• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 25, 2013

واکنش جک استراو به حضورش در مراسم تحلیف

Posted by UNITY4IRAN On 12:20 PM No comments

وزیر خارجه اسبق انگلیس در واکنش به ادعاها درباره احتمال حضورش در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب ایران تأکید برای وی هیچ دعوت‌نامه رسمی از طرف تهران ارسال نشده است.
به گزارش بولتن نیوز، روزنامه انگلیسی گاردین خبر داد دفتر جک استراو، وزیر خارجه اسبق انگلیس در واکنش به گزارش‌هایی که از احتمال حضور وی در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران در 13 مرداد ماه خبر داده بودند، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است وی دعوتنامه‌ای از تهران دریافت نکرده است.
پیش از این، برخی گزارش‌های رسانه‌ای از احتمال حضور وزیر خارجه اسبق انگلیس در لیست مهمانان ویژه مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ایران خبر داده بودند.
با این حال، «کریمی قدوسی»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در واکنش به این گزارش‌ها تأکید کرد مجلس ایران «اجازه نخواهد داد جک استراو در مراسم تحلیف حسن روحانی شرکت کند، چرا که برگزاری این مراسم برعهده مجلس شورای اسلامی است.»
انگلیس در خلال حوادث پس از انتخابات ایران در سال 1388 نقش فعالی در دامن زدن به ناآرامی‌ها داشت. مجلس شورای اسلامی در واکنش به مداخله انگلیس در امور داخلی ایران قانون کاهش سطح روابط ایران با انگلیس را تصویب کرد.
پس از این اقدام، انگلیس روابط خود را به صورت یکجانبه با جمهوری اسلامی ایران قطع کرد.
انگلیس هیچ نماینده ای در مراسم تحلیف نخواهد داشت
روزنامه گاردین از قول یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد این کشور نماینده‌ای در مراسم تحلیف روحانی نخواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه گاردین به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد آن کشور در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران، در 13 مردادماه نماینده‌ای نخواهد داشت.
بر اساس این گزارش، یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفته است موضع مورد توافق اتحادیه اروپا این است که در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران در روز 4 آگوست تنها دیپلمات‌های مستقر در تهران شرکت کنند. از آنجا که انگلیس از ماه نوامبر 2011 در ایران نمایندگی دیپلماتیک ندارد هیچ نماینده‌ای از این کشور در این مراسم حضور نخواهد داشت.

0 comments:

Post a Comment