• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, August 5, 2013

اخراج ٢٠ کارگر از شرکت بانتاآبیدر سنندج

Posted by UNITY4IRAN On 3:22 PM No comments

بە گزارش کمیتە‌ی هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، روز یکشنبە مورخ ١٣ مردادماە سال جاری، ٢٠ نفر از کارگران شرکت بانتاآبیدر کە بیشتر آنان تا ٢ سال در این شرکت سابقە کار داشتند، بدون پرداخت‌ حقوق کامل‌شان از محل کار خود اخراج شدە‌اند.
در همین رابطە، کارفرمای این شرکت دلیل اخراج کارگران را تعدیل نیرو و کاهش میزان کار اعلام نمودە است.
پیشتر نیز، این شرکت بیمە‌ی کارگران را قطع کردە و تنها در صورت حضور کارگران در محوطه شرکت از خدمات بیمە برخوردار خواهند شد.
شرکت "بانتاآبیدر" یک شرکت ساخت‌و‌ساز ساختمانی می‌باشد و هم‌اکنون مشغول ساخت یک مجتمع تجاری در یکی از خیابان‌های اصلی شهر سنندج می‌باشد که ساخت آن از هفت سال پیش آغاز شده و تاکنون شمار زیادی از کارگران کُرد این شرکت اخراج شده‌اند.
انباشت زباله و فاضلاب در رودخانه وسط شهر بانه و سکوت مسئولین رژیم
به گزارش وب‌سایت محلی آربابا خبر، ورود فاضلاب محلات "چم زریزین" به رودخانه وسط شهر بانه، باعث از بین رفتن فضای زیبای شهر شدە است.
ریخته‌شدن این فاضلاب‌ها به رودخانه وسط بانه، علاوه بر برهم زدن فضای زیبای شهر، باعث ایجاد بوی بد در این محلات شدە است و این امر نیز اعتراض شهروندان را به دنبال داشته است.
ریختە شدن فاضلاب‌ها به رودخانه وسط شهر، علاوه بر تمام مشکلاتی که بوجود آورده است، یک تهدید زیست‌محیطی نیز به حساب می‌رود.
با توجه به اینکه شهر بانه یکی از شهرهای توریستی و اقتصادی استان کُردستان می‌باشد، اما تاکنون هیچ‌گونه اقدامی در رابطه با حل‌ نمودن مشکلاتی که به مرور زمان به معضل مبدل گشتەاند صورت نگرفتە است.

0 comments:

Post a Comment