این در حالی است که جنگنده های ارتش اسد به بمباران مناطق تحت کنترل مخالفان همچنان ادامه می دهند.
براساس این گزارش در بمیاران روستای "سحم " در نزدیکی بلندی های جولان یک خانواده به طور کامل قتل عام شدند.

در همین حال منابع مخالفان از درگیری شدید نیروهای اسد با ارتش آزاد سوریه در مناطق مختلف حمص خبر دادند.

روز چهارشنبه ارتش آزاد سوریه یک پل استراتژیک واقع در جاده اصلی فرودگاه بین المللی دمشق را به تصرف خود درآورد.

بر اساس گزارش کمیته های هماهنگی سوریه نیروهای اسد و ارتش آزاد سوریه طی سه روز گذشته همچنان به نبرد شدیدی خود در منطقه "برزه " و خان العسل در حومه دمشق همچنان ادامه می دهند.
براساس این گزارش در 24 ساعت گدشته بیش از 100 تن از غیرنظامیان سوری در بمباران مناطق مختلف این کشور توسط ارتش اسد جان خود را از دست دادند.
جان کری: ارتش مصر جهت حمایت از دموکراسی مرسی را بر کنار کرد
پس از گذشت چند هفته از برکناری محمد مرسی رئیس جمهور مصر، واشنگتن با موضع گیری آشکار ضمن حمایت از عملکرد ارتش این کشور در برکناری مرسی، آن را اقدامی در جهت دفاع از دموکراسی دانست.
جان کری، وزیر خارجه آمریکا شامگاه پنجشنبه 31-7-2013 طی سخنانی در پاکستان گفت:" ارتش مصر تنها به خواست میلیون‌ها مصری و برای حمایت از روند دموکراسی در امور سیاسی این کشور دخالت کرده است".
وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون جئو پاکستان درباره دلیل عدم اتخاذ موضع مشخص از سوی آمریکا در قبال  در برکناری محمد مرسی توسط ارتش مصر، گفت:" میلیون‌ها مصری از ارتش خواستند تا وارد عمل شود، چرا که آنها همه از ورود به باتلاق آشوب و خشونت وحشت داشتند. ارتش تاکنون و براساس اطلاعات ما برای چیرگی بر قدرت اقدامی نکرده و اینک نیز دولتی غیرنظامی کشور را اداره می‌کند. در حقیقت ارتش خواهان بازگرداندن دموکراسی به مصر است."
جان کری وزیر خارجه آمریکا پیشتر نیز اعلام کرده بود که اگر ارتش مصر دخالت نمی کرد مصر با یک جنگ داخلی مواجه می شد.
این در حالی است که کشورهای غربی برای یافتن راه حلی برای پایان دادن به بحران داخلی مصر به تلاش های خود ادامه می دهند. در راستای همین تلاش ها "گوئیدو وستروله"، وزیر خارجه آلمان که به قاهره سفر کرده است در کنفرانسی مطبوعاتی ضمن تاکید بر ضرورت نهادینه کردن دمکراسی در مصر گفت:" مصر امروز مرحله‌ای حساس و تاریخی را طی می کند لذا باید بر راهکاری سیاسی برای برون رفت از بحران این کشور اتکا کرد".
وی در این سفر با عدلی منصور رئیس جمهور موقت و عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
پیشتر ایالات متحده آمریکا واژه "کودتای نظامی" را برای آنچه در مصر اتفاق افتاد به کار نمی برد اما در عین حال از اقدام ارتش رسما حمایت نکرده است، زیرا استفاده از واژه کودتا می‌تواند کمک‌های نظامی آمریکا به مصر را که بالغ بر 5 / 1 میلیارد دلار در سال است متوقف سازد.
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: "آمریکا به همراه اتحادیه اروپا و کشورهای همپیمان خود برای کمک به مصر در حل مشکلات این کشور و حرکت در مسیر درست همکاری می‌کند.
نگرانی اروپا از وضعیت مصر
یورونیوز: علیرغم هشدار ارتش مصر، تجمع هوادارن محمد مرسی، رییس جمهوری پیشین این کشور در دو منطقه از شهر قاهره ادامه دارد.
طرفداران آقای مرسی همچنین از مردم دعوت کرده اند که روز جمعه به سمت مقر فرماندهی ارتش راهپیمایی کنند.
این در حالیست که دولت و ارتش هنوز بر سر پراکنده کردن تجمع کنندگان به توافق نرسیده اند و به گفته منابع نزدیک به ارتش مصر فرماندهان نظامی نیز دچار اختلاف شده اند.
یکی هوادارن مرسی به اشاره به این اختلاف می گوید: «وزیر کشور مسئولیت کامل این وضعیت را بر عهده نمی گیرد. رهبران کنونی با هم اشتراک نظر ندارند. تمام کسانی که در کودتا شرکت کرده اند اکنون با هم دعوا می کنند.»
و فرد دیگری نیز می گوید: «چطور می توانند رییس جمهور منتخب مهمترین کشور عربی را بربایند؟ این جنایت است، یک جنایت تاریخی و بین المللی. تا زمانی رییس جمهور آزاد نشود به اعتراض ادامه خواهم داد.»
در همین حال تلاش های دیپلماتیک جامعه جهانی برای پایان دادن به بحران مصر ادامه دارد. مقامات اتحادیه اروپا شرایط کنونی مصر را «در حال انفجار» و بسیار نگران کننده ارزیابی کرده اند.
درگیری بین ارتش تونس و شبه نظامیان در مرز
نیروهای نظامی تونس در نزدیکی مرز این کشور با الجزایر با شبه نظامیانی که دولت تونس آنها را تروریست معرفی کرده است درگیر شدند.
خبرگزاری رویترز از قول یک مقام امنیتی تونس شمار شبه نظامیان را بین ده تا پانزده نفر اعلام کرده است.
الجزایر نیروهای ویژه ای را در مرز مستقر کرده است تا با همکاری با نیروهای تونسی با شبه نظامیان مقابله کنند.
این درگیری سه روز پس از آن روی داد که هشت سرباز تونسی در حمله شبه نظامیان کشته شدند.
ناآرامی در مرزهای تونس در شرایطی بالا گرفته است که اختلافهای سیاسی بین حاکمان نزدیک به اسلامگرایان و مخالفان عمدتا سکولار آنها، این کشور را دو پاره کرده است.
روز سه شنبه و پس از کشته شدن هشت نیروی نظامی تونس، شماری از مردم پایتخت این کشور در حمایت از ارتش، تحصن کردند.
حمله به مقر ریاست جمهوری لبنان
به گزارش منابع امنیتی لبنان، پنجشنبه شب دو راکت در نزدیکی مقر ریاست جمهوری و یک محوطه نظامی در بیروت اصابت کرده است.
هیچ کس در این حمله آسیب ندیده است.
به نظر می رسد این حملات با حضور حزب الله لبنان در سوریه مرتبط باشد.