• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, August 5, 2013

وزیر احتمالی اطلاعات دولت روحانی از تغییر فضای امنیتی کشور خبر داد

Posted by UNITY4IRAN On 2:31 PM No comments

العربیه: سید محمود علوی، عضو مجلس خبرگان رهبری که روز یکشنبه 04-08-2013 از سوی حسن روحانی به عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس معرفی شد، بر لزوم تغییر فضای امنیتی حاکم بر کشور تاکید کرد.
سیدمحمود علوی، در گفت‌وگو با روزنامه خورشید گفت: "در انتخابات اخیر پیامی که از حماسه حضور مردم مخابره شد این بود که مردم از تندروی‌ها رویگردان شده‌اند."
وی در ادامه گفت: "راه صحیحی که مردم انتخاب کردند این است که همه جریانات در صحنه سیاسی کشور حضور داشته باشند."
علوی افزود: "به نظر من عناصر اصلاح‌طلب، اصولگرا و مستقل همه فرزندان انقلاب هستند و باید در صحنه حضور داشته باشند. واقعیت این است که اگر یک جریان بخواهد یک جریان دیگر را به جرم اینکه اشتباهاتی از او سرزده به حاشیه براند، آن موقع هر دو جریان باید به حاشیه بروند چون هر دوی آنها اشتباه دارند. اما راه صحیحی که مردم انتخاب کردند این است که همه جریانات در صحنه سیاسی کشور حضور داشته باشند."
وی با بیان این که "فضای امنیتی در حال حاضر وجود دارد و افراد برای صحبت کردن راحت نیستند" تاکید کرد: "اما مطمئنم که این وضعیت تغییر می‌کند و معتقدم از جمله تغییراتی که باید در کشور به‌وجود بیاید این است که بیشتر از امنیت، برای فرهنگ ارزش و اصالت قائل شویم."
وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: "من قبول ندارم که احزاب حتما باید وابسته به قدرت باشند. احزاب می‌توانند مولد قدرت باشند."
وی ادامه داد: "هر دولتی که بخواهد بر مبنای عقلانیت حرکت کند مسئله تحزب را مورد توجه قرار خواهد داد. امکان ندارد که ما بخشی از الزامات دموکراسی مانند انتخابات و پارلمان را بپذیریم اما راهکارهایی که آن را در مسیر و در چارچوب معقول قرار می‌دهد کنار بگذاریم."

0 comments:

Post a Comment