• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 24, 2013

اخوان‌المسلمین: درخواست فرمانده ارتش مصر برای تظاهرات نوعی تهدید است

Posted by UNITY4IRAN On 3:03 PM No comments

یکی از مقامات اخوان‌المسلمین درخواست فرمانده ارتش مصر برای شرکت مردم در تظاهرات روز جمعه را نوعی تهدید تلقی کرده و تاکید کرد این گونه اقدامات طرفداران مرسی را از ادامه حرکت منصرف نخواهد کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربیه؛ عبدالفتاح السیسی، فرمانده ارتش مصر امروز (چهارشنبه) در یک سخنرانی اعلام کرد: " جمعه بعد مردم شریف مصر باید با حضور در خیابان‌ها مجوز مبارزه با تروریسم و خشونت را برای من صادر کنند." عصام العریان، یکی از مقامات ارشد اخوان‌المسلمین نیز اعلام کرد درخواست ارتش برای شرکت مردم در تظاهرات یک تهدید بوده وبا اینحال طرفداران مرسی را از حرکت بازنخواهد داشت.
به نظر می‌رسد منظور سیسی حملات اخیر شبه‌نظامیان به صحرای سینا و همچنین درگیری میان مخالفان و حامیان مرسی در سراسر کشور بوده است.
این اظهارت درحالی مطرح شده است که از زمان برکناری مرسی از قدرت نزدیک به 200 نفر از مردم مصر در خشونت‌های این کشور جان خود را از دست داده و هر روز شبه‌نظامیان حملاتی را علیه نیروهای امنیتی در صحرای سینا ترتیب می‌دهند.
سیسی اتهامات مطرح شده مبنی بر خیانت وی به مرسی را رد کرد و اعلام کرد به نقشه راه سیاسی برای برون‌رفت کشور از شرایط کنونی و برگزاری انتخابات در 6 ماه آتی پایبند است.
وی اعلام کرد درخواست وی برای شرکت مردم در تظاهرات روز جمعه به معنی حمایت وی از خشونت‌ نیست بلکه بیانگر حمایت وی از تلاش‌های صورت‌گرفته برای آشتی ملی است.
حمایت جنبش تمرد از ارتش برای مقابله با خشونت های خیابانی
خبرگزاری تسنیم: جنبش جوانان تمرد در مصر از درخواست ارتش برای برگزاری تظاهرات سراسری در مصر برای حمایت از ارتش در مقابله با خشونت خیابانی حمایت کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز،  جنبش جوانان تمرد اعلام کرد از درخواست ارتش برای برگزاری تظاهرات گسترده در روز جمعه در حمایت از ارتش برای مقابله با خشونت های خیابانی بعد از سرنگونی محمد مرسی حمایت می کند.
محمود بدر رهبر تمرد اعلام کرد: ما از مردم می خواهیم تا روز جمعه در حمایت از نیروهای مسلح به خیابان بیایند. ما از ارتش حمایت می کنیم و خوشحال می شویم که ارتش نقش خود را در مقابله با خشونت و تروریسم در خیابان ها ایفا کند.
این حمایت در حالی مطرح می شود که جنبش تمرد در اعتراضات گسترده علیه مرسی قبل از کودتای ارتش علیه مرسی در سوم جولای حضور داشت. در این اعتراضات که اغلب توام با درگیری های خیابانی بود یکصد نفر کشته شدند که بیشتر آنها هواداران محمد مرسی رئیس جمهور منتخب مصر بودند.
فرمانده ارتش مصر از مردم این کشور خواست تا روز جمعه با حضور در تظاهرات موافقت خود را با مقابله ارتش علیه تروریسم نشان دهند.
درگیری‌های اخیر در مصر جان تعداد زیادی از مردم این کشور را تهدید می‌کند.امروز براثر درگیری‌ها بین طرفداران و مخالفان محمد مرسی  در شهر «المنصوره» مرکز استان الدقهلیه، دو زن کشته و 16 نفر زخمی شدند.
درگیری میان طرفداران و مخالفان مرسی در دمیاط/یک عضو اخوان المسلمین دستگیر شد
خبرگزاری تسنیم: رسانه های مصری از طرح امنیتی برای حفظ امنیت تظاهرات جمعه آینده، زخمی شدن ۲۰ نفر در جریان درگیری میان طرفداران و مخالفان محمد مرسی در دمیاط و دستگیری یکی از نمایندگان اخوان المسلمین در مجلس مصر خبر دادند.
به گزارش گروه بین  الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه های مصری از زخمی شدن 20 نفر در جریان درگیری میان طرفداران رئیس جمهور برکنار شده مصر و مردم دمیاط خبر دادند.
به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع مصر، درگیریها میان طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور معزول و مردم در دمیاط که عصر  امروز رخ داد به زخمی شدن بیش از 20 نفر منجر شد.
بر اساس این گزارش، مجروحان این حادثه برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.
از سوی دیگر نیروهای امنیتی مصر برای جلوگیری از درگیریهای مجدد اقدام به ایجاد کمربند امنیتی کردند.
دستگیری نماینده اخوان المسلمین در حال رفتن به رابعه العدویه
رسانه های مصری همچنین از دستگیری محمد طلعت محمد عثمان عضو مجلس الشعب مصر خبر دادند که عضو شورای عالی حزب آزادی و عدالت است در کمین نیروهای امنیتی در اتوبان منتهی به رابعه العدویه گرفتار و دستگیر شد.
نیروهای امنیتی پس از بازرسی وی و خودرو متعلق به وی مقادیری مهمات و بنزین و شش تلفن همراه و مقداری ریال سعودی کشف کردند. وی اعتراف کرد در حال رفتن به میدان رابعه العدویه( جایی که طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر تظاهرات می کردند) بوده است.
طرح امنیتی بی سابقه برای حفظ امنیت تظاهرات علیه خشونت و  تروریسم
به گزارش تسنیم، الیوم السابع همچنین از طرح امنیتی برای حفظ  امنیت تظاهرات جمعه آینده خبر داد. بر اساس این گزارش، وزارت کشور مصر طرح امنیتی بی سابقه ای را برای تامین امنیت تظاهرات علیه خشونت و تروریسم آماده کرده است.
این رسانه نوشت بلافاصله پس از پایان سخنان عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع مصر، وزارت کشور مصر شاهد نشستهای پیاپی بود که محمد ابراهیم وزیر کشور با معاونانش برای تامین امنیت تظاهراتی برگزار کرد که قرار است میادین شهرهای مصر جمعه آینده برای مقابله با تروریسم شاهد برگزاری آن باشد.

0 comments:

Post a Comment