• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, August 1, 2013

هشدار عارف و توفیقی به دانشجویان: برخی از مدعیان با مطالبات دیگری آمده اند

Posted by UNITY4IRAN On 3:41 PM No comments

دانشجونیوز: محمدرضا عارف و جعفر توفیقی در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه های کشور نسبت به فشار از سوی برخی گروه ها برای انتخاب وزیر علوم واکنش نشان دادند.
جعفر توفیقی در این دیدار از معرفی ۵ نفر برای تصدی وزرات علوم خبر داده و از آقایان نیلی منفرد و صالحی به عنوان گزینه های پیشنهادی نام برده است.
جعفر توفیقی، مسئول کارگروه آموزش عالی کابینه دولت یازدهم، همچنین در واکنش به نگرانی دانشجویان از گمانه زنی ها برای تصدی پست وزارت علوم با هشدار در مورد اینکه «اتفاقی در حال وقوع است» اظهار داشت:
«دانشجویان در این دوره از انتخابات نقش بسایر موثری را ایفا کردند و مطالباتی دارند  اما احساس می کنند اتفاقی در حال وقوع است به گونه ای که قبل از انتخابات افرادی از دکتر روحانی حمایت کردند با یکسری مطالبات بعد از انتخابات برخی مدعی شدند با مطالباتی دیگر که این اشخاص هیچ نقشی در پیروزی دکتر روحانی نداشته و بلکه در موضع مقابل دکتر روحانی نیز قرار داشتند».
سایت اصلاحات که جزئیات این دیدار را منتشر کرده، می نویسد که در این دیدار دانشجویان ضمن بیان برخی مطالبات و دغدغه های خود؛ از برخی اسامی مطرح شده از اعضای کابینه دولت یازدهم و بخصوص وزارت علوم ابراز نگرانی کرده اند.
جعفر توفیقی: حضورم در کابینه منتفی است
وزیر علوم سابق دولت اصلاحات در ادامه با منتفی دانستن حضور خود در کابینه دولت روحانی اظهار داشت: «پس از انتخابات و تعیین بنده بعنوان مسئول کارگروه آموزش عالی، اقدام به تشکیل کارگروه با حضور اساتید  برجسته دانشگاه ها کردم که در این کارگروه، جمع بندی مطالبات دانشجویان و دانشگاهیان و گزارش به رئیس جمهور منتخب و همچنین انتخاب کاندیداهای تصدی وزارت علوم در دستور کار قرار گرفت».
وی با اشاره به اینکه “پس از جمع بندی ها ۵ نفر بعنوان نامزد های پیشنهادی کارگروه برای تصدی پست وزارت علوم  به دکتر روحانی معرفی شدند”، افزود: «پس از اتمام کار کارگروه ها ظاهرا انتخاب وزیر از مدل خاصی پیروی نمی کند و نقش مشاورین و اطرافیان رئیس جمهور منتخب پر رنگ تر می باشد».
توفیقی در ادامه گفته که پس از اتمام کار کارگروه ارتباطی با حسن روحانی نداشته است.
وزیر سابق علوم ضمن اشاره به حضور دکتر نیلی منفرد و دکتر علی اکبر صالحی در بین اسامی پیشنهادی کارگروه،  گزینه های دیگر مطرح شده در رسانه ها را بیشتر گمانه زنی رسانه ای دانست.
محمدرضا عارف: هنوز دقیقه ۸۰ بازی است، مطالبات خود را پیگیری کنید!
محمدرضا عارف نیز که با کناره گیری خود از انتخابات ریاست جمهوری، زمینه پیروزی حسن روحانی را فراهم ساخت، دیگر میزبان دانشجویان در این نشست خصوصی بود.
وی با بیان اینکه اساتید و دانشجویان نگران آینده هستند، افزود: «بنده در خودم احساس وظیفه می کنم ودر این راه آنچه باید به دکتر روحانی از مطالبات جامعه دانشگاهی و توده های مردم منتقل می کردم را گفته ام».
عارف در پایان با بیان اینکه “شما دانشجویان مطالبات خود را از راه های مختلف به دکتر روحانی منتقل کنید و نگران کافی نبودن زمان برای تاثیر گذاری در انتخاب وزرا نباشید” افزود: در کشور ما اصولا اتفاق ها دقیقه نود می افتد و ما هنوز دقیقه هشتادیم!

0 comments:

Post a Comment