• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 27, 2013

انفجار پایتخت تونس را لرزاند

Posted by UNITY4IRAN On 1:44 PM No comments

همزمان با آغاز تشییع جنازه یک سیاستمدار مخالف در تونس، انفجار بمبی پایتخت این کشور را لرزاند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز،  بمبی که زیر یک دستگاه خودرو جاسازی شده بود در مقابل یک مرکز پلیس منفجر شد.
در این انفجار، به کسی آسیبی نرسید اما رعب و وحشت را در تونس درباره بروز خشونت های آتی در این کشور افزایش داد. این انفجار نزدیک منطقه لا گولت صورت گرفت.
مراد ملکی یک مقام پلیس تونس گفت: ما سرگرم خروج از مرکز برای انجام ماموریت های روزمره بودیم که این انفجار صورت گرفت. در پی این انفجار خسارات اندکی به ساختمان های اطراف وارد آمد.
ترور محمد براهیمی با موجی از تظاهرات و خشونت در تونس توام شده است. روز جمعه در تظاهرات ضددولتی که به خاطر ترور براهیمی صورت گرفت، یک نفر کشته شد.
به نظر می رسد امروز نیز درمراسم تشییع جنازه براهمی خشونت و درگیری هایی بین هواداران وی و نیروهای دولتی بروز کند.
براهمی قرار است امروز در جنوب تونس در کنار شکری بلعید یک سیاستمدار مخاف دیگر دفن شود که در ماه فوریه ترور شد.
ده ها هزار نفر در مراسم تشییع جنازه بلعید شرکت کردند. این تظاهرات عملا به تظاهرات گسترده علیه حزب اسلام گرای حاکم النهاد تبدیل شد.
خانواده این دو نفر حزب النهاد را به مشارکت در ترور آنها متهم کرده اند اما مقام ها می گویند که افراطی ها در این ترورها نقش داشتند.
لطفی بن جدو وزیر کشور تونس گفت، براهمی با همان سلاحی کشته شده است که بلعید کشته شد.
مصطفی طیب بن عمور رئیس سازمان امنیتی تونس نام 14 مظنون را منتشر کرده است که به گفته وی در ترور این دو سیاستمدار مخالف نقش داشتند.

0 comments:

Post a Comment