• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 22, 2013

اولاند از مورالس، همتای بولیویایی عذرخواهی کرد

Posted by UNITY4IRAN On 10:44 AM No comments

رئیس جمهور فرانسه طی تماسی تلفنی از همتای بولیویایی خود در خصوص تصمیم این کشور برای بستن آسمان بر روی هواپیمای حامل وی عذرخواهی کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«آمریکا اینفوبائه»؛ فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه طی تماسی تلفنی از اوو مورالس، همتای بولیویایی خود در خصوص بستن حریم هوایی این کشور بر روی هواپیمای وی عذر خواهی کرد.
میشل پینارد، سفیر فرانسه در لا پاز، روز یکشنبه خبر داده است که اولاند در تاریخ 12 ماه جاری زمانی که مورالس در نشست سازمان مرکوسور در اروگوئه به‌سر می‌برد موفق شد طی تماسی تلفنی با مورالس صحبت کرده و از او عذر خواهی کند.
پانارد در خصوص این تماس تلفنی گفت: اولاند با مورالس تماس گرفته و ضمن عذرخواهی از او اعلام کرد که فرانسه هیچوقت این قصد را نداشته است تا به بولیوی توهین کند.
دو هفته پیش هواپیمای اوو مورالس پس از آنکه از فردوگاه مسکو به سوی بولیوی حرکت می‌کرد پس از آنکه اجازه عبور از خطوط هواپیمایی چند کشور اروپایی را کسب نکرد مجبور به فرود در فرودگاهی در اتریش شد.
پلیس این کشور نیز که گمان کرده بود ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا در این هواپیما است این هواپیما را مورد بازرسی قرار داد.
اسنودن که در دو ماهه اخیر تحت پیگردهای شدید مقامات آمریکایی قرار دارد هر از چند گاهی دست به افشاگری های جدیدی می زند.
در چند وقت اخیر اسنادی را در سایت ویکی‌لیکس منتشر کرده است که نشان داده که سازمان سیا تماس‌های تلفنی و اینترنتی کشورهای منطقه آمریکای لاتین را کنترل می‌کرده است.
رهبران این کشورها نیز به تندی از این اقدام انتقاد کرده و خواستار ارائه توضیحاتی مجاب کننده از سوی مقامات آمریکایی شدند.

0 comments:

Post a Comment