• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 27, 2013

آنهایی که به تیم ملی پشت کردند پول زیادی بردند/ شرایط‌مان بسیار بد است

Posted by UNITY4IRAN On 1:50 PM No comments

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از لغو برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام‌جهانی گفت: متاسفانه اینجا برنامه‌ها با وزش باد تغییر می‌کند. لغو اردوی پرتغال ما را عقب خواهد انداخت. شرایطی که الان داریم بسیار بد است و نمی‌توان امیدوار بود که تیم ملی فوتبال ایران بتواند با برگزاری دیدارهای تدارکاتی مناسب خود را آماده حضور در برزیل کند.
به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کی روش در نشست خبری بعد از ظهر امروز شنبه در آکادمی فوتبال خاطر نشان کرد: در این نشست قصد داریم پیرامون برنامه‎های تیم ملی صحبت کنیم و نقطه نظرات‌مان را در راه آماده سازی جام جهانی مطرح کنیم.
وی همچنین گفت: قبل از پایان فصل گذشته لیگ برتر (اردیبهشت ماه) برنامه های خودمان را به سازمان لیگ ارائه کردیم تا برنامه مناسبی برای فصل جدید لیگ برتر تنظیم شود. تاکید ما بر این بود که لیگ برتر 12 جولای (21 تیر) شروع شود ولی بزرگ ترین مشکل این است که لیگ را در زمان مقرر استارت زدند و در واقع از روز دوم مرداد لیگ شروع شد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: اگر ما طبق این برنامه روبه جلو حرکت کنیم تیم استقلال در سه ماه اول فصل چهار بازی را از دست خواهد داد، واقعا این موضوع غیرمسئولانه ای است و هواداران فوتبال در ایران استحقاق این اتفاقات را ندارند. من فقط خواستم مثالی راجع به مسائلی که گریبان ما را گرفته است را مطرح کنم.
کارلوس کی روش یادآور شد: قصد داشتیم اردوی خوبی را در پرتغال برپا کنیم ولی دیروز به من گفتند بخاطر کمبود بودجه این اردو لغو شده است. من برای این اتفاق خیلی ناراحتم و معتقدم تمامی هواداران در ایران بخاطر این مشکل دغدغه دارند.
وی بیان کرد: موضوعی که در اینجا می خواهم به آن اشاره کنم این است که برخی ها بعد از موفقیت ها با ما عکس می اندازند ولی این عکس های یادگاری مبلغ و اسکناس نمی شود که بتوان آنها را در جیب گذاشت. دنیا عکس یادگاری را به عنوان پول قبول نمی کند امیدوارم حمایت های مناسبی برای تیم ملی صورت گیرد زیرا برنامه‌ریزی لیگ هم مناسب نیست و ما با مشکلات زیادی مواجه هستیم.
کی روش افزود: وقتی اتفاقات ناگوار رخ می دهد چه توقعاتی می توان داشت؟ لیگ در زمان بسیار نامناسب شروع شد و اولین اردوی آماده سازی تیم ملی هم لغو شده است، البته من مسئولیتم را کامل برعهده دارم و مثل خیلی از افراد نیستم که شانه خالی کنم، من به کارم ایمان دارم و مثل بعضی ها موقع جنگ و مبارزه عقب نمی مانم. من در جلوی صف مبارزه هستم چون به کارم ایمان دارم.
کارلوس کی روش در ادامه نشست خبری خود که امروز شنبه برگزار شد ضمن بیان این مطلب افزود: امروز که موفق به صعود جام جهانی 2014 برزیل شده ایم باید یک رویا و هدف مشترک داشته باشیم و آنهم صعود به مرحله دوم است باید با جلوگیری از بی برنامگی به این هدف خود دست پیدا کنیم، باید روی چهار برنامه توافق ملی داشته باشیم.
1- لیگ امسال باید قبل از 22 فروردین سال 93 تمام شود.
2- جام حذفی بعد از اتمام لیگ برگزار شود.
3- تمامی اهالی فوتبال ایران باید به این توافق برسند که بعد از 22 فروردین تمام بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند.
4- تمام بازیکنان منتخب باید تحت نظارت کمیته پزشکی فوتبال باشند.
وی افزود: فوتبال ما نمی تواند با این مساله کنار بیاید که جباری ها و پولادی ها بخاطر کنترل نشدن مناسب پزشکی از تیم ملی کنار بمانند، بیش از سی و سه سال تجربه بین المللی من نشان داده که 10 تا 15 روز برای ملی پوشان ریکاوری لازم است و اینکه حضور موفق در جام جهانی داشته باشیم باید بازیکنان ریکاوری داشته باشند تا مبادا دچار مشکل شویم چراکه بر این باورند اگر آنها بخوبی استراحت کنند آماده می شوند هرچند که بعضی از دوستان برعکس این را اشاره می کنند و یا دروغ می گویند و یا هیچ مطلبی در خصوص فوتبال نمی دانند.
