• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 5, 2013

سفیر ایران در بیروت: چهار دیپلمات ایرانی زنده‌اند

Posted by UNITY4IRAN On 11:36 AM No comments

سفیر ایران در بیروت گفت: چهار دیپلمات ایرانی ربوده شده زنده هستند.
به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، مراسم سی و یکمین سالگرد ربایش چهار دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت (سید محسن موسوی، احمد متوسلیان، کاظم اخوان و تقی رستگار مقدم)، دیروز (پنجشنبه) در محل سندیکای روزنامه نگاران لبنان برگزار شد.
این مراسم با حضور خانواده‌های دیپلمات‌های ربوده شده، میشل موسی رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس لبنان، شربل وهبی معاون وزارت خارجه و ... برگزار شد.
غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در این مراسم تاکید کرد که ما به بازگشت دیپلمات های ربوده شده امید داریم و ربایندگان برای ما شناخته شده هستند و اطلاعات موجود محل اختفای آن‌ها را نشان می‌دهد.
وی گفت: هربار که موضوع را پیگیری کردیم اسناد و مدارکی پیدا کردیم که نشان می‌دهد دیپلمات‌های ایرانی زنده هستند و آن‌ها به زندان‌های رژیم صهیونیستی منتقل شده‌اند و هر میزان که در این پرونده پیشرفت کرده‌ایم، امید ما به بازگشت سالم آن‌ها به وطن‌شان افزایش یافته است.
وی درباره پیگیری موضوع با دولت لبنان افزود: ما در ارتباط مستقیم با دولت لبنان در این زمینه هستیم به خصوص آن که چهار دیپلمات ایرانی تیم مخصوص امنیتی سفارتخانه‌ها که وابسته به دولت لبنان بوده‌اند، آن‌ها را همراهی می‌کرده‌اند همچنین از طریق سازمان ملل و صلیب سرخ بین‌الملل موضوع را پیگیری می‌کنیم.
سفیر ایران در لبنان همچنین گفت: گذشت زمان هیچگونه مسوولیتی را از ربایندگان سلب نمی‌کند به خصوص آن‌که آثار این آدم‌ربایی همچنان ادامه دارد و ما براساس قوانین و معاهدات بین‌المللی به شکل جدی پیگیر موضوع هستیم و این پرونده‌ای باز است که هرگز بسته نخواهد شد.

0 comments:

Post a Comment