• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 16, 2013

دومین تجمع کارگران فولاد زاگرس در تهران مقابل مجلس

Posted by UNITY4IRAN On 11:19 AM No comments

كارگران اخراجی كارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس كه در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان استانی به مطالبات صنفی‌شان از دیروز به تهران آمده‌اند، صبح امروز (سه‌شنبه) در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع كردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این كارگران كه دیروز نیز در خیابان پاستور تهران تجمع كرده بودند پیش از این در روزهای ۱۹ و ۲۰ تیرماه در مقابل اداره کار قروه و استانداری کردستان تجمع کرده بودند.
این كارگران دلیل اعتراض خود را عدم دریافت سه ماه حقوق و اخراج ذكر كرده‌اند.
در تجمع امروز كارگران فولاد زاگرس مقابل ساختمان مجلس، محمد بیاتیان عضو کمیسیون صنایع و معادن و حامد قادرمرزی نماینده شهرستان قروه نیز حضور پیدا كردند و كارگران پس از مشورت، دو تن از نمایندگان خود را به همراه آنان به داخل ساختمان مجلس فرستادند تا مذاكرات در فضای آرام‌تری پی‌گیری شود.
ایلنا پیش از این اعلام كرده بود در تاریخ 18 تیرماه ۲۳۵ نفر از کارگر موقت كارخانه فولاد زاگرس به دلیل آنچه از سوی کارفرما «ناتوانی مالی و زیان‌ده بودن تولید» ذکر می‌شد اخراج شدند.
کارگران معترض فولاد زاگرس دیشب را در بهشت زهرا صبح کردند
امروز، سه شنبه  تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس كه از كردستان به تهران آمده‌اند در حالی وارد دومین روز شد كه  کارگران شب گذشته را در محوطه بهشت زهرا، نزدیک حرم امام خمینی به صبح رساندند.
یکی از کارگران ذوب آهن فولاد زاگرس حاضر در تجمع امروز مقابل مجلس، به ایلنا گفت: شب گذشته اولین شبی بود که کارگران فولاد زاگرس به دور از خانوادهای خود برای پی‌گیری خواسته‌های صنفی‌شان به تهران آمده  بودند و از آنجا كه هیچ نهادی از ما حمایت نمی‌كند، ناچار شدیم با هدایت ماموران برای گذراندن شب به بهشت‌زهرا برویم.
او افزود: ما که طی این دو روز به سختی توانسته‌ایم بدور از هر امکاناتی به تجمع خود ادامه دهیم همچنان مصمم‌ایم تا زمان دریافت پاسخ قانع کننده‌ای که نشان دهنده حل مشکلاتمان باشد در تهران حضور یابیم.
این کارگاضافه کرد: با وجود آنکه سه ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌ایم هر کارگر به سهم خود حدود ۱۵۰ هزار تومان برای این سفر هزینه کرده است كه طبیعتا كفاف اقامت را نمی‌دهد.
او ادامه داد: خانواده‌هایمان هم به امید شنیدن خبری خوش، همه سختی‌ها و کمبود‌ها را در شهرستان قروه تحمل می‌کنند و ما چاره‌ای نداریم جز اینكه تا گرفتن پاسخ قانع کننده‌ای از مسئولان به تجمع خود ادامه دهیم.
گفتنی است کارگران کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس واقع در شهرستان قروه در استان کردستان، علاوه بر درخواست دریافت سه ماه از معوقات حقوقی خود، خواستار احیاء و بازگشایی کارخانه  فولاد زاگرس هستند.

0 comments:

Post a Comment