• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 30, 2013

استقبال هواداران مرسی از دیدار اشتون با وی

Posted by UNITY4IRAN On 1:29 PM No comments

هواداران «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر که در میدان «نهضه مصر» تحصن کرده‌اند از دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با مرسی استقبال کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الحیات، هواداران مرسی با استقبال از دیدار «کاترین اشتون» با مرسی آن را خبر خوشی برای بازگشت مرسی به قدرت دانستند.
بر پایه این گزارش به محض شنیدن خبر دیدار اشتون با مرسی، موجی از شادی هواداران مرسی را که در میدان النهضه تحصن کرده‌اند، فراگرفت.
هواداران مرسی این دیدار را نتیجه اعمال فشار طرفداران رئیس جمهور مشروع، از طریق برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز و تحصن آنها در سراسر کشور دانسته و تاکید کردند که این دیدار انعکاس این واقعیت بود که پیام هواداران مرسی به غرب رسید.
تحصن‌کنندگان همچنین تاکید کردند که دیدار مرسی و اشتون تاکیدی بر این است که غرب بر «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر برای عقب‌نشینی از کودتا علیه مرسی و به رسمیت شناختن مشروعیت وی به عنوان رئیس جمهور منتخب، اعمال فشار می‌کند.
«مایا کوسیانیچ» سخنگوی اشتون اعلام کرد که اشتون عصر دیروز نشستی را با مرسی برگزار کرد.
وی افزود که مرسی و اشتون به مدت 2 ساعت با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
مرسی نگران خانواده اش است/تظاهرات مسالمت آمیز حق همه است 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به جزییات دیدارش با رئیس جمهوری عزل شده مصر بر ضرورت حل بحران در این کشور تاکید کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: محمد مرسی روزنامه می خواند و تلویزیون تماشا می کند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تظاهرات باید مسالمت آمیز باشد و خشونت بی فایده است.
وی افزود: محمد مرسی در وضع خوبی به سر می برد و دیدار گرم و خوبی با وی داشتم.وی اصرار داشت وضع خانواده اش را بداند.نمی دانم در کجا نگهداری می شود.
اشتون بیان کرد: ما باید به دنبال یک راه حل برای بحران در مصر باشیم و همه باید در روند انتخابات مشارکت داشته باشند. تظاهرات مسالمت آمیز حق همه است.
مایا کوسیانچ سخنگوی آشتون نیز بدون اینکه به جزییاتی درباره مکان دیدار اشتون با مرسی اشاره کند، گفت: محمد مرسی در وضع سلامتی خوبی به سر می برد و برخورد خوبی با وی می شود.
وی افزود: مسئول اروپایی با رئیس جمهوری عزل شده به مدت دو ساعت در شب گذشته دیدار کرده است و مذاکرات عمیقی برگزار شده است.
اتحادیه اروپا دیدار اشتون و مرسی را تائید کرد 
سفارت اتحادیه اروپا در قاهره با انتشار بیانیه‌ای، دیدار مسئول سیاست خارجی این اتحادیه با مرسی را تائید کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، سفارت اتحادیه اروپا در قاهره طی بیانیه‌ای تاکید کرد که «کاترین اشتون» دیروز دوشنبه به مدت 2 ساعت با مرسی دیدار کرد.
اشتون به قاهره سفر کرده است تا از تحولات سیاسی مصر مطلع شود. این دومین سفر وی طی یک ماه گذشته است.
«مایا کوسیانیچ» سخنگوی اشتون اعلام کرد که وی عصر دیروز نشستی را با مرسی برگزار کرد.
دیدار اشتون با مرسی با استقبال هواداران وی که در میدان «نهضه مصر» تحصن کرده‌اند، مواجه شد.
بر اساس این گزارش هواداران مرسی با استقبال از دیدار اشتون با مرسی، آن را خبر خوشی برای بازگشت وی به قدرت دانستند.
بر پایه این گزارش به محض شنیدن خبر دیدار اشتون با مرسی، موجی از شادی هواداران مرسی را که در میدان النهضه تحصن کرده‌اند، فراگرفت.
تظاهرات طرفداران مرسی در مقابل سفارتخانه های عربستان و امارات

