• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 19, 2013

صدر اعظم آلمان: در مبارزه با تروریسم با هم پیمانان خود شریکیم

Posted by UNITY4IRAN On 2:29 PM No comments

یورونیوز: آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، روز جمعه در یک کنفرانس رسانه ای سالانه شرکت کرد و به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت. در این کنفرانس که در شهر برلن پایتخت آلمان برگزار شد، آنگلا مرکل ابتدا به نکات مختلفی از جمله در زمینه پیشرفت های اقتصادی کشور و موفقیت آلمان در پایین نگهداشتن نرخ بیکاری و درصد بالای کارآفرینی پرداخت.
صدر اعظم آلمان در مورد جنجال مربوط به فعالیت سازمان های اطلاعاتی آمریکا در کشورهای اروپایی گفت: “در حال حاضر این موضوع تحت بررسی است که آیا سازمان های اطلاعاتی غیرآلمانی، در فعالیت های خود در خاک ما قوانین ما را رعایت کرده اند، که فکر می کنیم چنین باشد. چرا ما چنین فکر می کنیم؟ زیرا ما در مبارزه علیه تروریسم شریکیم. شرکایی که دوست هم و هم پیمان هم هستیم.”
صدر اعظم آلمان سپس به موفقیت سیاست های اقتصادی این کشور در کمک به کشورهای درگیر بحران مالی در منطقه یورو، بویژه یونان اشاره کرد.
آنگلا مرکل در مورد بحران مالی و اقتصادی اروپا از جمله گفت: “تامین امنیت و سلامت واحد پولی یورو و پرهیز از بروز چنین بحرانی در آینده، از وظایف مهم ما طی سال های پیش روست. قبلا گفته ام که برای غلبه بر بحران کنونی ما گام های زیادی برداشته ایم، اما این بحران هنوز تمام نشده است.”
در کنفرانس خبری آنگلا مرکل بسیاری از پرسش های خبرنگاران حول جنجال فعالیت های اطلاعاتی در آلمان دور می زد.
آلمان سپتامبر آینده با انتخابات پارلمانی روبروست و اگرچه نظر سنجی ها نشان می دهد که حزب صدر اعظم یعنی حزب دمکرات مسیحی و موتلف آن حزب سوسیال مسیحی همچنان از اقبال قابل توجهی برخوردارند، اما نگرانی هایی از تاثیر این جنجال بر نتایج انتخابات نیز وجود دارد.
مرکل احتمال اعطای پناهندگی به اسنودن را رد کرد
صدراعظم آلمان هرگونه احتمال اعطای پناهندگی به افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا را رد کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«افه»؛ آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امروز اعلام کرد که با وجود انجام بررسی‌های زیاد این کشور احتمال اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان سیا را رد ‌می‌کند.
مرکل در ادامه افزود: وزیران خارجه و همچنین داخلی کشور ما همان زمانی که او از ما درخواست پناهدگی کرد به بررسی این موضع پرداختند اما پس از بررسی ها به این نتیجه رسیدند که راه‌های قانونی برای پاسخ به این درخواست وجود ندارد.
صدر اعظم آلمان در ادامه افزود: آلمان کشوری است که در آن قانون حاکمیت می کند، بنابراین به تمامی قوانینی که برای اعطا پناهندگی نیاز است نیز وفادار می‌ماند و مطابق با آن‌ها عمل می‌کند.
در دو ماهه اخیر که اسنودن دست به افشاگری از سازمان سیا زد تنش‌ها میان مقامات کاخ سفید و دیگر کشورهای جهان بالا گرفته است.
از تاریخ 23 ژوئیه که اسنودن از هنگ کنگ وارد فرودگاه مسکو شد در سالن ترانزیت این فرودگاه به سر می‌برد و منتظر است تا از کشوری پناهندگی دریافت کند.
پیش از ورود اسنودن به مسکو آمریکا از مقامات هنگ کنگ خواست تا وی را به پلیس تحویل دهند اما آن‌ها از این درخواست مطابق با قوانین کشورشان سر باز زدند.
اسنودن از 21 کشور درخواست پناهندگی کرده است اما تنها کشورهای نیکاراگوئه، بولیوی، اکوادور و ونزوئلا برای اعطای پناهندگی به وی اعلام آمادگی کرده‌اند.دیگر کشورها اعلام کرده‌اند که حاضر نیستند روابط خود با آمریکا را دچار تنش بکنند.
آمریکا نیز کشورهای آمریکای لاتین را تهدید و اعلام کرده است که در صورت اعطای پناهندگی به کارمند سابق سازمان سیا می بایست منتظر پیامدهای بسیار ناگوار اقدام خود باشند.
پنجشنبه هفته گذشته اسنودن در نشست با برخی از وکیلان بین المللی و همچنین نمایندگان حقوق بشر به صورت رسمی از مقامات روسیه درخواست پناهندگی کرد.
اما مقامات روسیه به صورت رسمی اعلام کرده‌اند که می خواهند روابط خود با آمریکا را حفظ کنند و به هیچ عنوان قصد اعطای پناهندگی به اسنودن را ندارند.

0 comments:

Post a Comment