• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 18, 2013

فرمانده انتظامی تهران: هيچ فرد يا گروهی اجازه ورود به خانه سینما را ندارد

Posted by UNITY4IRAN On 12:42 PM No comments

رادیو فرانسه: بدنبال تجمع اعتراضی شماری از سینماگران ایران در مقابل خانه سینما، سردار حسين ساجدی نيا فرمانده انتظامي تهران بزرگ امروز پنجشنبه اعلام کرد تا زمان برگزاری مجمع عمومی خانه سينما، هيچ فرد يا گروهی اجازه ورود به اين نهاد صنفی را ندارد.
بگزارش خبرگزاری مهر، فرمانده انتظامی تهران این سخنان را بعد از پایان جلسه ای با هیات مدیره خانه سنیما اظهار کرد و گفت : « ما تا ششم مرداد ماه تضمین می دهیم هیچ گروهی وارد خانه سینما نخواهد شد.»
وی در ادامه تاکید کرد که « تا تاریخ اعلام شده نیروی انتظامی از ساختمان خانه سینما واقع در خیابان سمنان مراقبت خواهد كرد. »
خبرگزاری مهر از قول محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما نیز گزارش داده است که مجمع عمومی خانه سینما ششم مرداد ماه برگزار خواهد شد و اعضای هیات مدیره و سینماگران در این روز در برابر ساختمان خانه سینما حضور خواهند یافت.
مدیرعامل خانه سینما از سینماگرانی که در اعتراض به پلمب شدن خانه سینما امروز پنجشنبه در برابر ساختمان خانه سینما گرد آمده اند درخواست کرد محل را ترک کنند.
بگزارش خبرگزاری ایرنا، بیش از ١٠٠ تن از سینماگران از بامداد امروز در برابر خانه سینما دست به « تحصن » زدند.
معترضان بدرخواست رخشان بنی اعتماد، کارتهای عضویت خود را به هیات مدیره خانه سینمایی تحویل دادند.
اندکی پیشتر از اظهارات مدیر عامل خانه سینما و فرمانده انتظامی تهران، جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی ایران به خبرگزاری فارس گفته بود تنها در صورت متفرق شدن معترضان از برابر خانه سینما، پلمب این نهاد توسط حراست وزارت ارشاد باز خواهد شد.
وی به معترضان هشدار داد که « اگر فرد یا افرادی بخواهد بدون فرایند قانونی وارد ساختمان شوند با آن‌ها طبق قانون حتما برخورد خواهد شد. ورود هر فرد یا گروهی به مکان خانه سینما غیرقانونی است.»
رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد : « تا زمانی که بین دو گروه تفاهم صورت نگیرد درب ساختمان بسته می‌ماند.»
ساختمان خانه سینما، شام دوشنبه گذشته از سوی ماموران حراست وزارت ارشاد پلمب شد.

0 comments:

Post a Comment