کی روش در ادامه گفت: جام حذفی بدون حضور ملی پوشان انجام می شود، تیم های ژاپن و کره جنوبی در حال حاضر نفرات کامل خود را در اختیار دارند شما تا به حال چند بار نوشته اید که تیم ملی باید به جوانان فصرت بازی بدهد، چرا همین مطالب را در مورد باشگاه ها نمی نویسید؟ و امسال به جوانان فرصت دهید تا در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند، چرا پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و سپاهان نمی توانند این فرصت را به جوانان بدهند؟ من هیچ دلیلی نمی بینم که بازیکنان جوان تر در مسابقات جام حذفی به میدان نروند چنانچه این اتفاق رخ دهد جوانان بیشتری به تیم ملی معرفی می شوند.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به اینکه چه انتظاری از دولت جدید دارد و آیا قول های رئیس جمهور احمدی‌نژاد عملی شده است یا نه؟، اظهار داشت: نقطه نظرات من براساس واقعیت است ما توقع و آرزوهای بالایی داریم، اما منابع مالی کافی برای آماده سازی تیم ملی در اختیارمان نیست. مسائلی که من به آنها اشاره می کنم تنها بر رویدادهایی است که در سالیان گذشته رخ داده است ما بخاطر برنامه هایی که تا به امروز در دستور کارمان بوده به هدفمان که همانا صعود به جام جهانی بود، رسیده ایم ضمن اینکه تیم فوتبال بانوان هم موفق بوده و من ناراحت لغو اردوی تیم نوجوانان هستم.
کارلوس کی روش گفت: من مربی نیستم که پشت پرده پنهان شوم در زمان هایی که لازم باشد مبارزه می‌کنم بگذارید این را بگویم بازیکنان فوتبال ایران با سلب کسب این نتایج بودند، تیم های فوتسال، بانوان و نوجوانان جهانی شده اند و بیش از سه هزار نفر از تیم های مختلف به مسابقات بین المللی راه پیدا کردند. اعضای کادر فنی من ماه ها است که حقوق نگرفتند ولی کارشان را به نحو احسن انجام دادند، اما در این بین افرادی هستند که به تیم ملی پشت کردند آنها درآمد خوبی دارند و از فوتبال لذت می برند.
کی روش در پاسخ به شایعاتی که می گوید او نمی خواهد با تیم‌های بزرگ بازی کند گفت: نمی دانم این شایعات از کجا می آید. همیشه دوست دارم با تیم های بازی کنم اگر بازی دوستانه ای داشته باشیم باید حریفمان حریف مناسبی باشد و بازیکنان از آن بازی دوستانه چیز یاد بگیرند. برخی دوست دارند ما با برزیل بازی کنیم. می دانید چرا چون پول زیادی به جیب می زنند. در حال حاضر فکر می کنم زمان مناسبی برای بازی با تیم های بزرگ مثل برزیل نیست چون بازیکنان ما چیزی از آنان یاد نمی گیرند و تنها افرادی که این شایعات را به راه انداختند به پول می رسند.
در ادامه خبرنگاری از کی روش پرسید شما در مورد افرادی صحبت کردید که برنامه به هم می‌ریزند ممکن است شفاف تر توضیح دهید. کی روش در پاسخ گفت: افراد زیادی نیستند تشخیص آنها خیلی راحت است. کسانی که برنامه لیگ را تنظیم کردند افرادی که به تیم ملی پشت کردند. نمی خواهم نامی ببرم و بیشتر شفاف سازی کنم. نمی دانم برنامه لیگ را هم چه کسی تنظیم کرده می توانید این سوال را از آقای تاج بپرسید. جلسه مفصلی با سازمان لیگ داشتم و مطمئنم این برنامه صحیح و مناسب نیست. چهار هفته لیگ را نزدیک به لیگ قهرمانان آسیا تنظیم کرده اند.
خبرنگار دیگری این موضوع را مطرح کرد که در جام جهانی ممکن است با تیم های از اروپا، آفریقا یا آمریکا جنوبی همگروه شویم، آقای کی روش برای مدل سازی چنین بازی هایی چه برنامه ای دارید؟ کی در پاسخ گفت: برنامه ها موجود است. من امروز این برنامه ها را دوباره تقدیم شما کردم. اگر می خواهیم برنامه ها اجرایی شوند باید از یک جا شروع کنیم در اردوی پرتغال بازی دوستانه با غنا را از دست دادیم. متاسفانه برنامه ها با وزش باد از بین می روند و با این شرایط آینده خوبی نداریم.
سرمربی پرتغالی تیم ملی در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید بعد از رفتن به جام جهانی گفته بودید در مورد افرادی که با قطر همکاری می کنند شفاف سازی خواهید کرد گفت: من هیچ وقت این بحث را مطرح نکردم. شما در رسانه ها مطرح کردید. شما گفتید که من در حال همکاری با قطر هستم جواب من این بود که روزی متوجه می شوید چه کسی با قطر همکاری می کند. من دوباره تکرار می کنم بعضی ها تهمت زدند که من بازی ها را به قطر می فروشم. من در پاسخ گفتم بعد از صعود به جام جهانی اعلام می کنم چه کسی در راستای حرکت با قطر بود و این موضوع را ثابت می کنم.
کی روش در پاسخ به احتمال تغییر کمک ها و کادر فنی تیم برای رقابت های جام جهانی گفت: من ناراحتم چون نمی دانم این گمانه زنی ها از کجا نشات می گیرد. در سمت چپ و راست من افرادی (گاسپار، نمازی، سیموئز) نشسته اند که تا هشت ماه حقوقی دریافت نکرده اند اما هیچ وقت به تیم ملی پشت نکرده اند. آیا فکر می کنید منصفانه است افرادی که در خدمت تیم بودند و هرچه در توان داشتند گذاشتند شغل‌شان را از دست بدهند و افراد دیگری جای آنها را بگیرند. اگر می خواهید این کار را بکنید از من شروع کنید. من اجازه نمی دهم قبل از عوض کردن من دستیارانم را عوض کنید. من می بینم افرادی که به تیم ملی پشت کردند پول زیادی از فوتبال کسب کردند.

0 comments:

Post a Comment