد. غیبت او در مراسم تحلیف حسن روحانی، به عنوان رئیس جمهوری قبلی ایران، برخی گمانه زنی‌ها را موجب گردید.

0 comments:

Post a Comment