• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 30, 2013

مراسم یادبود قربانیان تصادف اتوبوس در ایتالیا برگزار شد

Posted by UNITY4IRAN On 12:44 PM No comments

یورونیوز: شهر پوتزولی یاد قربانیان تصادف اتوبوس در نزدیکی این شهرِ ایتالیا را گرامی داشت.
مراسم یادبود ۳۸ قربانی این حادثه که اکثرا شهروندان این شهر کوچک در نزدیکی ناپل بودند، صبح روز سه شنبه، برگزار شد.
چند تن از مقامات ارشد کشوری از جمله انریکو لتا، نخست وزیر ایتالیا، در این مراسم حضور داشتند.
در پایان مراسم، تابوت های حامل قربانیان به مناطق مختلف ایتالیا برای انجام مراسم تدفین خصوصی فرستاده شد.
این حادثه مرگبار دست کم ۱۸ زخمی نیز بر جا گذاشت. یکی از آنها، حادثه را اینطور شرح می دهد: «فکر می کنم یکی از چرخ ها از اتوبوس، ناگهان رها شد و داخل اتوبوس آتش گرفت. اتوبوس نمی توانست توقف کند و به سرعت و بدون وقفه جلو می رفت تا اینکه ما سقوط کردیم.»
اتوبوس پس از برخورد با چند خودرو بر روی پل، به دره سقوط کرده است. تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه در جریان است.
فرسودگی اتوبوس، وضعیت جسمی راننده و عدم کارآمدی درست موانع ایمنی کنار جاده می تواند از جمله دلایل وقوع این حادثه دلخراش باشد.
سقوط یک هلیکوپتر در رومانی جان پنج نفر را گرفت
براثر سقوط یک هلیکوپتر در دریاچه شهر تورنی در مرکز جمهوری رومانی که روز دوشنبه اتفاق افتاد، پنج نفر جان باختند. این هلیکوپتر متعلق به سورین تربیا، بازرگان رومانیایی بوده که خود نیز در جریان این سانحه کشته شده است.
همچنین خلبان و سه بازرگان آلمانی از سرنشینان این هلیکوپتر و قربانی سانحه بوده اند. تنها یک زن از این سانحه جان به در برده که در بیمارستان بستری است.
شهردار شهر تورنی گفته است که سرنشینان راهی بازدید از یک کارخانه چوب در منطقه بوده اند، اما هلیکوپتر آنها در اولین دقایق پرواز سقوط کرده است. تحقیقات برای یافتن علت این سانحه ادامه دارد.
سی و پنج زخمی در پی برخورد دو قطار در سوئیس
برخورد دو قطار مسافربری در سوئیس ۳۵ زخمی بر جای گذاشت که حال پنج تن از آنها وخیم گزارش شده است.
در پی این سانحه راننده یکی از قطارها جان خود را از دست داد و دیگری نیز زخمی شد.
بخشی از مصدومان این سانحه که حالشان وخیم تر بود با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شدند.
این سانحه شامگاه دوشنبه در گرانژ پره مارناند، واقع در پنجاه کیلومتری جنوب غرب برن، پایتخت سوئیس روی داد.
تحقیقات برای شناسایی علت برخورد دو قطار در جریان است.
پس از سانحه قطار اسپانیا و سقوط اتوبوس در ایتالیا، این سومین سانحه در حمل و نقل عمومی اروپا در روزهای اخیر است.
کشف مواد منفجره و طرح های تروریستی در داغستان روسیه
کمیته ملی ضد تروریسم روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که زنجیره ای از طرح های تروریستی در جمهوری خودمختار داغستان را کشف و خنثی کرده است.
ماموران امنیتی به خبرگزاری ایتارتاس گفته اند که در همین ارتباط شش دستگاه انفجاری آماده عمل که حاوی ۵۰ کیلوگرم تی ان تی بوده، در مخاچ قلعه بزرگترین شهر داغستان کشف شده است.
محل این دستگاه ها پس از آن کشف شد که ماموران امنیتی، ایلمودین کاریبکوف، رهبر یکی از گروه های افراطی منطقه را روز دوشنبه دستگیر کردند. 
عملیات گسترده پلیس آمریکا علیه قاچاق و بهره کشی جنسی کودکان
پلیس فدرال آمریکا، اف. بی. آی.، می گوید طی روزهای پایان هفته گذشته و در یکی از بزرگترین عملیات تعقیب مجرمان قاچاق و بهره کشی جنسی از کودکان، موفق شده ۱۰۵ کودک را نجات دهد و ۱۵۰ عامل این جنایات را دستگیر کند. این عملیات در ۷۸ شهر و در ایالت های مختلف صورت گرفته و کودکان نجات یافته بویژه متعلق به ایالت های سانفرانسیسکو، دیترویت، دنور و نیواورلئان بوده اند.
معاون رئیس تحقیقات جنایی اف بی آی می گوید: “قاچاق و بهره کشی جنسی از کودکان، یکی از شایع ترین جرایم خشونت آمیز و خلاف وجدان انسانی در این کشور است. کسانی که دست به این کار می زنند باید بدانند که ما با وجود همه چالش های موجود به تعقیب و کشاندن این جنایتکاران به دادگاه ادامه خواهیم داد.”
پلیس تحقیقات جنایی می گوید اغلب کودکان قربانی که در این عملیات نجات یافته اند، دختران نوجوان بین ۱۳ تا ۱۷ ساله اند. بنا به گزارش پلیس فدرال آمریکا، از سال ۲۰۰۳ تا کنون ۲۷۰۰ کودک در جریان عملیات تعقیب اینگونه مجرمان نجات یافته و ۱۳۵۰ فعال در باندهای قاچاق کودک دستگیر و به مجازات رسیده اند.
به گزارش وزارت دادگستری آمریکا، سالانه ۴۵۰ هزار کودک از خانه خود می گریزند و یک سوم کودکان خیابانی ۴۸ ساعت پس از فرار از خانه، طعمه باندهای قاچاق کودکان می شوند.
محل این دستگاه ها پس از آن کشف شد که ماموران امنیتی، ایلمودین کاریبکوف، رهبر یکی از گروه های افراطی منطقه را روز دوشنبه دستگیر کردند.

0 comments:

Post a Comment