• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 13, 2013

رایزنی صالحی و البرادعی در خصوص تحولات مصر

Posted by UNITY4IRAN On 11:21 AM No comments

العربیه: وزیر امور خارجه ایران پس از بازگشت از ترکیه، با محمد البرادعی معاون امور بین المللی رئیس جمهور موقت مصر گفتگوی تلفنی انجام داده در مورد تحولات این کشور به بحث پرداخت.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران بامداد روز شنبه 13-7-2013 پس از بازگشت از ترکیه، در تداوم رایزنی‌ها در خصوص تحولات اخیر مصر با مقامات سیاسی این کشور و منطقه، در گفت‌وگوی تلفنی با محمد البرادعی معاون رئیس جمهور موقت مصر در امور بین‌الملل آخرین تحولات این کشور را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار داد.

علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران در دیدار با احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت که ایران به خواست مردم در کشورهای منطقه احترام می‌گذارد.

صالحی همچنین با تشریح نگاه جمهوری اسلامی ایران به تحولات در منطقه به ویژه سوریه، بر مواضع قبلی تهران مبنی بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات مردمی در چارچوب گفتگوهای سیاسی داخلی و اجتناب از دخالت نیروهای خارجی تاکید کرد.

صالحی همچنین گفت:" تصمیم مردم مصر مورد احترام همگان است و روند دموکراسی آغاز شده در مصر، روندی پایدار خواهد بود."

احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز بر ضرورت بهره‌گیری از تمامی ظرفیت های روابط دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه تعیین سرنوشت کشور مصر تنها با خواست مردم این کشور رقم می‌خورد، تصمیم و خواست مردم مصر برای آینده سیاسی این کشور را مورد احترام همگان دانست.

صالحی همچنین شرکت همه گروه‌های سیاسی و نخبگان در چارچوب فرآیند سیاسی ملی برای پیشبرد اهداف مردم مصر بر پایه وحدت همه اقشار را خواستار شد.

محمد البرادعی معاون رئیس جمهور موقت مصر در امور بین‌الملل نیز با تشکر از تماس تلفنی صالحی و با توجه به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران خواهان بهترین روابط با کشورمان شد و تداوم رایزنی‌های فیمابین در خصوص مسائل مهم منطقه را خواستار شد.

 ایران و ترکیه متفقا خواهان آتش بس در ماه مبارک رمضان در جنگ داخلی سوریه شدند.

0 comments:

Post a Comment