• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, August 7, 2013

غرب توپ را به زمین ایران انداخت

Posted by UNITY4IRAN On 11:19 AM No comments

یورونیوز: واکنش غرب به نخستین نشست خبری حسن روحانی، رئیس جمهور جدید ایران، خوشبینی توام با احتیاط بود.
آقای روحانی در نشست خبری روز سه شنبه گفته بود که دولتش برای مذاکرات جدی بر سر برنامه هسته ای ایران آماده است در صورتی که طرف مقابل با حسن نیت، احترام متقابل و از موضع برابر وارد مذاکره شود.
جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا ضمن استقبال از سخنان حسن روحانی توپ را به زمین ایران انداخت و گفت: «آنها برای عمل به تعهدات بین المللی شان باید قدم های بردارند و راه حلی صلح آمیز برای این موضوع بیابند. توپ در زمین آنهاست.»
از سوی دیگر سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه در جریان دیدار خود از ایتالیا ضمن انتقاد از تحریمهای غرب علیه ایران حمایت خود را از رویکرد به قول او سازنده مقامات این کشوراعلام کرد و گفت: «با رئیس جمهور ایران کاملا موافقم.»
اما در این بین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل فشارهای غرب علیه ایران را موثر خواند و خواستار اعمال فشارهای بیشتر بر ایران شد. آقای نتانیاهو در حضور ۳۶ تن از نمایندگان کنگره آمریکا که در حال دیدار از اسرائیل هستند چنین تصریح کرد: «اینکه رئیس جمهوری ایران گفته فشار ها موثر نیست، واقعیت ندارد. تنها چیزی که در دو دهه گذشته عمل کرده فشار ها بوده است و تنها چیزی که عمل خواهد کرد نیز فشارهای مضاعف است.»
در همین حال تنها یک روز پس از تحلیف حسن روحانی، ۷۶ سناتور ایالات متحده آمریکا در نامه ای از باراک اوباما خواستار اعمال تحریم های سخت تری بر ایران شده بودند.

0 comments:

Post a Comment