منابع مصری از شروع تظاهرات طرفداران مرسی در مناطق مختلف قاهره و تجمع آنها مقابل سفارت عربستان و امارات در اعتراض به مواضع این دو کشور ضد رئیس جمهوری عزل شده خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، منابع مصری اعلام کردند: طرفداران محمد مرسی  که در برابر مسجد الفتح در خیابان رامسس برای حرکت به سوی رابعه العدویه جمع شده بودند تظاهرات خود را با شعارهایی در حمایت از مرسی آغاز کردند.
این درحالی است که در اطراف متروی رامسس تدابیر امنیتی ویژه ای اتخاذ شده است.
منابع مصری از تحرکات در میدان رامسس و خیابان های اطراف آن و ترافیک در این منطقه به سبب تظاهرات طرفداران مرسی خبر دادند. تظاهرات کنندگان طرفدار مرسی شعار می دهند: جان خود را فدای اسلام می کنیم.شرکت کنندگان در این تظاهرات از فشفشه استفاده می کنند.
این در حالی است که تظاهرات طرفدارن مرسی از میدان  النهضه به سوی ساختمان سفارتخانه های سعودی و امارات به مقابل این سفارتخانه ها رسیده است.
تظاهرات کنندگان با حمل نمادین اجساد کشته شدگان حوادث اطراف گارد ریاست جمهوری از مواضع دو کشور سعودی و امارات ضد مرسی انتقاد کردند.
از سوی دیگر منابع وابسته به وزارت کشور مصر از روشن شدن هویت یکی از افرادی که در نتیجه شکنجه در میدان رابعه العدویه کشته شده است خبر دادند.
این منابع اعلام کردند: این فرد محمد سالم ابراهیم 25 ساله است است که مادرش وی را شناسایی کرد.
از سوی دیگر منابع مصری از حضور زنان وابسته به گروه اخوان المسلمین در اطراف مسجد النور در العباسیه قاهره برای شرکت در تظاهراتی که قرار است به سوی ساختمان وزارت دفاع مصر برگزار شود خبر دادند.
رسانه های مصری اعلام کردند: نیروهای ارتش مصر خیابان خلیفه مامون را در نزدیکی ساختمان وزارت دفاع مصر با سیم خاردار و زره پوش بستند.
همچنین دربهای دانشگاه عین الشمس از بیم درگیری میان نیروهای امنیتی و طرفداران محمد مرسی بسته شده است.
رسانه های مصری از دیدار عبدالفتاح السیسی با یک هیئت از اتحادیه آفریقا و بررسی اوضاع مصر در این دیدار خبر دادند.
فرانسه بار دیگر‌خواستار آزادی مرسی شد
وزیرخارجه فرانسه ضمن محکومیت خشونت‌های اخیر مصر خواستار آزادی زندانیان سیاسی مصر از جمله ‌رئیس جمهور مخلوع این کشور شد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه امروز(سه شنبه) خواستار آزادی زندانیان سیاسی مصر، از جمله محمد مرسی، رئیس جمهور مخلوع این کشور شد.
فابیوس در گفتگو با خبرنگاران گفت:« وضعیت حصر بسیار حساس است. ما خواستار پرهیز از خشونت و آزادی زندانیان سیاسی از جمله محمد مرسی هستیم.» وزیر خارجه فرانسه همچنین طرف های درگیر را به گفتگو دعوت کرد و خشونت‌های اخیر این کشور را محکوم کرد.
 وزیر خارجه فرانسه قرار است کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را پس از بازگشت از مصر ملاقات کند. کاترین اشتون امروز در مصر اعلام کرد محمد مرسی در وضع سلامتی خوبی به سر می‌برد و به روزنامه و تلویزیون دسترسی دارد.
محمد مرسی، رئیس جمهور قانونی این کشور پس از اعتراضات گسترده مردمی توسط ارتش مصر در چهارشنبه 12 تیر برکنار شد و از آن زمان تاکنون در محل نامعلومی نگهداری می شود. مصر طی این مدت شاهد درگیری‌های زیادی بین طرفدران و مخالفان مرسی بوده است که تاکنون صدها کشته در بر داشته است.

0 comments:

Post a Comment