• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, August 2, 2013

تخلیه هدایای خارجی روسای جمهور ایران در 3 روز آخر دولت احمدی نژاد؟

Posted by UNITY4IRAN On 2:04 PM No comments

اخبار رسیده به انتخاب حکایت از آن دارد که هدایای خارجی رئسای جمهور و مقامات عالی کشور که در موزه‌‌ هدایا و یادمان رؤسای جمهور (واقع در مجموعه‌  سعدآباد) نگهداری می شود، به وسیله چند دستگاه کامیون، درحال تخلیه شدن است!
به گزارش تینا پرس، در دوره ی ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی تصویب شد که هدایای گرانقیمتی که به مقامات عالی کشور اهداء می شود، به موزه سعدآباد منتقل شود.
مرحوم حبیبی معاون اول وقت دولت آیت الله هاشمی، دستور داده بود که هدایایی که قیمت آن، بالای 100 دلار باشد، به این موزه منتقل شود.
با این حال، اخبار رسیده به خبرنگار پایگاه خبری «انتخاب»، حکایت از آن دارد که دو روز است که این هدایا در حال جمع آوری و انتقال به مکان نامعلومی است!
یک منبع مطلع در این مورد گفت که «مشخص نیست هدایای جمع آوری شده، مربوط به دوران دولت های احمدی نژاد است یا شامل دولت های قبل تر نیز می شود»!
 براساس، مصوبه دولت هاشمی، هدیه ی مذکور از اموال بین المال است و هیچ کس حق ندارد هدایا را از موزه خارج کند، مگر آنکه آقای احمدی نژاد، مصوبه ی دولت هاشمی را ملغی کرده باشد!
از هدایای مربوط به احمدی نژاد، چیزی باقی مانده؟
نکته ی جالب تر آنکه، حمید بقایی در تاریخ 2 بهمن 1389، در مقان «ریاست سازمان میراث فرهنگی» از «حراج هدایای متعلق به احمدی نژاد» خبر داده و گفته بود: همراه رییس‌جمهور از هدایایی که به شخص آقای احمدی‌نژاد داده شده بود، دیدن کردیم. آقای احمدی‌نژاد گفتند که میراث فرهنگی در این زمینه کارشناسی کند تا اشیایی که ارزش هنری و تاریخی دارند، نگهداری شوند و آن‌هایی که ارزش اقتصادی دارند، به‌فروش برسند.
احمدی‌نژاد: کلید تسلط بر دنیا، خاورمیانه است
 ایسنا: احمدی‌نژاد پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، در ابتدای سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان یک فرصت ویژه برای تمام انسان‌هاست و باید از این ماه به نحو احسن استفاده کرد، چراکه ماه نزول رحمت و نعمت الهی است.
وی در ادامه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه امام و شناخت آن است، گفت: ماه رمضان، ماه نزدیک شدن هرچه بیشتر به امام و سنخیت پیدا کردن هرچه بیشتر با ایشان است.
احمدی‌نژاد ادامه داد: رحمت خداوند برای تمام بشریت است و امیدواریم که در ماه مبارک رمضان برای همه ما معرفت کامل از حقیقت هستی یعنی امام حاصل شده باشد و بهترین سرنوشت برای همه بشریت رقم زده شده باشد.
رییس‌جمهور با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس خاطرنشان کرد: امروز روز قدس است و امام راحل با یک هوشمندی الهی و به اعتقاد من با یک هدایت الهی و همچنین عنایت امام عصر روز قدس را نامگذاری کردند.
وی با اشاره به ادعاهای غربی‌ها در مورد تاسیس رژیم صهیونیستی نیز اظهار کرد: اگر واقعا ادعای غربی‌ها و صهیونیست‌ها درست بود که می‌خواستند عده‌ای بی‌پناه را پایگاه دهند و کشوری برای آنها درست کنند، چرا با همه وجود و با همه توان از همه اقدامات و رفتارهای رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند؟ تا جایی که به این مقدار از کشورهای هم‌بلوک خود حمایت نمی‌کند، از مردم خود حمایت نمی‌کند. اگر واقعا آنها از روی دلسوزی و با عنوان حقوق بشر آمده‌اند، مقدمه‌چینی کردند و یک گروه را در فلسطین حاکم کردند چرا همه ادعاهای حقوق بشری خود مبنی بر آزادی،‌ دموکراسی، حقوق زنان و کودکان را پای صهیونیسم‌ها قربانی کرده‌اند؟
رییس‌جمهور در ادامه با طرح این پرسش که "چرا مساله صهیونیسم و فلسطین مساله اصلی جهان است؟"، گفت: برخی به اصل موضوع توجه ندارند و کسانی فکر می‌کنند که یک اتفاقی افتاده و باید از آن عبور کرد یا اینکه یک مقداری از این سرزمین را به آنها بدهیم و مقداری دیگر را به فلسطینی‌ها. این یک ساده‌لوحی و ساده‌اندیشی تاریخی است. این مساله به این سادگی نیست.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه "باید موجودیت رژیم صهیونیستی و نقش آن باید در یک بستر تاریخی و جهانی مورد تجزیه و تحلیل قرار داد"، اظهار کرد: یک حقیقت وجود دارد و آن این است که یک درگیری تاریخی بین جبهه شیاطین و جبهه حق و ملت‌ها وجود داشته و دارد و نمی‌شود چشم از روی این درگیری تاریخی بست. آنها در 400 سال اخیر برده‌داری را ایجاد کردند،‌ ده‌ها میلیون انسان را نابود کردند، خانواده‌های زیادی را متلاشی کردند، عواطف را کشتند، یک دوره طولانی استعمار و برده‌داری ایجاد کردند.
رییس‌جمهور با بیان اینکه "کلید تسلط بر دنیا تسلط بر خاورمیانه است"، به ویژگی‌های منطقه خاورمیانه اشاره کرد و افزود: آنها همیشه به دنبال تسلط بر این منطقه بودند بیش از هزار سال دنبال این موضوع بودند، چراکه این منطقه همانطور که اشاره کردم دروازه ورود به دنیاست.
وی اضافه کرد: در دوره‌ای از تاریخ شاهد بودیم که نهضت‌های ضدبرده‌داری شروع شد، ملت‌ها به ظاهر مستقل شدند اما روحیه استعمارگری و برده‌داری تمام نشد و این روحیه ادامه پیدا کرد؛ گرچه تضعیف شد ولی از بین نرفت آنها همچنان می‌خواهند بر دنیا مسلط شوند و بساط قبلی را با شعارهای جدید ادامه دهند.
به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور با بیان اینکه "آنها برای تحقق این موضوع باید بر منطقه ما مسلط می‌شدند و در آنجا پایگاه ایجاد می‌کردند"، یادآور شد: در این ارتباط طراحی کردند و در واقع باید گفت آروزی تاسیس رژیم صهیونیستی یک آرزوی چند صد ساله بوده است. آنها در این ارتباط طراحی کردند، به فلسطینیان هجوم آوردند و سرزمین انها را اشغال کردند.

0 comments:

Post a Comment