• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 21, 2013

کاپیتن تیم ملی فوتبال ایران به خاطر خلیج فارس به امارات نمی‌رود

Posted by UNITY4IRAN On 8:32 PM No comments

رادیو فرانسه: جواد نکونام که باید در سال آینده همراه با تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی شرکت کند، بر خلاف قرار قبلی به تیم شارجۀ امارات متحد عرب نخواهد پیوست. ظاهراً به دلیل استفاده از نام "خلیج عربی" توسط فدراسیون فوتبال امارات، مقامات ایرانی تصمیم گرفته‌اند که مانع از انتقال دو میلیون دلاری نکونام شوند.
قرار بود که جواد نکونام با تیم فوتبال شارجۀ امارات متحد عرب قرارداد ببندد، اما ظاهراً مسئولان ایرانی با این انتقال که معادل دومیلیون دلار برآورد شده، مخالفت کرده‌اند. به نوشتۀ برخی سایت‌های ایرانی "دست اندر کاران فوتبال اجازه خروج وی به امارات را ندادند".
جواد نکونام که ٣٢ سال دارد، کاپیتن تیم ملی فوتبال ایران است که توانسته به جام جهانی سال ٢٠١٤ راه یابد. نکونام قبلاً نیز برای تیم‌های اماراتی بازی کرده بود.
خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، توضیح نداد که به چه علت نکونام اجازۀ رفتن به امارات را ندارد، اما ظاهراً دلیل اصلی، اختلافی است که بر سر نام خلیج فارس با اماراتی‌ها پیش آمده.
در بهار گذشته، فدراسیون فوتبال امارات، بازی‌های قهرمانی را "لیگ خلیج عربی" نام نهاد و با اعتراض ایران مواجه شد.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته است که زیان مالی جواد نکونام جبران خواهد شد.
برخی سایت‌های ایرانی نیز ادعا می‌کنند که مسئولان بلندپایۀ ورزش به جواد نکونام پیام داده‌اند که در صورت رفتن به تیم شارجه، اجازۀ شرکت در جام جهانی فوتبال را در مقام ملی‌پوش ایران نخواهد داشت.

0 comments:

Post a Comment