• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 3, 2013

گزارشی از وضعیت دراویش زندانی محبوس در زندان عادل آباد شیراز

Posted by UNITY4IRAN On 11:30 AM No comments

وضعیت سه درویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد به علت فشار شدید بازجویی و عوارض ضرب و شتم آنها در بازداشتگاه اطلاعات شیراز موسوم به پلاک صد وخیم گزارش شده است به طوری که برای انجام روند درمانی باید به بیمارستان اعزام شوند.
به گزارش مجذوبان نور؛ سه درویش گنابادی به نام های (محسن اسماعیلی. سیدابراهیم بهرامی و محمدعلی دهقان) از بیماری های کمردرد، کلیه درد و خونریزی معده رنج می برند. این دراویش که پس بازجویی در پلاک ۱۰۰ شیراز به سلول های انفرادی زندان عادل آباد منتقل شده و تا مدت ها نیز ممنوع الملاقات بودند پس از انتقال به بند عبرت و امکان انجام ملاقات با خانواده خود خبر از وضعیت نامناسب جسمی خود و فشار هایی که به آنها در بازجویی های اطلاعات متحمل شده بود دادند، این فشار ها که همراه با ضرب و شتم و برخوردهای توهین آمیز نیز بوده منجر به ایجاد ناراحتی هایی همچون کمر درد و حتی بروز مشکلات عصبی برای یکی از دارویش گنابادی شده است.
به گفته خانواده های این دراویش؛ آنها تاکنون سابقه چنین بیماری هایی را نداشته و این ناراحتی ها ناشی از ضرب و شتم و فشار وارده بر آنها در پلاک ۱۰۰ و سلول های انفرادی زیرزمین زندان عادل آباد می باشد و خواستار پیگیری روند درمان و اعزام به مراکز درمانی شدند.
یکی از اعضای خانواده این دراویش گنابادی به مجذوبان نور می گوید: "در پلاک ۱۰۰ به این دراویش فشارهای روحی بسیار شدیدی وارد شده است و عکس های خانوادگیشان را برای ایجاد ارعاب و وحشت و گرفتن اعتراف هنگام بازجویی نشان دراویش می دادند" همچنین بازجویی های این ۴ درویش گنابادی همراه با توهین به اعتقادات این افراد و بزرگان سلسله طریقتی نعمت اللهی گنابادی و تهدید به بالای دار فرستادن سر دراویش و ضرب و شتم بی سابقه صورت گرفته است.
گفتنی است روز پنجشنبه هفته گذشته محسن اسماعیلی، سیدابراهیم بهرامی، محمدعلی صادقی و محمدعلی دهقان ناگهان و بدون اطلاع قبلی به شعبه ۱۴ بازپرسی دادگاه انقلاب شیراز منتقل گردیده اند و جلسه بازپرسی این دراویش توسط بازپرس پرونده آقای واعظی صورت گرفت ولی در این جلسه اتهامات نهایی منتسب به این چهار درویش زندانی به طور دقیق اعلام نشد، به گفته ی بازپرس پرونده در جلسه بعدی پازپرسی اتهامات آنها مشخص می شود، گفتی است که در طی مراحل بازجویی اتهامات محاربه ، حمل سلاح غیر مجاز از جمله اتهاماتی بود که به این دراویش تفهیم شده بود.

0 comments:

Post a Comment