• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 17, 2013

بمباران هوایی حومه دمشق توسط ارتش اسد جهت بازپسگیری آن

Posted by UNITY4IRAN On 7:58 PM No comments

العربیه: منابع مخالفان سوری روز چهارشنبه 17-7-2013 از ادامه بمباران شدید مناطق یرموک، قابون، برزه و جوبر واقع در حومه دمشق توسط جنگنده های نیروهای اسد خبر دادند.
به گزارش تلویزیون العربیه ادامه بمباران های شدید این مناطق توسط جنگنده های اسد، با آتشباری سنگین توپخانه، خمپاره انداز وموشک های زمین به زمین توام شد.

این درحالی است که نیروهای ارتش اسد تلاش دارند وارد منطقه معضمیه شام و یرموک شوند اما با مقاومت سخت نیروهای مخالفان مواجه شده اند.

به گفته منابع ارتش آزاد، نیروهای اسد با بمباران سنگین قابون، یرموک و دیگر مناطق حومه دمشق، خود را برای دست زدن به هجومی گسترده به این مناطق به منظور بازپسگیری آنها مهیا می سازند.

از سوی دیگر ارتش آزاد سوریه با ارسال چندین گردان از نیروهای ذخیره به این مناطق مانع پیشروی نیروهای اسد به سوی قابون شده است.
علاوه بر حومه دمشق، دیگر مناطق واقع در جنوب پایتخت مانند کوی القدم، العسالی و التضامن طی 24 ساعت گذشته در معرض هجوم هوایی و زمینی نیروهای اسد قرار گرفته اند.

از سوی دیگر سازمان ملل اعلام داشت که یک میلیون و 800 هزار نفر از شهروندان سوری در پی جنگ داخلی آن کشور آواره و پناهنده شده‌اند.

در همین حال روسیه و آمریکا تلاش هایی را در هفته‌های گذشته به منظور پرپایی کنفرانس بین‌المللی ژنو 2 به عمل آوردند که تاکنون به نتایج مشخصی نرسیده اند.

هدف از برگزاری این کنفرانس یافتن راه حلی برای برون رفت از بحران کنونی سوریه است، اما به گفته کارشناسان سیاسی در نتیجه اختلافات شدید بین روسیه و کشورهای غربی، برگزاری این کنفرانس در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد.

این در حالی است که سازمان ملل در آخرین آمار منتشره اعلام کرد بیش از 100 هزار نفر از زمان آغاز اعتراضات در سوریه تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

0 comments:

Post a Comment