• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, August 7, 2013

شاه کلید مسئله مهدی هاشمی کشته شد تا مبادا سخن بگوید

Posted by UNITY4IRAN On 9:38 PM No comments

خبر غیررسمی: جنازه شریک مهدی هاشمی در فجیره پیدا شد.
بر اساس اخبار رسیده به خودنویس، مقام‌های دولت انگلستان دیروز از «قتل» عباس یزدانپناه یزدی آگاه شده‌اند، اما تاکنون از اعلام رسمی آن خودداری کرده‌اند. یزدانپناه، شهروند انگلستان بود.
روز گذشته، همسر عباس یزدانپناه یزدی به دوستان خود از طریق فیسبوک، خبر درگذشت همسرش را اطلاع داد. همچنین، محسن سازگارا در برنامه‌ای مشترک با علیرضا نوری‌زاده این خبر را به مخاطبینش اعلام کرده بود.
تا این لحظه، ۵ منبع مختلف، مرگ عباس یزدانپناه یزدی را تایید کرده‌اند.
با این حال، دولت انگلستان از اعلام این خبر خودداری کرده است.
نام عباس یزدانپناه یزدی، همکلاس، دوست و شریک مهدی هاشمی رفسنجانی، نخستین بار بعد از اعلام خبر پرداخت رشوه به مهدی هاشمی رفسنجانی از سوی مقام‌های شرکت نفت و گاز نروژی استات اویل در رسانه‌ها مطرح شد.
بعدا از او به عنوان یکی از افراد درگیر درارتباط مالی شرکت نفتی توتال با مهدی هاشمی نام برده شد.
بر اساس گزارش‌های رسیده، عباس یزدانپناه یزدی در روز ناپدید شدنش، به عنوان مطلع در جلسه‌ حل اختلاف بر سر پرونده «کرسنت» به شکل ویدیویی از امارات حضور یافت.
یکی از نزدیکان عباس یزدانپناه، سید مهدی حسینی، از مقام‌های وزارت نفت ایران در امضای قرارداد با شرکت نفتی کرسنت در دوبی بوده است.
چند روز پیش، یکی از دوستان عباس یزدانپناه به «خلیج تایمز» گفته بود که دو گروه، جان یزدانپناه را تهدید می‌کنند: «کسانی که او را ربوده‌اند مستندات را بگیرند و او را از بین ببرند، و خانواده رفسنجانی، اگر ناگزیر و مستاصل شوند و مجبور شوند او را سربه نیست کنند.»
همین فرد به روزنامه خلیج گفته بود که بر پایه گفته پلیس امارات، عباس یزدانپناه توسط یک خودرو به «فجیره» برده شده و چند نفر او را همراهی کرده‌اند؛ همچنین آثاری از خون و همچنین لباس‌های یزدانپناه در همان خودرو که به کناری انداخته شده بود، پیدا شده است.
چندی پیش، موضوع ربوده شدن احتمالی یزدانپناه توسط عوامل جمهوری اسلامی از سوی مقام‌های دولت انگلستان مطرح شد که عباس عراقچی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، آن‌را مساله‌ای تحت بررسی دانست.

0 comments:

Post a Comment