ارتش لبنان روز جمعه 19-7-2013 اعلام کرد "محمد ضرار جمو" فعال سوری و تحلیلگر سیاسی هوادار رژیم بشار اسد، به دلیل اختلافات خانوادگی توسط برادر همسرش کشته شده است.
به گزارش العربیه "سهام- ی" همسر جمو پس از شرکت در تشیع جنازه وی در سوریه از سوی نیروهای امنیتی این کشور به اتهام مشارکت در قتل دستگیر شده است.
''محمد ضرار جمو'' که در شهر "الصرفند" لبنان سکونت داشت، روز چهارشنبه گذشته به دست مردان مسلح در منزلش کشته شد. وی ریاست نهادی به نام ''اداره سیاسی و روابط بین الملل در سازمان جهانی امور مهاجرین عرب در دولت سوریه'' را برعهده داشت.

ارتش لبنان دو روز پس از این حادثه در گزارشی اعلام کرد که تحلیلگر سوری به وسیله اسلحه شخصی خودش به قتل رسیده و عاملان این حادثه برادر همسر مقتول و پسران خواهر وی است.

بر اساس این گزارش ارتش لبنان تاکنون 4 نفر را در این رابطه دستگیر کرده که دو نفر از آنها به جرم خود اعتراف کرده اند.

ارتش لبنان در بیانیه خود نام متهمانی را که در حادثه قتل مشارکت داشته و اعتراف کرده اند "بدیع – ی" ، برادر همسر، "جمو" و " علی – ی" پسران خواهر همسر مقتول اعلام کرده است.

این درحالی است که پس از کشته شدن تحلیلگر هوادار رژیم سوریه، مقامات این کشور مخالفان رژیم بشار اسد را مسئول این ترور دانسته بودند.

یک منبع امنیتی در لبنان گزارش داد که متهمان پس از دستگیری اعتراف کردند که با همسر تحلیلگر سوری پیش از ترور گفت و گو کرده و تصمیم گرفتند "جمو" را به دلیل سوء رفتار با همسرش به قتل برسانند.
بر اساس این گزارش سه متهم برای عملی کردن ترور جمو بیرون از منزلش در انتظار آمدن وی ماندند و هنگامی که وی به خانه بازگشت با استفاده از سلاح کلاشینکف، حدود 30 گلوله به سر و سینه و بخش‌های مختلف بدن وی شلیک کردند.