• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 10, 2013

مسافر قطار تهران - مشهد به دلیل عدم امکانات اولیۀ پزشکی جان باخت

Posted by UNITY4IRAN On 7:00 PM No comments

فارس: یکی از مسافران این قطار در این باره به فارس گفت: قطار مذکور به شماره 340 در ساعت 17:25 امروز ایستگاه راه‌آهن تهران را به مقصد مشهد ترک کرد.
وی ادامه داد:‌ در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن سمنان بود که متوجه شدیم یکی از مسافران این قطار که حدود 50 سال سن داشت حال جسمی نامساعد دارد و نیازمند پزشک معالج است.
این مسافر افزود: بلافاصله نزد رئیس قطار رفتیم و از وی درباره محل استقرار پزشک قطار جویا شدیم اما وی مدعی بود که پزشکی در قطار وجود ندارد تا بر سر بالین این مسافر حاضر شود‌؛ ضمن آنکه هیچگونه دسترسی به کمک‌‌های اولیه نیز وجود نداشت.
وی ادامه داد: یکی از مسافران این قطار که خود پزشک بود،‌ با امکانات بسیار محدود خود بر سر بالین این بیمار حاضر شد اما نیازمند جعبه کمک‌های اولیه و مقادیری دارو بود که دسترسی به آنها امکان‌پذیر نبود.
این مسافر ادامه داد: متأسفانه در همان نزدیکی ایستگاه راه‌آهن سمنان این مسافر به دلیل وخامت حال جان به جان آفرین تسلیم کرد.
وی تصریح کرد: ‌پس از ورود قطار به ایستگاه سمنان، اورژانس استان سمنان در ایستگاه حاضر شد و گزارش خود را مبنی بر فوت این مسافر اعلام کرد.
این مسافر اضافه کرد: پس از گذشت مدت زمانی پلیس این جنازه را از قطار بیرون آورده ‌و گزارش فوت را تأیید کرد.
به گزارش فارس طبق قانون باید در تمامی قطار‌های مسافری یک پزشک مستقر باشد؛ اما ظاهراً با توجه به وخامت حال این مسافر، حتی اگر پزشکی هم در قطار وجود داشت، ممکن بود این اتفاق رخ دهد.

0 comments:

Post a Comment