• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 4, 2013

کشته شدن ۴ دختر افغان در انفجار بمب کنار جاده‌ای در هلمند

Posted by UNITY4IRAN On 11:12 AM No comments

بی بی سی: انفجار یک ماین در ولایت هلمند در جنوب افغانستان چهار دختر نوجوان را کشت.
عمر زواک سخنگوی والی هلمند گفته است که بمب در مرکز این ولایت در شهر لشکرگاه در کنار جویبار جاسازی شده بود.
آقای زواک گفت که قربانیان این انفجار که صبح امروز رویداده است، همه دختران نوجوان هستند.
سخنگوی والی هلمند افزود که صبح امروز چهار دختر نوجوان برای شرکت در یک مراسم عروسی در منطقه صافیان شهر لشکرگاه تجمع کرده بودند که هدف انفجار ماین قرار گرفتند.
تاکنون مسئولیت کارگزاری این ماین را فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است اما در گذشته مقام‌های افغان کارگزاری بمب‌های کنار جاده‌ای را به مخالفان مسلح خود، نسبت داده اند.
انفجار در پکتیکا
در انفجار دیگری در ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان دو کودک دانش آموز کشته شدند.
دفتر والی پکتیکا با پخش خبرنامه‌ای گفته است که به اثر انفجار یک ماین در مسیر راه دانش آموزان یک مکتب/مدرسه در ولسوالی "سروضی" این ولایت، دو کودک دانش آموز کشته شدند.
در خبرنامه آمده است که انفجار حوالی ساعت ۱۰:۳۰ قبل از ظهر امروز زمانی، رخداد که دانش آموزان از مکتب به سوی خانه‌های خود در حرکت بودند.
مسئولیت این رویداد را هم تاکنون فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است اما محب‌الله صمیم والی پکتیکا وقوع این انفجار را محکوم کرده و آن را کار مخالفان مسلح دولت افغانستان دانسته است.
آقای صمیم گفته که کشته شدن غیرنظامیان در انفجار ماین‌ها، خبر تازه‌ای نیست و رویداد امروز نشان می دهد که مخالفان مسلح مخالف آموزش کودکان هستند.
انفجار ماین‌ها عامل درصدی بیشتر تلفات غیرنظامیان دانسته می‌شود، سازمان ملل متحد از بمب‌های کنار جاده‌ای به عنوان قاتل اصلی غیرنظامیان در افغانستان یاد کرده است.

0 comments:

Post a Comment