• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 3, 2013

ارتش ساختمان رادیو و تلویزیون مصر را تصرف کرد

Posted by UNITY4IRAN On 1:59 PM No comments

رادیو و تلویزیون مصر به کنترل ارتش مصر در آمد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز ؛ ارتش مصر تمام راه های منتهی به ساختمان رادیو و تلویزیون مصر را در دست گرفت و این ساختمان را به کنترل خود در آورد.
گفته می شود در مصر همواره پیش از هر کودتای نظامی ارتش کنترل رادیو و تلویزیون مصر را به دست می‌گرفته است.
یکصد زن در میدان تحریر قربانی آزار جنسی شده‌اند 
سازمان حقوق بشر اعلام کرد در طول چهار روز گذشته حدود یکصد زن مصری در میدان تحریر که شاهد تظاهرات گسترده علیه محمد مرسی رئیس جمهور این کشور است، مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.
به نقل از فرانس 24،  سازمان حقوق بشر اعلام کرد در طول چهار روز گذشته نزدیک یکصد زن قربانی آزار جنسی در میدان تحریر قرار گرفته اند.
این سازمان آمار خود را از گروهی موسوم به «عملیات مخالفت با آزار جنسی مصر»  گرفته است که اقدام به راه اندازی یک خط تلفن ویژه کرده است که قربانیان می توانند با تماس با آن درباره آزار جنسی خود گزارش بدهند.
این گروه اعلام کرد، 46 نفر روز یکشنبه، 17 نفر روز دوشنبه و 23 نفر روز سه شنبه با این خط تماس گرفتند و درباره آزار جنسی خود گزارش دادند.
یک گروه دیگر مدافع حقوق زنان در مصر اعلام کرد روز جمعه گذشته نیز پنج زن در میدان تحریر تحت آزار جنسی قرار گرفتند. این گروه از مقام های مصری خواست تا تدابیری برای دفاع از حقوق زنان اتخاذ کند.
سازمان حقوق بشر اعلام کرد، دولت معمولا این مشکلات را نادیده میگیرد و فقط قصد دارد از طریق اصلاحات قانونی به دفاع از حقوق زنان بپردازد.
 
صدای ملت مصر را دولت از میدان موافقان و نه از میدان التحریر می شنود
مشاور رئیس جمهوری مصر از زبان دولت مصر مدعی شد دولت تنها به صدای موافقان در میدان رابعه العدویه توجه می کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز؛ باکینام الشرقاوی تنها مشاور غیرمستعفی رئیس جمهوری مصر  اعلام کرد دولت صدای ملت را تنها از میدان الرابعه العدویه قاهره که محل تجمع موافقان مرسی رئیس جمهوری مصر است می شنود.
وی در ادامه افزوده است؛ ما صدای دیگر کسانی که در دیگر میادین مصر از جمله مخالفان در میدان التحریر هستند را نمی شنویم.
براساس آخرین اطلاعات رسیده از قاهره هم اکنون خیل عظیمی از جمعیت مخالفان مرسی در حال حرکت به سمت میدان التحریر در قاهره و نیز تجمع در مقابل مقر نیروهای گارد ریاست جمهوری مصر هستند که گفته می شود محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در این مکان پناه گرفته است.
گفتنی است امروز ضرب الاجل 48 ساعته فرماندهی ارتش مصر برای موافقان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مصر به پایان می رسد و براساس بیانیه ارتش مصر بعد از پایان مهلت ارتش مصر در یک اقدام قانونی و براساس نص قانون اساسی مصر باید زمام امور کشور را به دست بگیرد.
لازم بذکر است محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در آخرین سخنرانی خود ضرب الاجل ارتش را نادیده گرفت و از ارتش خواست روند خود را در اداره امور کشور اصلاح کند و اداره امور سیاسی را به دولت منتخب بسپارد.

0 comments:

Post a Comment