• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 3, 2013

تلفات ناآرامی‌های اخیر مصر به ۴۶ کشته افزایش یافت

Posted by UNITY4IRAN On 11:13 AM No comments

ناآرامی‌های مصر در حالی وارد چهارمین روز خود شده است که امروز اولتیماتوم ارتش این کشور به دولت و مخالفان برای دستیابی به یک راه حل سیاسی پایان خواهد یافت.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ مصر در حالی وارد چهارمین روز ناآرامی‌های موسوم به "جنبش تمرد" می شود که امروز (چهارشنبه) اولتیماتوم 48 ساعته ارتش این کشور به دولت مرسی و مخالفین برای پایان بخشیدن به ناآرامی‌ها و دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایان خواهد یافت.
شب گذشته مرسی در یک سخنرانی تلویزیونی ضمن رد اولتیماتوم ارتش اعلام کرد که از قدرت کناره‌گیری نخواهد کرد. اظهارات وی بار دیگر آتش خشونت‌ها را در مصر شعله‌ور کرد به طوری که تنها در دانشگاه قاهره 16 نفر کشته شدند و بدین ترتیب تعداد کشته‌های ناآرامی‌های اخیر مصر که از روز یکشنبه آغاز شده است به 39 نفر افزایش یافت.
در ادامه گزارش حاضر اخبار مصر و جنبش تمرد به صورت لحظه به لحظه در اختیار خوانندگان گذاشته می‌شود.
 بانک مرکزی مصر خواستار تعطیلی زود هنگام بانک‌ها شد 
بانک مرکزی مصر با صدور اطلاعیه ای از تمامی بانک‌های مصری خواست سریعا شعب خود را تعطیل کنند.
به نقل از شبکه اسکای نیوز؛ بانک مرکزی مصر درپی نزدیک شدن موعد پایان مهلت 48 ساعته ارتش مصر به مرسی برای تحقق خواسته های مردم معترض در خیابان های مصر خواستار تعطیلی سریع تمامی شعب بانک ها در مصر شده است.
گفتنی است امروز ضرب الاجل 48 ساعته فرماندهی ارتش مصر برای موافقان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مصر به پایان می رسد و براساس بیانیه ارتش مصر بعد از پایان مهلت ارتش مصر در یک اقدام قانونی و براساس نص قانون اساسی مصر باید زمام امور کشور را به دست بگیرد.
لازم بذکر است محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در آخرین سخنرانی خود ضرب الاجل ارتش را نادیده گرفت و از ارتش خواست روند خود را در اداره امور کشور اصلاح کند و اداره امور سیاسی را به دولت منتخب بسپارد .
۳۱ آمریکایی دیگر خاک مصر را ترک کردند 
منابع آگاه در فرودگاه بین المللی قاهره از خروج تعدادی دیگر از آمریکایی ها پس از افزایش نا آرامی در مصر خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الشرق الاوسط، ضاحی خلفان تمیم رئیس پلیس دبی گفت: اگر هر کدام از اعضای گروه اخوان المسلمین بخواهد از مصر فرار کند ما به آنها کمک می‌کنیم و مسکنی ارزان در کشور بنگلادش برای آنها فراهم می کنم.
رئیس پلیس دبی امروز در صفحه شبکه اجتماعی تویتر نوشت: دو موضوع با یکدیگر جمع نمی شوند؛ شکوفایی و اخوان المسلمین. اعضای گروه اخوان المسلمین حرف زیاد می زنند اما دستاورد خاصی ندارند.
از سوی دیگر منابع آگاه در فرودگاه بین المللی قاهره اعلام کردند: صبح امروز 22 نفر از اعضای خانواده های دیپلمات های آمریکایی فرودگاه قاهره را به سوی آمستردام هلند ترک کرده اند.
این منابع همچنین از خروج 9 نفر از اعضای خانواده دیپلمات های آمریکایی با یک هواپیمای فرانسوی از فرودگاه قاهره به مقصد فرانسه خبر دادند.

هشدار وزارت خارجه انگلیس به اتباع خود در مصر 
وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن هشدار به اتباع خود درباره سفرهای غیر ضروری به مصر از اتباع خود در این کشور نیز خواست که در مکان‌های امن باقی بمانند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم پایگاه الیوم السابع گزارش داد: وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای از اتباع خود خواست که جز در موارد ضروری به مصر سفر نکنند.
در این بیانیه آمده است: شهروندان انگلیسی در مصر باید هم اکنون درباره ماندن و ترک مصر تصمیم گیری کنند و اگر قصد ماندن در مصر را دارند بهتر است در منازل یا مکان های امنی مانند هتل ها باقی بمانند.
وزارت خارجه انگلیس خطاب به اتباع خود گفت: حتی المقدور از ظهور در اماکن شلوغ و مکان های محل برگزاری تظاهرات خودداری کنند.
در این بیانیه خطاب به انگلیسی های مقیم مصر آمده است: اوضاع و شرایط مصر بحرانی و بی ثبات است و به توصیه های سفارت انگلیس که بر روی پایگاه اینترنتی درج شده است توجه کنید. توصیه می کنیم که فرودگاه بین المللی قاهره را تا زمان پرواز خود ترک نکنید و از خروج از این فرودگاه تحت هر شرایطی خودداری کنید.

0 comments:

Post a Comment