• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 12, 2013

اکوادور: آمریکای لاتین بهانه‌های اروپا برای منحرف کردن هواپیمای مورالس را نمی‌پذیرد

Posted by UNITY4IRAN On 2:55 PM No comments

وزیر خارجه اکوادور طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کشورهای آمریکای لاتین بهانه ‌های کشورهای اروپایی برای منحرف کردن مسیر هواپیمای رئیس جمهور بولیوی را نمی‌پذیرند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«ال کومرسیو»؛ ریکاردو پاتینیو، وزیر خارجه اکوادور روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای خاطر نشان کرد که کشورهای آمریکای لاتین بهانه کشورهای اروپایی برای منحرف کردن مسیر هواپیمای  اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی را نمی‌پذیرند.
پاتینیو در چهاردهمین نشست وزیران نشست سازمان مرکوسور در اوروگوئه در خصوص رفتار کشورهای اروپایی با مورالس گفت: " این اقدام ضربه محکمی به منطقه آمریکای لاتین وارد کرد. برای هیچ مسافر عادی نیز چنین اتفاقی نمی‌افتد و در صورت رخ دادن چنین اتفاقی آن فرد شکایت خواهد کرد اما مقامات اروپایی چنین رفتاری با رئیس جمهوری از منطقه‌ آمریکای لاتین انجام داده‌اند.
وزیر خارجه اکوادور همچنین خاطر نشان کرد که  رهبران کشورهای آمریکای جنوبی توجیهات کشورهای اروپایی برای مبادرت ورزیدن به چنین اقدامی را نمی‌پذیرند.
بسیاری از رهبرای منطقه آمریکای لاتین این اقدام کشورهای اروپایی را دستوری از سوی مقامات آمریکایی دانستند و مقامات کاخ سفید را به شدت مورد انتقاد قرار داده و محکوم کردند.
روز گذشته نیز پاتینیو ضمن محترم شمردن نیاکان و اجداد مردمان منطقه آمریکای لاتین، خطاب به مقامات کاخ سفید گفت: ما هرگز اجازه نمی دهیم تا بار دیگر منطقه ما را همچون حیات خلوت خود بدانید، زمان آن فرا رسیده است که به منطقه ما احترام بگذارید به تک تک کشورهای منطقه ما و دست از اولویت‌بندی بردارید.
وی در ادامه افزود: تمام کشورهای آمریکای لاتین هر روز بیش از پیش مستقل می‌شوند و در میان کشورهای جهان شناخته و شناخته تر می‌شوند.
وی همچنین از اشتیاق اکوادور برای اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا خبر داد.
او همچنین اضافه کرد: در حال حاضر جهانیان بر اهمیت افشاگری‌های این جوان شجاع پی برده‌اند ما می خواهیم با اعطای پناهندگی به او از او به خاطر این اقدام مهم حمایت کنیم.

0 comments:

Post a Comment