• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 25, 2013

اولتیماتوم ارتش مصر به اخوان المسلمین

Posted by UNITY4IRAN On 8:07 PM No comments

ارتش مصر به اخوان المسلیمن تا عصر روز شنبه مهلت داده است تا به آشتی سیاسی ملحق شود و در غیر اینصورت استراتژی خود در برخورد با این گروه‌ را تغییر خواهد داد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز،  یک مقام نظامی مصر با اشاره به فرصت 48 ساعته اخوان المسلمین برای پیوستن به آشتی سیاسی، اظهار داشت: ما شروع کننده هیچ اقدامی نخواهیم بود اما مطمئنا با هر فراخوانی که دعوت به خشونت کند، به شدت واکنش نشان خواهیم داد.
ارتش مصر در تاریخ 3 جولای محمد مرسی از حزب اخوان المسلمین را از ریاست جمهوری این کشور برکنار و به جای آن یک دولت انتقالی تعیین کرد تا بر اساس یک نقشه راه، فرایند گذار سیاسی از طریق انتخابات پارلمانی را در عرض 6 ماه فراهم آورد.
پس از اینکه ژنرال «عبدالفتاح السیسی» رئیس ارتش مصر روز چهارشنبه گفت: «باید همه مصری‌ها روز جمعه برای برگزاری تظاهرات به خیابان‌ها بیایند تا مجوز لازم را به ارتش برای برخورد با خشونت‌ها و تروریسم صادر کنند. نظامیان تهدید کرده‌اند که استراتژی خود در برخورد با مخالفان را تغییر خواهند داد.
اعمال به تهدید خشونت از طرف گروه‌های مختلف مصر در حالی است که منابع خبری مصری شمار تلفات درگیری‌های یک ماه اخیر این کشور بعد از اعلام خبر برکناری محمد مرسی  را 218 کشته و بیش از 3 هزار زخمی اعلام کردند.
آمارهای اعلام شده شامل پانزده استان مصری می شود که حکایت از درگیری های خونین هوادارن و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر با یکدیگر از یک طرف و در سمت دیگر این درگیری ها نیروهای ارتش و پلیس مصری با موافقان وی را در بر می گیرد.
۲ نظامی مصر در صحرای سینا کشته شدند 
۲ نیروی ارتش مصر امروز(پنجشنبه) در صحرای سینا بر اثر حمله افراد مسلح کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از  رویترز، شبه‌نظامیان دو سر باز ارتش مصر را در صحرای سینا کشتند و چهار نفر دیگر از آنان را زخمی کردند.
منابع امنیتی مصر گفتند، یک افسر ارتش و یک سرباز وظیفه زمانی که افراد مسلح به یک ایستگاه بازرسی نظامی در شمال صحرای سینا آتش گشودند، جان خود را از دست دادند.
کشته شدن این افراد در حالی است که منابع خبری مصری شمار تلفات درگیری های یک ماه اخیر مصر بعد از اعلام خبر برکناری محمد مرسی  را 218 کشته و بیش از 3 هزار زخمی اعلام کردند.
آمارهای اعلام شده شامل پانزده استان مصری می شود که حکایت از درگیری های خونین هوادارن و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر با یکدیگر از یک طرف و در سمت دیگر این درگیری ها نیروهای ارتش و پلیس مصری با موافقان وی را در بر می گیرد.
وزیر کشور مصر: تظاهرات فردا زیر چتر امنیتی برگزار می‌شود 
وزیر کشور مصر تأکید کرد که تظاهرات فردا جمعه که قرار است بنا به دعوت وزیر دفاع این کشور انجام شود، زیر چتر امنیتی برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، سرلشگر «محمد ابراهیم» مردم مصر را به برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز فراخواند و تأکید کرد که تظاهرات فردا (جمعه) زیر چتر امنیتی و تدابیر شدید امنیتی نیروهای پلیس و نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.
وی این اظهارات را در نشست با مسئولان وزارت کشور که به‌منظور بررسی آخرین وضعیت طرح تأمین امنیت تظاهرات فردا برگزار شد، بیان کرد.
ابراهیم بر تأمین امنیت همه خیابان‌های منتهی به محل تجمع مردم و استفاده از سگ‌های پلیس و دستگاه‌های کشف مواد منفجره و مشارکت پلیس هوایی در این طرح تأکید کرد.
وی تصریح کرد که همه نیروهای پلیس مسئول تأمین امنیت شهروندان و حفاظت از تأسیسات مهم و حیاتی و مایملک عمومی و خصوصی در همه استان‌ها هستند و باید در اجرای مأموریت خود دقت لازم را مبذول داشته با هرگونه حوادثی در جهت برهم زدن امنیت جامعه، سریعاً برخورد نمایند.
فردا جمعه تظاهرات مخالفان و طرفداران مرسی در سراسر مصر برگزار می‌شود.

0 comments:

Post a Comment