• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, August 8, 2013

تعزیه گردان های فتنه 88 حق ورود به کابینه را ندارند

Posted by UNITY4IRAN On 11:38 AM No comments

العربیه: محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب اصولگرای موتلفه اسلامی در پی نخستین نشست رسانه ای رئیس جمهور جدید ایران تلویحا نسبت به معرفی برخی وزرای اصلاح طلب در کابینه حسن روحانی هشدار داد و از اعضای کابینه جدید که آنها را "تعزیه گردان های فتنه 88 " نام برد خواست تا در قبال آنچه که "فتنه، سران فتنه و دروغ بزرگ تقلب در انتخابات" نامید موضگیری کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر وی که در مراسم بزرگداشت "روز خبرنگار" سخنرانی می کرد با بیان اینکه "کسی که جرات موضع گیری نسبت به فتنه 88 نداشته باشد صلاحیت تصدی بر وزرات خانه دولتی را ندارد، گفت: کسانیکه تعزیه‌گردان فتنه 88 بودند و تا آخرین روز که در خیابان‌های کشور تشنج بود، حاضر نشدند از طرفداری فتنه گران چشم بپوشند نمی توانند نقشی در دولت داشته باشند لذا مجلس باید توجه داشته باشد کابینه ای با ارزشهای اسلامی تشکیل شود."
اصولگرایان تندرو ایرانی، معترضین به انتخابات سال 2009 را فتنه گر توصیف می کنند . اصلاح طلبان میرحسین موسوی را برنده انتخاباتی می دانند که به باور آنها تقلب گسترده ای در آن به سود محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران صورت گرفته بود.
در گزارش مهر آمده است، محمدنبی حبیبی، در مراسم نکوداشت روز خبرنگار که از سوی حزب موتلفه اسلامی برگزار شد، گفت: آقای دکتر روحانی با شعار ارزشمند اعتدال به میدان رقابت‌های ریاست‌جمهوری آمدند و مردم هم عمدتا به این شعار رأی دادند.
اعتدال گرایی به سرنوشت اصلاحات دچار نشود
حبیبی با تأکید براین که برای اینکه "اعتدال گرایی به سرنوشت اصلاحات دچار نشود" به رئیس جمهور جدید ایران خواست یادآور شد که "باید اعتدال را تعریف کرده و افزود: عده زیادی به روحانی رأی ندادند ولی این عده نه اهل افراط و نه اهل تفریط هستند و این طور نیست که هر کسی به آقای روحانی رأی نداده باشد، افراطی است.
این شخصیت اصولگرا در ادامه "قانون‌گرایی، ارزش‌گرایی و پایبندی به اصول انقلاب" را از مشخصه‌های اعتدال‌گرایی نامید و گفت: کلمه فراجناحی که روحانی به کار برده‌ کلمه خوبی است اما برخی اشخاص به بهانه فراجناحی توقع دارند که فراانقلابی عمل شود. در واقع فراجناحی بودن واژه زیبا و باارزشی است اما نباید این واژه با فراانقلابی بودن اشتباه شود.
"دروغ تاریخ سران فتنه"
وی همچنین با اشاره به اعتراضات پس از انتخابات سال 2009 گفت: به هر حال یک دروغ تاریخی از طرف سران فتنه بیان شد و اتهام تقلب را به جمهوری اسلامی چسباندند. حال کسانی که می‌خواهند وزیر شوند، باید موضع خود را نسبت به این موارد و در واقع این فتنه روشن کنند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به کابینه پیشنهادی یازدهم، تصریح کرد: کسی که می‌خواهد عضو رسمی کابینه یازدهم باشد طبیعی است که باید راجع به فتنه، سران فتنه و دروغ بزرگ تقلب در انتخابات 88 موضع مشخصی داشته باشد و نمایندگان مجلس باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
وی با بیان اینکه کسی که جرات موضع گیری نسبت به "فتنه 88 " نداشته باشد صلاحیت تصدی گری بر وزرات خانه دولتی را ندارد، گفت: کسی که می خواهد عضو رسمی کابینه یازهم شود باید موضع گیری صریح و روشنی نسبت به فتنه 88 داشته باشد و تقاضا دارم این موضوع به عنوان محک و میزان سنجش تائید صلاحیت وزرا قرار گیرد.
"تنها التزام به قانون اساسی کافی نیست"
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان این که یک وزیر باید پایبند عملی به اصول و ارزش‌های انقلابی باشد گفت: برخی می‌گویند التزام به قانون اساسی کافی است اما ما تنها التزام را کافی نمی‌دانیم و باید اعتقاد هم داشته باشد مثلا یک وزیر باید به ولایت فقیه اعتقاد داشته باشد و فکر می‌کنیم مجلس شورای اسلامی باید روی این موضوع سخت‌گیری کند.
وی در پایان با تاکید براینکه آنهایی که "تعزیه گردان های فتنه 88 " توصیف کرد نمی توانند عضو کابیه شوند، خاطرنشان کرد: کسانیکه تکلیفشان را با فتنه 88 روشن نکردند و تعزیه‌گردان بودند و تا آخرین روز که در خیابان‌های کشور تشنج بود، حاضر نشدند از طرفداری فتنه گران چشم بپوشند نمی توانند نقشی در دولت داشته باشند لذا مجلس باید توجه داشته باشد کابینه ای مطابق با ارزشهای اسلامی تشکیل شود.
طی اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 ایران که چند ماه به درازا انجامید، ده ها نفر در خیابان ها و بازداشتگاه ها کشته، صدها فعال اصلاح طلب به زندان انداخته شده، شمار بیشتری به خارج گریخته و رهبران معترضان، میرحسین موسوی آخرین نخست وزیر و مهدی کروبی رئیس سابق مجلس شورای ایران به همراه همسرانشان بدون محاکمه در حصر اجباری قرار گرفتند.

0 comments:

Post a Comment