• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 6, 2013

بی‌خبری مطلق از وضعیت اکبر امینی پس از یک ماه

Posted by UNITY4IRAN On 3:32 PM No comments

با وجود گذشت حدود یک ماه از بازداشت اکبر امینی ارمکی، وی امکان تماس یا ملاقات با بستگان خود را نیافته است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اکبر امینی شب ۱۷ تیر ماه در منزل مسکونی خود بازداشت شد.
اکنون پس از گذشت حدود یک ماه از بازداشت، وی اجازه هیچ‌گونه تماس و یا ملاقاتی با خارج از زندان را پیدا نکرده است.
یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: "اکبر امینی اکنون نزدیک یک ماه است که در انفرادی‌های بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود و در تمام این مدت نه تماسی با بیرون داشت و نه ملاقاتی. مسئولین حتی اعلام نمی کنند که به چه اتهامی وی را بازداشت کرده‌اند و همچنین در پیگیری خانواده اطلاع نمیدهند که این بازداشت تا چه زمانی قرار است ادامه پیدا کند."
وی همچنین ادامه داد: "این بار که اکبر بازداشت شد کمی در زمان بازداشت کردنش و انتقال به اوین با تندی و خشونت رفتار کردند. فقط هم حکمی از بازپرسی شعبه‌ی ۶ دادسرای اوین با خود داشتند که در آن ذکر شده بود به «مخفیگاه» اکبر مراجعه کنند و با موارد مشکوکی که در محل می بینند، ببرندش اوین و مامورین هم حتی تبلت پسرش و موبایل مادرش را هم مشکوک تشخیص دادند وبا خود بردند."
لازم به یادآوریست، اکبر امینی در ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ با در دست داشتن نمادهای اعتراضی از جرثقیلی واقع در چهارراه قصر تهران بالا رفته که پس از چند ساعت بازداشت و به یک سال حبس تعزیری محکوم و پس از تحمل یک سال حکم خود از زندان آزاد شده بود. وی پس از آزادی بارها توسط نیروهای امنیتی بازداشت و احضار شده است.

0 comments:

Post a Comment