• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 11, 2013

“تبدیل مؤسسات تک جنسیتی به مختلط غیرقانونی است”

Posted by UNITY4IRAN On 6:49 PM No comments

دانشجونیوز: «هر گونه تبدیل مؤسسه تک جنسیتی به مؤسسه مختلط غیرقانونی است».
این آخرین اظهارات غلامعلی نادری، از مسئولان وزارت علوم، در آخرین روزهای کاری این وزارتخانه در گفتگو با خبرگزاری فارس بود.
مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی در این گفتگو از ممنوعیت تبدیل مؤسسات تک جنسیتی به مؤسسات مختلط خبر داده و می گوید “تاکنون درخواستی مبنی بر این موضوع نداشته‌ایم”.
نادری در ادامه با تاکید بر مخالفت با تغییر ماهیت موسسات تک جنسیتی می گوید که این مؤسسات صرفا با توجه به نیاز استان‌ها ایجاد شده اند و “ با هر گونه بی قانونی برای تبدیل مؤسسات ویژه خواهران و برادران به مؤسسات مختلط برخورد خواهد شد و حتی ممکن است که این برخوردها منجر به تعطیلی مؤسسات خاطی شود”.
دانشگاه های تک جنسیتی که سابقه آن به پیش از انقلاب ۵۷ و “مدرسه عالی دختران” باز می گردد در زمان محمود احمدی نژاد شکل تازه ای به خود گرفت.
طرح اسلامی کردن دانشگاه های کشور، تفکیک جنسیتی کلاس های درس، تفکیک رشته های تحصیلی برای دانشجویان پسر و دختر در کنار تاسیس دانشگاه های تک جنسیتی از جمله افتخارات وزارت کامران دانشجو در دولت محمود احمدی نژاد عنوان شده است.
دانشجو: دانشگاه های تک جنسیتی وضعیت علمی بهتری دارند
کامران دانشجو به تازگی در یک برنامه تلویزیونی از اقدامات خود در راستای تفکیک جنسیتی دانشجویان دفاع کرد.
وی در برنامه «دو نیم ساعت» شبکه خبر گفته بود: اگر قرار است دانشگاه اسلامی داشته باشیم باید شکل و ظاهر و مناسبات درون دانشگاهی هم بر اساس شرع مقدس اسلام باشد. باید روابط بین دانشجویان، بین دانشجویان و اساتید، اسلامی باشد. شکل نگاه، پوشش، عفاف، حجاب هم باید اسلامی باشد.
دانشجو با بیان اینکه هم اکنون ۲۶ دانشگاه تک جنسیتی در کشور وجود دارد گفت: قبل از انقلاب هم دانشگاه تک‌جنسیتی داشتیم که حالا شده است دانشگاه الزهرا. این دانشگاه شعبی در استان‌های دیگر در حال تاسیس دارد. ۱۱ دانشگاه دخترانه و ۵ دانشگاه پسرانه داریم. ۱۰ دانشگاه غیرانتفاعی تک جنسیتی نیز فعالیت می‌کنند.
کامران دانشجو می گوید هدف از تاسیس دانشگاه های تک جنسیتی این است که “خانواده ها قدرت انتخاب داشته باشند”.
وی اما اشاره ای به تصمیم سازی های وزارت علوم و مجموعه مدیریتی تحت نظر خود نمی کند که چگونه با امنیتی کردن فضای دانشگاه های کشور و تفکیک جنسیتی برخی رشته ها در بیش از ۶۰ دانشگاه کشور “قدرت انتخاب” را از دانشجویان سلب کردند.

0 comments:

Post a Comment