• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 29, 2013

مذاکرات صلح خاورمیانه آغاز می شود

Posted by UNITY4IRAN On 3:20 PM No comments

یورونیوز: گفتگوهای مستقیم صلح بین مقامات اسرائیلی و فلسطینی پس از سه سال تعلیق، دوشنبه شب در واشنگتن از سر گرفته می شود.
همزمان، موافقت دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، با آزادی ۱۰۴ زندانی فلسطینی، با واکنش تند برخی از شهروندان اسرائیل همراه شد. دهها تن از آنها با گردهمایی در برابر دفتر نخست وزیری به تصمیم دولت اسرائیل اعتراض کردند.
یکی از معترضان می گوید: «آزادی تروریست های جنایتکار، جرمی توصیف ناپذیر، و تف انداختن به صورت خانواده قربانیان و مردم اسرائیل است. پذیرفتنی نیست که کسانی که مردان، زنان و کودکان بی گناه را به قتل رسانده اند، آزاد شوند و به صورت قهرمان، از آنها استقبال شود. تجربه نشان داده که آنها بار دیگر به اعمال جنایت بار خود روی خواهند آورد. نباید این اشتباه را بار دیگر مرتکب شویم. تروریست ها نباید آزاد شوند.»
فلسطینیان البته از آزادی زندانیان خشنودند، اما برخی از آنها چندان به آغاز گفتگوهای صلح خوش بین نیستند.
خالده جرار، رهبر جبهه مردمی برای آزادی فلسطین که در تظاهرات اعتراضی روز یکشنبه در رام الله حضور یافته بود، با انتقاد از رفتار خشن نیروهای امنیتی گفت: «پیام سیاسی تظاهرکنندگان مخالفت با گفتگوهای صلح است. در این میان، حق آزادی بیان و برگزاری گردهمایی ها زیر سوال رفته است. اما ما کوتاه نخواهیم آمد و به مخالفت با برگزاری گفتگوهای صلح ادامه خواهیم داد.»
این مذاکرات صلح با تلاش و وساطت جان کری ممکن شد. وزیر امور خارجه آمریکا طی هفت ماه اخیر، برای احیای روند صلح خاورمیانه شش بار به منطقه سفر و با مقامات فلسطینی و اسرائیلی دیدار کرده است.
وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که گفتگوهای مستقیم صلح بین مقامات اسرائیلی و فلسطینی از دوشنبه شب آغاز می شود و به مدت دو روز به طول خواهد انجامید.

0 comments:

Post a Comment