• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 2, 2013

گذشت اولیای دم از قصاص یک محیط‌بان

Posted by UNITY4IRAN On 8:23 PM No comments

به گزارش فارس، امام جمعه کازرون عصر امروز در مراسم عفو و بخشش اولیای دم مرحوم علی‌اکبر اسکندری از قصاص محیط‌بان که با حضور مدیران کل امنیتی استانداری و حفاظت محیط زیست فارس، فرماندار و دادستان کازرون و جمعی از مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم در باشگاه فرهنگیان این شهرستان صورت گرفت در سخنانی اظهار داشت: با نگاه به آیات و روایات، انفاق در راه خدا و فرو بردن خشم و عفو و گذشت از صفات برجسته یک انسان نیکوکار است.
حجت‌الاسلام محمد خرسند از صفات برجسته دیگر یک انسان نیکوکار را عفو و گذشت در مقابل ستم و تضییع حقی که چه به صورت آگاهانه و ناآگاهانه بر آنان روا داشته شده عنوان کرد.
وی با تقدیر از خانواده مرحوم علی‌اکبر اسکندری به خاطر عفو و بخشش خود از قصاص محیط‌بان محیط زیست افزود: از شناختی که از این خانواده داشتم انتظاری جز این کار شایسته نمی‌رفت.
امام جمعه کازرون تصریح کرد: گرچه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و میراث فرهنگی یک وظیفه شرعی و قانونی برای همگان بوده اما پیش از اینکه از قوه قهریه استفاده کنیم باید کار فرهنگی در این راستا انجام شود.
خرسند گفت: نباید محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی را جوری تعریف کنیم که بتواند به زندگی روزمره مردم لطمه وارد کند.
وی ابراز داشت: در راستای حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی خوب فرهنگ‌سازی صورت نگرفته و حقوق مردم در مراتع و کشاورزی، جاده و برق‌رسانی در هم‌جواری با این عرصه‌ها رعایت نمی‌شود.
امام جمعه کازرون ادامه داد: حدود یک کیلومتر از جاده کازرون به قائمیه به خاطر عبور از شهر تاریخی بیشاپور به مدت 30 سال بدون آسفالت مانده و ظلم بزرگی به حقوق مردم شده است.
علی اکبر اسکندری رئیس سابق اداره ثبت احوال شهرستان کازرون در سال 1390 در یکی از مناطق حفاظت شده زیست‌محیطی استان فارس با شلیک گلوله محیط‌بانی جان سپرده بود.

0 comments:

Post a Comment